اگر شما مایل به طراحی فضای خانه‌تان به سبک مدرن هستید توجه به همه بخش‌ها اهمیت زیادی دارد. برای طراحی کاببنت آشپزخانه مدرن،شما نیاز دارید تا از ساده‌ترین چیزها استفاده کنید و همین‌طور طراحی سایر قسمت های اشپزخانه نیز، از این قانون استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های شلوغ و کنده‌کاری در کابینت‌ها اشتباه رایج در طراحی به سبک مدرن است؛ زیرا سبک مدرن پرهیز از هرج‌ومرج و شلوغی است.

ویژگی کابینت آشپزخانه مدرن

شاید باورتان نشود اما سادگی در طراحی کابینت ها به سبک مدرن اهمیت زیادی دارد و توجه کردن به ویژگی های مهم سبک مدرن نیز همینطور است. از جمله ویژگی‌های مهم کابینت آشپزخانه مدرن به این صورت است که،

کابینت‌های مدرن از بزرگی و درشتی پرهیز می‌کنند و درهای بزرگ و فاخر و حکاکی شده از طراحی کابینت‌های مدرن حذف می‌شوند. کابینت مدرن به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که کوچک و جمع‌وجور باشد. به این نکته در طراحی داخلی آپارتمان های کوچک باید توجه نمایید.

یکی دیگر از مشخصات مهم کابینت‌های مدرن، استفاده از کمترین فضا بدون هیچ‌گونه محدودیت است، مثلاً یکی از انواع کابینت‌ها به این صورت است که تا سقف نصب می‌شود و امتداد دارد.

از جمله ویژگی‌های ظاهری کابینت‌های مدرن صاف بودن و اندازه دقیق در آنها می‌باشد.

کابینت آشپزخانه مدرن به رنگ سیاه

یکی از رنگ‌هایی که امروزه در دکوراسیون داخلی منزل مدرن اهمیت دارد رنگ مشکی است. رنگ مشکی یکی از رنگ‌های مدرن در طراحی کابینت آشپزخانه است. درصورتی‌که شما از کابینت به رنگ مشکی استفاده کنید بهتر است از رنگ‌های متضاد آن یعنی رنگ‌های قهوه‌ای، سفید، سبز و یا رنگ‌های دیگری که در تناسب با رنگ مشکی هستند استفاده کنید. استفاده از کابینت‌های رنگ مشکی با ابعاد بزرگ به فضای آشپزخانه شما زیبایی بی‌نظیر و ساده‌ای می‌بخشد.

کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت‌های چوبی

استفاده از کابینت‌های چوبی به‌خصوص در قرون وسطا اهمیت زیادی داشته است. چوب اهمیت زیادی در گرما بخشیدن و ایجاد احساس خوب در خانه و به‌خصوص در فضای آشپزخانه دارد. استفاده از کابینت آشپزخانه مدرن به سبک و رنگ چوبی بسیار زیبا است و دوام کابینت‌های چوبی بسیار زیاد است و شما می‌توانید برای سال‌ها از آنها استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های کابینت‌های چوبی این است که می‌توانید از وسایل متضاد و رنگی در کنار آنها استفاده کنید؛ به‌عنوان‌مثال می‌توانید در فضای آشپزخانه از گل و درخت در کنار کابینت‌ها استفاده کنید.

رنگ پاستلی کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ‌های پاستلی در فضای آشپزخانه زیبایی خیلی خاصی به فضا می‌دهند و معمولاً تعداد بسیار کمی از افراد از این سبک و رنگ استفاده می‌کنند. توجه کنید که رنگ‌های پاستلی آبی، لیمویی، صورتی، سبز و… با رنگ ملایم به فضای آشپزخانه شما احساس بسیار خوبی می‌بخشد.

کابینت‌های دیواری بزرگ

یکی از انواع کابینت آشپزخانه مدرن کابینت‌هایی هستند که فضای آشپزخانه یعنی کف تا سقف را می‌پوشانند. استفاده از این کابینت‌ها بخصوص در فضاهایی که تعداد یخچال و یا ظرف‌شویی و لباسشویی در داخل آشپزخانه استفاده می‌شود بسیار بااهمیت است. استفاده از این کابینت‌ها با انتخاب یک رنگ ملایم فضای آشپزخانه شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

رنگ سفید برای کابینت‌ها

همان‌طور که گفتیم در طراحی داخلی آپارتمان، سادگی اهمیت زیادی دارد. خانه‌هایی که از رنگ سفید برای طراحی و چیدمان استفاده می‌کنند دغدغه‌ای برای تناسب رنگی ندارند. رنگ سفید قابلیت همخوانی با هر رنگی به‌خصوص رنگ‌هایی مثل سبز، قهوه‌ای، لیمویی، مشکی و… را دارد. رنگ سفید یکی از رنگ‌هایی است که شما می‌توانید برای کابینت آشپزخانه مدرن استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه مدرن

استفاده از دکوری مناسب برای کابینت‌ها

کابینت‌های مدرن به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که می‌توانید هر وسیله و یا دکوری مناسب با ترکیب آشپزخانه‌تان را به آن اضافه کنید. یکی از راه‌هایی که کابینت‌های شما زیباتر دیده می‌شود استفاده از گل در کنار کابینت‌ها است. اگر بتوانید از درختچه‌ها نیز در فضایی کنار کابینت‌ها استفاده کنید زیبایی آنها چندبرابر بهتر می‌شود.

کابینت آشپزخانه مدرن

اگر شما می‌خواهید برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه از کابینت آشپزخانه مدرن استفاده کنید، بهتر است برخی ویژگی‌های مهم و ضروری را رعایت کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی منزل به سبک مدرن استفاده از سادگی و پرهیز از هرج‌ومرج است. استفاده از رنگ‌های شاد و روشن در کابینت‌ها و استفاده از سطوح صاف در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن اهمیت زیادی دارد.

کابینت‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آشپزخانه را تشکیل می‌دهند و برای فضای آشپزخانه بسیار ضروری هستند. امروزه استفاده از کابینت‌های مدرن موردتوجه افراد مختلفی در سراسر دنیا قرار گرفته است به‌خصوص که امروزه فضای خانه‌ها و به‌خصوص آشپزخانه‌ها بسیار کوچک ساخته می‌شود.