هزینه بازسازی خانه کلنگی در شرایط اقتصادی امروزه تا حدودی زیاد است. علاوه بر اینکه بازسازی خانه کلنگی هزینه زیادی دارد انجام این کار نیز دشوار است. جدای از مشکلاتی که باز‌سازی خانه کلنگی برای شما دارد بازسازی خانه‌ها امری مهم و غیرقابل‌انکار است. همه‌ساله عده زیادی از افراد به این کار علاقه نشان می‌دهند.

ساختمان‌سازی در شهرهای بزرگ از حالت قدیمی خود خارج شده است. خانه‌ها بیشتر به‌صورت آپارتمانی و کوچک ساخته می‌شود. در شهرهایی نظیر تهران این امر به‌وضوح قابل‌مشاهده است. هزینه بازسازی خانه قدیمی با وجود اینکه زیاد است اما نتیجه خوبی به همراه دارد.

هزینه بازسازی خانه کلنگی و قدیمی در تهران

عوامل تأثیرگذار در هزینه بازسازی خانه کلنگی

باید توجه داشته باشید که هزینه بازسازی خانه کلنگی نتیجه مثبتی نیز دارد. در صورتی‌ که خانه قدیمی بازسازی شود هزینه ملک نو نیز افزایش میابد. در واقع هرچه شما برای خانه بیشتر هزینه کنید قیمت ملک بالاتر و باارزش‌تر می‌شود. یکی از عوامل مهم در بازسازی خانه ایجاد فضایی باز و آزار است.

در روند بازسازی خانه باتوجه‌به وضعیت اقتصادی امروزه شما با مبلغ پول کم نمی‌توانید نتیجه بسیار خوبی داشته باشید. از آنجایی‌ که در بازسازی خانه عوامل مختلفی مورد بازسازی قرار می‌گیرند بنابراین هر بخش هزینه مختص به خودش را دارد. استفاده از ایده‌های مختلف در بهبود نتیجه مؤثر خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با ایده‌های متنوع برای بازسازی منزل از وبلاگی که قرار دادیم بازدید کنید.

همچنین بخوانید : هزینه بازسازی منزل چقدر تمام می‌شود؟

نکات مهم قبل از بازسازی خانه کلنگی

توجه داشته باشید که برای بازسازی، خرید و یا هر موضوعی که در رابطه‌ با منزل باشد شما نیازمند رعایت و آگاهی از بعضی نکات هستید. برخی از این نکات به این صورت است که،

 • موقعیت ملک: موقعیت ملک شامل مواردی از جمله کاربری یعنی، اداری، مسکونی، تجاری و…
 • متراژ ملک: متراژ ملک بسیار مهم است؛ زیرا هزینه بازسازی خانه کلنگی با متراژ نتیجه مستقیم دارد.
 • جهت قرارگیری ملک: جهت شمالی یا جنوبی بودن ملک به‌منظور نورگیر بودن ساختمان اهمیت دارد.
 • سن بنا یا ساختمان: سن بنا برای کسی مهم است که قصد ساخت خانه نو را دارد.
 • قیمت ملک قبل از تخریب: تمامی این موارد گفته شده در قیمت ملک تأثیرگذار است و در نهایت در تعیین هزینه بازسازی نیز تأثیر می‌گذارد.

همچنین بخوانید : روش اندازه‌ گیری پارکت لمینت، نحوه محاسبه متراژ

هزینه بازسازی خانه کلنگی و قدیمی در تهران

مشکلات منزل کلنگی قبل از بازسازی

خانه‌های کلنگی قبل از بازسازی به‌خصوص برای زندگی مشکلاتی دارند. مشکلات خانه‌های قدیمی به این صورت است که،

 • فرسودگی تمامی تأسیسات و سازه‌های داخلی
 • عدم رعایت مسائل ایمنی درگذشته و هنگام ساخت‌وساز
 • عدم وجود امکانات سرمایشی و گرمایشی
 • نداشتن پارکینگ
 • وجود حشرات
 • عدم وجود عایق مناسب برای پنجره‌ها و درها
 • احتمال عقب‌نشینی خانه

بنا بر مسائلی که گفته شد هزینه بازسازی خانه کلنگی هرچه بیشتر باشد نتیجه بهتری به وجود می‌آورد.

همچنین بخوانید : طراحی دکوراسیون به سبک ایرانی

آیا املاک کلنگی بخریم؟

خرید املاک کلنگی درصورتی‌که به دنبال تعمیر آن باشید بسیار خوب است. یکی از مزیت‌های مهم خانه کلنگی برای تخمین هزینه بازسازی خانه کلنگی فرسوده بودن است. املاک کلنگی ازآنجاکه بسیار قدیمی هستند و هزینه کمتری برای بازسازی و ازبین‌بردن بنا دارد.

برای اینکه بدانید املاک کلنگی بخرید یا نه باید نکاتی را در نظر بگیرید. املاک قدیمی قابلیت تخریب آسان دارند. قابلیت تخریب آسان برای کسی که قصد خرید و سکونت در خانه کلنگی داشته باشد مناسب نیست. خانه کلنگی برای کسانی که قصد بازسازی و تخریب خانه را دارند بسیار مورداستفاده است. تخریب خانه کلنگی به شما امکان ساخت خانه جدید را می‌دهد. شما می‌توانید با پرداخت هزینه کمتری برای خرید خانه قدیمی هزینه بیشتری برای بازسازی پرداخت کنید.

همچنین بخوانید : فرق طراحی و باسازی خانه های کوچک و بزرگ

هزینه بازسازی خانه کلنگی

هزینه بازسازی خانه کلنگی را باتوجه‌به همه آنچه که گفتیم در نظر بگیرید. خرید خانه کلنگی و پرداخت هزینه برای بازسازی آن می‌تواند راه مناسبی برای ایجاد فضا و خانه‌ای جدید باشد. ازآنجایی‌که خانه‌های کلنگی فرسوده هستند برای تخریب آنها وقت زیادی صرف نمی‌شود. خانه‌های کلنگی بناهای قدیمی ای هستند که از آهن‌آلات کمی در ساخت آنها استفاده شده است. توجه داشته باشید که خرید هر ملکی نیازمند رعایت مواردی است. نکات مختلفی از جمله موقعیت ملک، متراژ، جهت شمال جنوب بودن، قدمت و… بنابراین خرید ملک و بازسازی آن به‌راحتی ای که فکر می‌کنید نیست.

زندگی در خانه‌های کلنگی مسائل و مشکلاتی دارد که هزینه بازسازی خانه کلنگی بیشتر از تعمیر آن نخواهد بود. عوامل مختلفی در تغییر قیمت خانه‌های کلنگی وجود دارد. مهم‌ترین نکته برای بازسازی خانه قدیمی پرداخت پول است. درصورتی‌که پول کافی برای بازسازی نداشته باشید تخریب خانه کلنگی خرج بیهوده‌ای است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *