دکوراسیون داخلی منزل مدرن قوانین مخصوص به خودش را دارد. نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل به‌عنوان دغدغه‌ای برای صاحبان منزل شده است. مهم‌ترین موضوع برای دکوراسیون منزل سلیقه شخصی فرد است. درصورتی‌که خانه متناسب باسلیقه فرد چیدمان نشود باعث آزار صاحب‌خانه و اعضای خانه می‌شود.

اما موضوع دیگری که در دکوراسیون منزل مهم تلقی می‌شود، استفاده از اصول قانونی برای چیدمان است. درصورتی‌که منزل شما با قوانین مناسبی چیده شود دارای ساختار منظمی خواهد بود. ساختار منظم باعث ایجاد آرامش و راحتی شما نیز می‌شود. اگر در انتخاب دکوراسیون دچار مشکل شدید از طراحان مجرب در این زمینه استفاده کنید و اگر پول و هزینه کافی برای این کار ندارید.

دکوراسیو داخلی منزل مدرن

اصول کلی دکوراسیون داخلی منزل مدرن

یادتان باشد که دکوراسیون داخلی منزل مدرن را با انتخاب مبل شروع نکنید. خرید مبل برای بعد از خرید لوازم ضروری‌تر و مهم‌تر است و در نهایت می‌توانید بل موردنظر خود را انتخاب کنید. انتخاب مبل باعث می‌شود که شما طبق سلیقه و بدون توجه به دیگر لوازم آن را انتخاب کنید و این موضوع در فضای خانه شما مشکل ایجاد کند.

موضوع مهم دیگری که در چیدمان منزل نباید فراموش شود انتخاب رنگ مناسب است. بهتر است در ابتدا رنگ دیوارهای خانه مشخص شود و بعد از اینکه از این موضوع اطمینان حاصل کردید وسایل دیگر را خریداری کنید. رنگ‌بندی وسایل و تناسب آنها با یکدیگر جلوه زیبایی به خانه شما می‌بخشد. موضوع نهایی در اصول کلی چیدمان این است که دکوراسیون و چیدمان را از اتاق‌خواب یا اتاق‌های کوچک مانند اتاق کار شروع کنید.

همچنین بخوانید : طراحی دکوراسیون اتاق خواب از صفر تا صد+تصاویر

انتخاب استایل موردنظر برای دکوراسیون منزل

اینکه بدانید چگونه و با چه سبکی می‌خواهید زندگی کنید تصمیمش با خودتان است. تصمیم‌گیری این موضوع وابسته به نظر و سلیقه شماست. انتخاب سبک اولین قدم در طراحی دکوراسیون است. به‌عنوان‌مثال طراحی دکوراسیون داخلی منزل مدرن یک نوع سبک برای چیدمان منزل است. سبک‌های متنوعی برای چیدمان منزل وجود دارد. خانه می‌تواند به سبک مدرن، سنتی، معاصر، رسمی و سلطنتی و… باشد.

مورد دیگری که وجود دارد توجه به رنگ‌بندی مناسب هریک از این سبک‌ها است. رنگ‌بندی سبک‌ها ممکن است سرد یا گرم باشد. اگر تعداد اعضای خانواده شما زیاد است سبک مورد نظرتان را طبق تعداد اعضا تغییر دهید. اگر اعضای خانواده شما زیاد باشد و خانه کوچکی داشته باشید استفاده از لوازم بزرگ و زیاد باعث کوچک‌تر دیده‌شدن خانه شما می‌شود. دررابطه‌با چیدمان خانه‌های کوچک به وبلاگ زیر مراجعه کنید.

همچنین بخوانید :  طراحی دکوراسیون خانه کوچک

میانه‌روی در طراحی دکوراسیون

یکی از مهم‌ترین قوانین برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل مدرن رعایت تعادل و میانه‌روی است. توجه داشته باشید که باید از اغراق و زیاده‌روی دوری کنید و از هر سبکی که استفاده می‌کنید و با هر رنگی که مد نظرتان است با کمترین اغراق استفاده کنید. زیاده‌روی در لوازم باعث به‌هم‌ریختگی و بی‌نظمی می‌شود و در نتیجه فشار روانی نیز بر احساسات شما خواهد داشت.

برای انتخاب طرح مناسب برای اتاق‌خواب‌ها از یک حالت و روش خاص استفاده کنید. چیدمان یک اتاق را سلطنتی و اتاق دیگر را ساده انتخاب نکنید. به‌جای اینکه وسایل بیشتری بخرید سعی کنید به کیفیت لوازم توجه کنید. کیفیت لوازم علاوه بر اینکه زیبایی بیشتر دارد باعث عمر و دوام بیشتر لوازم نیز می‌شود. برای آشنایی بیشتر با موضوع تغییر دکوراسیون وارد لینک زیر شوید.

همچنین بخوانید : برای تغییر دکوراسیون چه کنیم؟

 

دکوراسیون داخلی منزل مدرن

انتخاب رنگ برای دکوراسیون

انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی منزل مدرن اهمیت زیادی دارد. باوجوداینکه ممکن است شما تمایل به رنگ خاصی داشته باشید اما بهتر است تعادل در انتخاب رنگ را رعایت کنید. رنگ‌هایی که به نظر در کنار هم بهتر دیده می‌شوند به این صورت‌اند،

رنگ آبی در کنار سفید؛ رنگ سفید در کنار آبی به‌نوعی یادآور آسمان است. انتخاب این دو رنگ در کنار هم زیبایی و آرامش خاصی برای خانه شما دارد.

سفید و خاکستری و مشکی: رنگ‌های خنثی و تیره به دلیل نزدیکی ترکیب رنگی که دارند بسیار زیبا هستند.

طوسی و آبی و لیمویی: ترکیب گرم و آرام‌بخشی برای خانه به وجود میاورد.

رنگ کرم، سبز و قهوه‌ای: ترکیب رنگ‌های پاییزی احساس گرما و صمیمیت در خانه ایجاد می‌کنند.

همچنین بخوانید : رنگ های مناسب دکوراسیون خانه کدامند؟

دکوراسیون داخلی منزل مدرن

انتخاب دکوراسیون داخلی منزل مدرن کار دشواری نیست. مهم‌ترین موضوعی که در انتخاب دکوراسیون باید به آن توجه داشت رعایت نظم و قوانین مربوط به چیدمان لوازم است. هرچه چیدمان بادقت بیشتری انجام شود محیط خانه زیباتر و آرامش‌بخش‌تر به نظر میاید. سلیقه شخصی در انتخاب دکوراسیون داخلی منزل مدرن اهمیت زیادی دارد و نباید به آن بی‌توجهی کرد تا در نهایت منزلی زیبا و محیطی آرامش‌بخش برای شما ایجاد شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *