اقدامات لازم برای بازسازی خانه

اقدامات لازم برای بازسازی خانه

گاهی اوقات افراد تصمیم می گیرند که تغییراتی را در زندگی خود ایجاد نمایند و برای این منظور اقدام به بازسازی منزل می کنند. بازسازی منزل می تواند تاثیر بسزایی در تغییر روحیه اعضای خانواده داشته باشد. بازسازی و نوسازی منزل امری لذت بخش است اما این کار باید با یک طرح و برنامه مشخص انجام شود. اگر می خواهید با اقدامات لازم برای بازسازی خانه بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

اقدامات لازم برای بازسازی خانه چیست ؟ بهترین ایده های بازسازی خانه

بازسازی خانه های قدیمی و تبدیل آن ها به خانه های مدرن و شیک طرفداران بسیاری دارد. برای تغییر و نوسازی اقدامات مختلفی انجام می شود که از جمله آن ها می توان به تغییر کفپوش، سقف کاذب، کابینت، لوله کشی، سرامیک، دیوارپوش ها و تغییر دکوراسیون داخلی و … اشاره نمود. هر یک از این تغییرات دارای هزینه های مختلفی هستند.

برخی از ایده ها در عین سادگی بسیار زیبا و کم هزینه هستند و می توان با تغییراتی ساده در دکوراسیون و وسایل منزل محیطی شیک ایجاد نمود که جلوه ای خیره کننده داشته باشد. از جمله این ایده های کم هزینه و موثر می توان به موارد زیر اشاره نمود.

می توان به جای دیوارهای ساده سفید و کرم رنگ از پوستر دیواری و کاغذ دیواری استفاده نمود و طرح و رنگ جدید و شیکی به فضا بخشید. پوسترهای دیواری تنوع طرح و رنگ بالایی دارند که می توان در هر فضا و مکانی از آن ها استفاده نمود. این پوسترها به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن نصب می شوند و موجب می شوند که فضا جذابیت بیشتری داشته باشد. به همین دلیل امروزه در اکثر پروژه های بازسازی خانه از آن ها استفاده می کنند. در ادامه به برخی از مهم ترین اقدامات لازم برای بازسازی خانه خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

اقدامات لازم برای بازسازی خانه

استفاده از نورپردازی های زیبا در نقاط مختلف منزل به جای لامپ های قدیمی نیز یکی دیگر از ایده های جذاب و کم هزینه است. نورپردازی تاثیر بسزایی در زیباتر و دل نشین تر نشان دادن فضای منزل دارد و موجب می شود که محیط بزرگ تر از آنچه که هست نشان داده شود.

کابینت ها و دستگیره در آن ها نیز نقش مهمی در شیک و مدرن نشان دادن فضای آشپزخانه دارند. تعویض کابینت ها به دلیل افزایش قیمت متریال آن ها ممکن است چندان مقرون به صرفه نباشد. اما با تعویض دستگیره های قدیمی با دستگیره های جدید و شیک می توان کابینت ها را خیلی زیبا تر جلوه داد و محیط آشپزخانه را چشم نواز تر کرد.

برای تغییر و بازسازی منزل همیشه نیازی به ایجاد تغییرات بزرگ نیست و برخی اوقات تنها با تغییرات کوچک و کم هزینه می توان به طور کلی سبک دکوراسیون داخلی منزل را تغییر داد و فضایی دل نشین و مدرن ایجاد کرد. مثلا استفاده از گیاهان و گلدان های تزئینی و ایجاد تغییراتی کوچک می تواند فضای منزل را از حالت یکنواختی خارج نمایند.

همچنین در آشپزخانه های کوچک نیزمی توان برای بزرگ تر نشان دادن فضا به جای استفاده از میزغذا خوری از نیمکت استفاده نمود. به این ترتیب ضمن اینکه محیط آشپزخانه شیک تر می شود بزرگ تر و دلباز تر نیز خواهد شد.

همچنین بخوانید : مراحل بازسازی ویلا

اقدامات لازم برای بازسازی خانه

نکات مهم در بازسازی خانه

  • پیش از هر اقدامی بهتر است که به خوبی فکر کنید و بعد تصمیم گیری نمایید تا پس از هزینه نمودن و مشاهده نتایج نهایی پشیمان نشوید.
  • به هارمونی رنگ دیوارها و سایر لوازم و دکوراسیون داخلی منزل توجه داشته باشید و سعی کنید از رنگ های ست و تیره و روشن در کنار یکدیگر استفاده کنید تا انعکاس نور به خوبی انجام شود و محیط منزل جلوه زیبا تری داشته باشد.
  • پوسترهای دیواری را انتخاب نمایید که رنگ و طرح آن ها متناسب با رنگ سایر دیوارهای منزل باشد تا جلوه و نمای خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهد.
  • بازسازی منزل و خرید وسایل جدید و شیک می تواند فضای منزل را زیبا و شیک نماید اما به همان اندازه که بازسازی اهمیت دارد چیدمان منزل نیزمهم است. زیرا اگر لوکس ترین وسایل خریداری شود و هزینه زیادی بابت تعمیر و تغییر منزل صرف شود اما چیدمان وسایل به خوبی صورت نگیرد قطعا تغییرات چشمگیر نخواهد بود.

همچنین بخوانید : هزینه های بازسازی خانه چقدر است؟

سخن پایانی

باز سازی و نوسازی منزل در برگیرنده موارد گسترده ای است و بعضی از این تغییرات نیاز به دریافت مجوز دارند. بنابراین در هنگام بازسازی باید به تمامی اصول و قوانین بازسازی منزل توجه نمود و هزینه همه ی ایده ها و اقداماتی که قرار است ایجاد شود را در نظر گرفت تا بتوان با مدیریت هزینه تغییراتی زیبا در محیط منزل به وجود آورد و جلوه و نمای آن را دو چندان نمود. امیدواریم که از مقاله اقدامات لازم برای بازسازی خانه لذت برده باشید.

 

نکات دیزاین دیوار پشت تلوزیون

با طراحی دیوار پشت تلویزیون می توان در کوتاه ترین زمان ممکن تغییرات چشمگیری را در فضای پذیرایی ایجاد نمود. اتاق پذیرایی از مهم ترین بخش های منزل است و چیدمان و دکوراسیون داخلی آن نظر افراد بیشتری را به خود جلب می کند. دیزاین دیوار پشت تلویزیون بسیار کم هزینه است و می تواند در عین زیبایی آرامش خاصی را برای خانه به ارمغان آورد. البته برای طراحی دیوار پشت تلویزیون نیز باید به نکاتی دقت نمود تا بهترین شکل ممکن اجرا شود. اگر می خواهید با مهم ترین نکات دیزاین دیوار پشت تلویزیون آشنا شوید تا پایان با دکولند همراه باشید.

نکات دیزاین دیوار پشت تلوزیون

نقش و اهمیت تلویزیون در طراحی داخلی

تلویزیون از پر استفاده ترین دستگاه های الکتریکی در منزل است و باید در فضایی قرار بگیرد که بیشترین تمرکز و حضور افراد در آنجا باشد. علاوه بر تلویزیون دکوراسیون اطراف آن نیز بسیار اهمیت دارند و از جمله این دکوراسیون می توان به دیوار پشت تلویزیون اشاره نمود. رنگ و نورپردازی این دیوار قطعا می تواند در تجربه افراد در استفاده از تلویزیون اثر بگذارد، به همین دلیل دیزاین این بخش از منزل بسیار حائز اهمیت است.

همچنین بخوانید : رنگ های ترند شده در ۲۰۲۱

ثابت نمودن موقعیت

دیواری که قرار است تلویزیون بر روی آن نصب شود بیشترین دقت و تمرکز افراد را به خود جلب می کند در مقایسه با سایر دیوارهای منزل، از این رو باید مواد، رنگ و نور آن تعادل داشته باشد و با سایر دکوراسیون منزل دارای هارمونی خاصی باشد. بنابراین بهتر است که طراحی این دیوارها پس از اینکه یکبار تلویزیون روشن و یکبار خاموش است انتخاب شود. زیرا در صورتی که طرح دیوار به نحوی باشد که در هنگام روشن بودن تلویزیون بیشتر مورد توجه قرار بگیرد موجب می شود که افراد تمرکز خود را از دست دهند. بنابراین باید این طرح و رنگ ملایم باشد تا تلویزیون بیشتر در مرکز توجه قرار بگیرد.

نکات دیزاین دیوار پشت تلوزیون

انتخاب مصالح و المان های مناسب

سطوح بازتابنده ای که بر روی دیوار پشت تلویزیون استفاده می شوند باید کاملا متناسب با ابعاد دیوار و اندازه تلویزیون باشند. مواد، تراکم بافت ها و الگوهایی که برای این دیوار انتخاب و استفاده می شوند باید کاملا متناسب با فضای خانه و به نحوی باشند که مانع از دیده شدن کابل ها و انعکاس دیوار مقابل تلویزیون شوند. به عنوان مثال پوسترهای سه بعدی اصلا آیتم ها و المان های مناسبی برای دیوار پشت تلویزیون نیستند، زیرا حالت طبیعی و واقعی آن ها موجب می شود که افراد نتوانند بر روی تلویزیون تمرکز داشته باشند. همچنین انتخاب طرح و رنگ های روشن و براق نیز مناسب نیست و نگاه کردن به صورت طولانی مدت به آن ها می تواند روحیه افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

تناسب اندازه ها

اندازه تلویزیون نیز به اندازه دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون اهمیت دارد و باید متناسب با ابعاد و فضای اتاق پذیرایی باشد. به عبارتی باید میان ابعاد تلویزیون و رنگ و بافت و مواد مورد استفاده در دیوار پشت تلویزیون هماهنگی به خوبی احساس شود.

نورپردازی

در طراحی دیوار پشت تلویزیون نمی توان از نورپردازی به صورت نقطه ای استفاده نمود، زیرا موجب کاهش تمرکز افراد بر روی تلویزیون می شود. اما با استفاده از کناف های دکوراتیو دیواری که نور به صورت مخفی از پشت آن ها می تابد و جا گذاری شده است می توان جلوه ای زیبا و مدرن به فضا بخشید و از یک نورپردازی عالی بهره مند گردید.

همچنین بخوانید : مراحل بازسازی ویلا و اهمیت آن

در نظر گرفتن موقعیت پنجره

در هنگام تعیین دیوار مناسب تلویزیون باید به موقعیت پنجره نیز توجه نمود. زیرا در صورتی که دیواری که برای نصب تلویزیون انتخاب می شود دقیقا مقابل پنجره باشد تابش نور بر روی صفحه تلویزیون مانع از دید درست به تصاویر می شود که این موضوع موجب خستگی چشم ها و کاهش  توجه به تلویزیون می شود. بنابراین باید دیواری را انتخاب نمود که در معرض نور پنجره قرار نداشته باشد.

سخن پایانی

نکات بسیاری در مورد دیزاین دیوار پشت تلویزیون وجود دارد که با توجه به آن ها و انتخاب هوشمندانه مبلمان، پرده ها و سایر دکوراسیون داخلی منزل و ایجاد هارمونی میان طرح و رنگ دیوار پشت تلویزیون می توان جذابیت و زیبایی فضای منزل را دو چندان نمود و تغییرات چشمگیری را در محیط پذیرایی ایجاد کرد. برای دریافت نتایج بهتر به شما پیشنهاد می کنیم که از طراحان دکوراسیون داخلی مشاوره بگیرید.

رنگ های ترند 2021

رنگ های ترند ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل از زمینه هایی می باشد که چند سالی است بیشتر از قبل مورد توجه قرار می گیرد و افراد با آن بیشتر آشنا شده اند. چیدمان و فضای منزل یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در روحیات افراد خانواده می باشد. خانه محلی است که همه ساعت های زیادی را در آن سپری می کنند و این موضوع باعث می شود که تم و فضای خانه تاثیر بسزایی در روحیات افراد داشته باشد.

علاوه بر آن همراه بودن با مد و ترند های هر سال به عده ی زیادی حس خوشایندی می دهد و همچنین باعث می شود تا هر سال از یکنواخت بودن و تکراری شدن دور باشید. از این رو در این مقاله می خواهیم به رنگ های ترند ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون منزل بپردازیم.

رنگ های ترند در سال ۲۰۲۱ کدام هستند؟

هر ساله شرکت پنتون است که رنگ سال را معرفی می کند. این شرکت یک سیستم دقیق برای استاندارد سازی رنگ ها دارد و با توجه به روانشناسی رنگ ها و شرایط سال، هر ساله رنگی را به عنوان رنگ ترند آن سال انتخاب می کند. افراد علاقه مند به حوزه ی مد، این شرکت را دنبال می کنند تا بدانند چه رنگی در امسال ترند است و از آن برای دکور و یا لباس های خود استفاده کنند.

در سال ۲۰۲۱ نیز این شرکت وظیفه ی خود را انجام داد و در اقدامی عجیب در آن سال دو رنگ را معرفی کرد، یکی خاکستری روشن و دیگری زرد روشن. این شرکت این ترند را ترکیبی از استقامت و امید به زندگی معرفی کرد که دلیل آن اتفاقات عجیب سال گذشته ی آن یعنی ۲۰۲۰ بود. رنگ های ترند ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون منزل نیز در این سال زرد روشن و یا همان لیمویی و خاکستری روشن می باشند.

رنگ های ترند 2021

همچنین بخوانید : اصول و مراحل نوسازی و بازسازی ساختمان

استفاده از زرد روشن و خاکستری روشن در دکوراسیون منزل

افرادی که علاقه مند به حوزه مد می باشند و این امور را دنبال می کنند، از این رنگ ها هر ساله در دکوراسیون منزل خود نیز استفاده می کنند. رنگ های ترند ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون منزل به گونه ای است که می توان با استفاده از آن ها تمی آرامش بخش و صمیمی به وجود آورد. رنگ زرد از رنگ های امید بخش و انرژتیک به حساب می آید.

ترکیب این رنگ و قرار دادن آن در کنار رنگ خاکستری موجب می شود تا به تمی آرام، گرم و صمیمی در کنار فضایی بسیار آرام بخش و خوب دست پیدا کنید. از رنگ های ترند ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون منزل می توان به دو صورت استفاده کرد.

یکی به صورت رنگ دیوار ها که می توانید دیوار های خانه ی خود را به این رنگ در بیاورید و روش دیگر برای به کار بردن رنگ های ترند سال ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون منزل این است که از اِلمان ها و وسایل تزیینی که به این رنگ می باشند، استفاده نمایید.

برای مثال می توانید از گلدان خاکستری با گل آفتابگردان که به رنگ زرد روشن می باشد، استفاده کنید تا به بهترین نحو از رنگ های ترند ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کرده باشید. استفاده از رنگ ها و طراحی دکور خانه یکی از زمینه هایی می باشد که نیاز به سلیقه، تجربه، مهارت و دقت دارد. از همین رو ممکن است طراحی ها در خانه های متفاوت به شیوه های مختلفی انجام شود که به ملاک های یاد شده بستگی دارد. در ادامه یک راه برای تغییر دکور به شما پیشنهاد می کنیم.

مطمئن ترین راه برای تغییر دکور با ترند سال

برای افرادی که آگاهی بالایی از علم رنگ ها و چگونگی استفاده آن ها در طراحی منزل خود ندارند، بهتر می باشد که به افراد با تجربه و با دانش مراجعه کنند. مجموعه دکولند در این زمینه ده سال تجربه دارد و افراد بسیار متخصص و با سلیقه ای را در اختیار دارد که شما می توانید برای تغییر دکور منزل و استفاده از رنگ های ترند ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون منزل خود به آن ها مراجعه نمایید. ویژگی های این کار عبارتند از:

  • انجام طراحی دکوراسیون به بهترین نحو
  • ظرافت و زیبایی در طراحی به دلیل دانش بالا
  • کیفیت بالا و مشاوره های حرفه ای به دلیل تجربه
  • نتیجه بسیار زیبا و حرفه ای

همچنین بخوانید : دکوراسیون داخلی چیست؟

نتیجه گیری

برای بسیاری از افراد پیش رفتن با مد روز و انتخاب وسایل براساس ترند روز اهمیت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله شما را با رنگ های ترند ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون آشنا سازیم و در استفاده از آن شما را یاری دهیم

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

حمام و سرویس بهداشتی مثل هر قسمت دیگری از خانه ارزش اینو داره که برای طراحی و باسازی دیزاین آن زمان بزاریم.

ممکنه بنا به دلایل مختلفی به فکر بازسازی خانه یا حتی سرویس بهداشتی و حمام خودتون باشید
از آنجا که سرویس بهداشتی و حمام یکی از مکان های بسیار مهم و کاربردی در ساختمان به حساب میاد و البته در بیشتر خانه ها و فضای کوچک به آن اختصاص داده شده است پس باید با طراحی مدرن کاری کرد که استفاده بهینه از همه فضا ی آن شودو در عین حال فضا بزرگ تر وزیباتر بنظر آید. در ادامه این مقاله ما به مبحث بازسازی حمام و سرویس بهداشتی خواهیم پرداخت ، پس با ما همراه باشید.

البته این بازسازی  نسبت به اینکه چه پلن هایی باید اجرا شودهزینه های متفاوتی به همراه دارد به طور مثال اگر مشکل سرویس بهداشتی و حمام فقط در حد بازسازی لوله کشی آب و بازسازی لوله کشی فاضلاب باشه هزینه های مورد نیاز برای این پروژه کمتر از موقعی است که شیرآلات ساختمانی یا توالت فرنگی نیاز به تعویض داشته باشد

علاوه بر این کسی که بازسازی را انجام می‌دهد باید تخصص های گوناگون داشته باشد از جمله لوله کشی ،کاشی کاری، سیم کشی و نصب تجهیزات مختلف حمام و سرویس بهداشتی که تیم مجرب ما این کار را به بهترین نحو برای شما انجام می دهند.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

 

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی به چند بخش تقسیم میشود

۱. قطع کردن آب و برق سرویس بهداشتی، حمام و ساختمان
۲. برداشتن تجهیزات داخل سرویس بهداشتی و حمام
۳. بازسازی لوله های آب و فاضلاب قدیمی
۴. کاشی کاری دیوار و کف سرویس بهداشتی و حمام
۵. انتخاب و نصب تجهیزات جدید در سرویس بهداشتی و حمام
۶. نصب فن هواکش و سیستم روشنایی جدید

همچنین بخوانید : بازسازی ساختمان قدیمی ، اصول و مراحل انجام آن

اگر سرویس بهداشتی و حمام شما فضای کوچکی دارد ،شما می توانید با رعایت این نکات که تجربیات تیم ما در پروژه های باسازی هست استفاده بهتری از فضای خود  داشته باشید


۱. شما میتونید با خراب کردن دیوارهای سرویس بهداشتی و انتقال آن به جلوتر سرویس بهداشتی خود را بزرگتر کنید  یعنی با کوچک کردن فضا های دیگه مثل اتاق خواب ، سالن پذیرایی به فضای سرویس بهداشتی اضافه کنید

۲. اگر فضای سرویس بهداشتی شما در حدی کوچک است که وقتی در باز میشود به روشویی و یا توالت فرنگی برخورد می کند شما می توانید برای حل این مشکل، از درهای کشویی یا از درهایی با ابعاد کوچکتراستفاده کنید (. استاندارد در ها از ۶۵ تا ۸۵ سانتی متر است)

۳. میتونید برای اینکه توالت فرنگی فضای کمتری ازفضای داخلی شما را اشغال کند از توالت فرنگی دیواری یا از وال هنگ استفاده کنید.استفاده از وال هنگ به جای توالت فرنگی باعث میشود که ده سانتی متر به فضای شما اضافه شود.

۴.از روشویی های کوچک تر و متناسب با فضای خودتون استفاده کنید تا بازسازی حمام و سرویس بهداشتی شما زیبا تر بنظر برسد.

۵. به جای استفاده از استندها برای نگهداری وسایل بهداشتی مثل شامپو و صابون میتوانید در هنگام بازسازی در دیواره ها حفره‌های ایجاد کنید که مناسب برای نگهداری وسایل بهداشتی باشداینطوری فضای داخلی شما بهینه تر استفاده شده که با نورپردازی می توانید جلوه زیباتری را ایجاد کنید.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

ترندهای  سال ۲۰۲۱ برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام :

• استفاده از کابینت های دیواری به جای کابینت های پایه دار باعث میشود فضای داخلی بزرگتر بنظر آید و در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی مهم است
• استفاده از روشویی کاسه روکار به جای استفاده از روشویی های پایه دار قدیمی.
• استفاده از آینه های بدون قاب یا با قاب های نازک و ال ای دی پشت آینه (ترجیحا آیینه های گرد و نیم دایره )به جای استفاده از آینه های شلف دار کابینتی قدیمی
• نورپردازی درست به شکلی که کنار آینه از نورهای تاکیدی استفاده شود

نور متمرکز باید در دو طرف آینه و به صورت دیوارکوب استفاده شود تا ایجاد سایه نکند
• استفاده از استندهای چوبی برای قرار دادن حوله ها در حمام
• کاشی های مشکی و خاکستری مات جزء ترند های امسال هستند ولی برای سرویس های کوچک بهتر که کل دیوارها تیره کار نشود بهتره یک یا دو دیوار مثل دیوار پشت توالت فرنگی یا کابین دوش به عنوان دیوار شاخص از کاشی تیره یا طرح دار استفاده شود و بقیه دیوارها ساده و روشن تر کار شود.

• کاشی با نقش های هندسی ،شما می توانید از کاشی های مدرن و طرح های چاپی و یا فرم های هندسی مات و لعاب دار که ترند امسال هستند برای سرویس بهداشتی خود استفاده کنید.
• اشخاصی که تمایل دارند برای تزیین سرویس بهداشتی خودشون از اکسسوری و کاشی رنگ مشکی مات استفاده کنند به فضای داخلی خونشون ظرافت خاصی میدن استفاده از سبک تیره ایده خلاقانه و شیک به حساب میاد
• استفاده از سقف های کاذب می تواند نمای زیبایی به فضای داخلی سرویس بهداشتی و حمام شما بببخشد
• استفاده از گلهای طبیعی مناسب و کوچک در سرویس بهداشتی ایده خلاقانه ای به حساب می آید.مراحل بازسازی ویلا

مراحل بازسازی ویلا – همان طور که در جریان هستید یکی از سازه هایی که بیشتر مردم در آن به راحتی زندگی می کنند ویلا می باشد.

بیشتر مردم با هدف رهن یا اجاره کردن ویلا اقدام به خرید یا ساخت آن می کنند.

همچنین بعضی از مردم ترجیح می دهند در روستاهای خوش آب و هوای خارج از شهر یک ویلا به عنوان خانه دوم خود خریداری کنند.

با این کار می توانند هر زمانی که بخواهند استراحت کنند و از شلوغی شهر دور شوند

به ویلای خارج از شهر خود رفته و در آن جا چند روزی بمانند.

یکی از بهترین زمان هایی که می توانید ویلای خود را با قیمت بسیار خوب برای چند روز کرایه دهید، روزهای تعطیل سال است.

زیرا این روزها زمان تفریح و گردش و مسافرت می باشد‌.

هم زمان با سفر کردن به ویلای خود یا کرایه دادن آن، باید اقدام هایی درباره مراحل بازسازی ویلای تان انجام دهید.

هنگامی که می خواهید ویلا بسازید یا این که بخرید، باید به بازسازی آن و مصالحی که مورد استفاده قرار گرفته است؛

و همچنین به روز بودن همه ی تجهیزات آن توجه کنید.

هر چه قدر ویلای شما مدرن تر و جدیدتر باشد، تعداد اشخاصی که می خواهند آن را کرایه کنند; افزایش می یابند.

 

مراحل بازسازی ویلا

 

 

هنگامی که قصد دارید ویلای خود را بازسازی کنید،

باید با یک مهندس معمار مشورت کرده و از او درخواست همکاری کنید.

سبک و مدل مورد نظر خود برای بازسازی ویلا و همچنین مراحل بازسازی ویلا را به مهندس معمار اطلاع دهید

تا بتواند اقدام های لازم برای انجام کار را بررسی کند.

بر اساس بررسی هایی که انجام می شود، بازسازی ویلا مراحلی خواهد داشت.

در ادامه مراحل بازسازی ویلا را ذکر می کنیم.

 

مدل سازی و طراحی ویلا به منظور بازسازی آن

 

 

این کار به وسیله شرکت های بازسازی ساختمان انجام می شود که بر اساس موقعیت ، فضا و همچنین بافت صورت می گیرد.

هر کدام از این شرکت های بازسازی، بخش طراحی دارند

تا کار مدل سازی و طراحی ویلای شما را به مدل دلخواه تان و هم چنین سبک مناسب با آن انجام دهند.

این کار به وسیله شبیه سازی امکان این را به شما می دهد که قبل از ساخت ویلا, طراحی آن را مشاهده کنید

تا اگر طراحی را نپسندیدید تغییرات مورد نیاز روی آن اعمال شود.

در این مرحله از مراحل بازسازی ویلا، نقشه برداری از ساختمان به همراه همه ی محاسبات فنی،

به وسیله نرم افزارهای مخصوص انجام می شود.

 

محاسبات اصلی به وسیله نقشه برای بازسازی ویلا

 

 

در مرحله دوم از مراحل بازسازی ویلا،بعد از آماده کردن طرح اولیه

طبق مدل و سبک مورد پسند مالک ویلا، نقشه اصلی آن را به مهندس و متخصص معماری می سپارند

تا محاسبات اصلی و موردنیاز را به وسیله نقشه انجام دهد.

این محاسبات اصلی شامل تخمین هزینه های اولیه ی کار و مقدار مصالح مورد نیاز

و هم چنین محاسبه های دقیق و نقشه برداری ساختمان ویلا می باشد.

 

مرحله رنگ ریزی و تخریب از مراحل بازسازی ویلا

 

 

بعد از آن که محاسبات اصلی و اساسی برای بازسازی ویلا انجام شد،

اقدامات موردنیاز برای تخریب قسمتی از بخش های ویلا و یا تخریب کل ویلا انجام می شود.

بعد از پاک سازی فضا و تخریب ویلا، به مرحله رنگ ریزی می رسیم.

در این مرحله از مراحل بازسازی ویلا، بر اساس اسکلت و نوع ساختی که باید در ویلا به کار رود

و هم چنین طبق اندازه های آن، رنگ ریزی با دقت بسیار انجام می شود.

همه ی این کارها باید زیر نظر مهندس ناظر ساختمان و همکاران آن صورت گیرد.

بعد از رنگ ریزی هم باید پی کنی انجام شود.

البته توجه داشته باشید که پی کنی بر اساس نوع ساختمان متفاوت خواهد بود.

 

اجرای ساخت و فوندانسیون به منظور بازسازی ویلا

 

 

بعد از پی کنی، فوندانسیون توسط آرماتوربند انجام می شود.

در این مرحله از مراحل بازسازی ویلا، اسکلت ساختمان به وسیله کارگران، طبق محاسبات نقشه اصلی و با نظارت مهندس ناظر ساختمان انجام می شود.

این محاسبات طبق متراژ زمین یا ساختمان و تعداد طبقات موردنیاز برای ساخت ویلا صورت می گیرد.

بعد از این کار اجرای سقف، ستون ها و دیوارهای ویلا انجام می شود.

بعد از این کارها هم سفت کاری یا سربندی ویلا، سیم کشی و برق کاری آن، سفید کاری و کاشی کاری و .. انجام خواهند شد‌.

بعد از انجام شدن تمامی مراحل بازسازی ویلا، تجهیزاتی که برای ساختمان مورد نیاز می باشند

مثل در و پنجره ها، شیرآلات، قفل های آن و هم چنین تجهیزات الکتریکی تهیه شده و نصب می شوند.

بعد از این کار هم رنگ آمیزی قسمت های موردنیاز ویلا و بعضی از اقدامات مانند پتینه کاری انجام می شود.

 

نوسازی و بازسازی ساختمان

نوسازی و بازسازی ساختمان به عملیات هایی گفته می شود که از آن برای زیبایی بخشیدن به خانه های قدیمی و بی روح استفاده می کنند.

خانه هایی که با گذشت چندین سال از عمرشان جذابیت و زیبایی ظاهری خود را از دست داده اند.

ساختمان هایی که به روش غیراصولی ساخته شده اند قبل از آن که عمر مفید خود را سپری کنند،

ظاهر اولیه و زیبای خود را از دست داده و فرسوده می شوند و به همین دلیل به نوسازی و بازسازی نیاز پیدا می کنند.

چون هزینه های ساخت یک ساختمان جدید خیلی بیشتر از هزینه نوسازی و بازسازی ساختمان می باشد؛

در نتیجه برای کم شدن هزینه و همچنین برای صرفه جویی در زمان توصیه می شود

قبل از خراب کردن ساختمان خود نظر مهندسین و متخصصین معماری را بپرسید.

مهندس معماری باید ویژگی های ساختمان را بررسی کند تا بدون هیچ گونه آسیبی بازسازی و نوسازی آن انجام شود

و هم چنین در کوتاه ترین وقت ممکن تغییر تحولات را در ساختمان خود مشاهده کنید.

 

نوسازی ساختمان به چه معنا می باشد؟

 

 

نوسازی به معنی تعمیر کردن نماهای داخلی و نوکردن خانه می باشد

و به اقداماتی مانند نصب کاغذ دیواری جدید ، نصب سقف کاذب ، تغییر پوشش کف ساختمان و ..

گفته می شود که با انجام این کارها ساختارهای جدید ساختمان جای ساختارهای کهنه و قدیمی را می گیرند.

هنگامی که ساختار کلی خانه مشکلی نداشته و شما ساختار کلی آن را دوست داشته باشید،

هدف از انجام تغییرات در آن درست کردن نمایی جدید برای ساختمان می باشد که اصطلاحا به آن نوسازی می گویند.

ایجاد تغییرات و اضافه کردن عنصرهای جدید از مهم ترین کارهای نوسازی ساختمان است

و در بیشتر پروژه های نوسازی و بازسازی ساختمان انجام می شود.

 

بازسازی ساختمان چیست؟

 

 

بازسازی به معنی تغییر و تعمیر کردن بخش های متفاوت یک سازه قدیمی و فرسوده,

به منظور زنده نگه داشتن و دوام بخشیدن به آن می باشد.

در تخصص معماری، بازسازی به معنی مرمت کردن یک ساختمان می باشد.

در بازسازی ساختمان قسمت هایی که به تعمیر نیاز دارند و آسیب دیده اند،

بازسازی و مرمت می شوند.

مرمت تنها شامل ساختمان های کهنه نیست، بلکه ساختمان های مدرن و جدید هم گاهی به بازسازی نیاز دارند.

در بازسازی اقداماتی مانند مرمت نمای ساختمان، تعمیر کف خانه، رفع مشکل های تاسیسات آن و ..

که باعث تغییر کلی ساختار ساختمان می شوند، انجام می شود.

در بیشتر موارد نوسازی و بازسازی ساختمان هزینه ی کمتری نسبت به خرید یک خانه جدید دارد.

 

تفاوت نوسازی و بازسازی ساختمان در چیست؟

 

 

هزینه بازسازی ساختمان از نوسازی آن بیشتر خواهد بود.

چون بازسازی به ساخت و سازهای گسترده و تغییرات زیاد نیاز دارد و هم چنین داشتن مجوز برای انجام آن ضروری است.

ولی در نوسازی فقط بخشی از قسمت های داخلی ساختمان نیاز به تغییر دارند.

در بازسازی کل ساختمان یا یک اتاق دچار تغییر می شود اما در نوسازی فقط ظاهر ساختمان تغییر می کند.

یکی از موضوعات دیگری که بین نوسازی و بازسازی ساختمان تفاوت ایجاد می کند،

مسئله زمان است.

برای بازسازی یک ساختمان به زمان بندی طولانی تری نیاز پیدا می کنید و در حالت عادی چند ماه انجام آن طول می کشد.

در حالی که نوسازی ساختمان به زمان کمتری نیاز دارد.

الته دقت کنید که در بیشتر پروژه ها، نوسازی و بازسازی خانه به موازات هم انجام شده و یکدیگر را تکمیل می کنند.

برای مثال دیوارها و کف حمام عایق بندی شده و فقط با ایجاد کمی تغییرات بازسازی خواهندشد،

اما با افزودن یک وان جدید، حمام نوسازی هم می شود.

 

هزینه نوسازی و بازسازی ساختمان چه قدر است؟

 

 

هزینه نوسازی و بازسازی خانه به عامل های زیادی مثل نوع تغییرات آن، میزان تغییرات، اجرت پیمان کار و نیروهای خدماتی و .. وابسته است.

اگر کار بازسازی را به یک پیمان کار و یا شرکت هایی که کار نوسازی و بازسازی خانه انجام می دهند بسپارید،

در شروع کار یک برآورد کلی از هزینه های کار به شما ارائه می دهند.

البته که با شرایط اقتصادی الان جامعه و تغییرات روز به روز هزینه ها،

هزینه های برآورد شده ثابت نخواهند ماند.

با وجود تمامی این شرایط باید قبول کرد که هرچقدر هم یک ساختمان زیبا باشد،

بعد از گذشت زمانی به تعمیر نیاز پیدا می کند.

بنابراین بهترین کار با وجود شرایط حاضر جامعه و افزایش روز به روز قیمت ها،

نوسازی و بازسازی ساختمان های قدیمی به جای خرید خانه جدید می باشد.

هزینه بازسازی خانه

هزینه بازسازی خانه – هر پروژه ی بازسازی خانه مجوز مخصوص و منحصر به فرد خود را دارا می باشد.

در نتیجه هزینه بازسازی نسبت به این اجزا می تواند تغییر کند.

در بازسازی ساختمان امکان دارد هزینه های بسیاری به وجود بیاید

و واقعا ارائه یک فرمول کلی برای حساب کردن هزینه های بازسازی آن سخت می باشد.

پس توصیه می شود از کارهایی که می خواهید در حین بازسازی خانه تان انجام شود یک لیست درست کنید؛

تا طبق این لیست هزینه های بازسازی منرل تان را محاسبه کرده و بتوانید بودجه مورد نیاز برای آن کار را تهیه کنید.

برای بازسازی خانه دلیل های بسیاری موجود است.

برای مثال زیادشدن ارزش ملک، بهترشدن کیفیت زندگی در آن خانه، فروش آسان تر آن و حتی فقط برای زیبا و قشنگ تر شدن خانه نیز آن را بازسازی می کنند.

اما مهم ترین و بزرگ ترین دغدغه و مانع برای اکثر مردم، هزینه بازسازی خانه می باشد.

در ادامه این مقاله هزینه های مربوط به بازسازی را ذکر می کنیم و روش هایی که بتوان به وسیله آن ها هزینه ها را کاهش داد نیز آموزش می دهیم.

 

تاثیرکیفیت و نوع مصالح در هزینه بازسازی

 

 

یکی از مواردی که تاثیر بسیار زیادی در هزینه بازسازی خانه دارد،

نوع مصالح و مواد مصرفی و هم چنین درجه کیفیت آن ها می باشد.

هرچه از مصالحی که با کیفیت تر و به روزتر هستند استفاده کنیم هزینه بازسازی بالاتر می رود.

توجه کنید که این هزینه زیاد باعث زیاد شدن کیفیت کار اجرایی و هم چنین افزایش عمر خانه شده و در نهایت باعث رضایت شما خواهد شد.

استفاده کردن از مصالح بی کیفیت ممکن است باعث صرف هزینه مجدد و دوباره کاری شود.

در نتیجه توصیه می شود از مصالح با کیفیت و مرغوب استفاده کنید و به جای آن در قسمت های دیگر بازسازی در هزینه صرفه جویی کنید.

البته مهم ترین عامل تاثیر گذار در هزینه بازسازی، متراژ خانه می باشد؛

و هرچه اندازه محلی که می خواهید آن را بازسازی کنید، بزرگ تر باشد مسلما هزینه بازسازی افزایش می یابد.

 

هزینه تغییرات احتمالی در سازه بنا در هنگام بازسازی

 

 

بعضی مواقع در حین بازسازی، برخی از المان های سازه ای مانند ستون یا تیرها برای کار مشکل ایجاد می کنند.

در نتیجه امکان دارد مجبور شوید این المان ها را حذف کنید یا این که محل را تغییر دهید.

البته توصیه می شود که تا جایی که ممکن است در سازه تغییری ایجاد نکنید.

زیرا هزینه بازسازی خانه افزایش پیدا می کند و مهم تر از آن سازه منزل شما قسمتی از سازه کل ساحتمان تان است

و ایجاد تغییر در بخشی از آن سازه بدون توجه به کل سازه ساختمان اصلا درست نمی باشد.

اما در صورتی که خانه شما ویلایی باشد می توان در سازه آن تغییراتی به وجود آورد.

 

تاثیر محل زندگی در هزینه بازسازی خانه

 

 

دستمزد عوامل اجرایی مثل برق کار یا بنا در شهرهای گوناگون متفاوت می باشد.

عوامل اجرایی در شهر تهران بیشترین دستمزد را دارند؛

بنابراین هزینه بازسازی خانه در تهران نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است.

اما مواد و مصالح ساختمان در تمام شهرهای کشور قیمت مشابهی دارند.

دستمزد برخی از عوامل اجرایی مثل کارگرهای ماهر و ساده برای کارهای جزئی در هنگام بازسازی به صورت روزانه حساب می شود.

اما دستمزد برخی از عوامل اجرایی مثل گچ کار یا نقاش برحسب متراژ کاری که انجام می دهند حساب می شود‌.

در حالت کلی نیز هزینه ی کارهای بزرگ ، به صورت پیکیچی یا همان کنتراتی حساب می شود.

برای مثال برای گچ کاری تمام قسمت های یک خانه ، هزینه ی کار به صورت کنتراتی در مجموع از کارهای جزئی کم تر محاسبه می شود.

 

برای بازسازی خانه چقدر باید هزینه کرد؟

 

 

میزان هزینه بازسازی خانه متناسب با قیمت یک آپارتمان نوساخت در آن محل،

وضعیت کلی خانه و وضع ظاهری آپارتمان های همسایه می باشد.

در نتیجه قبل از شروع بازسازی یک لیست تهیه کرده و خواسنه های خود را در آن بنویسید

و مواردی که مناسب با موارد گفته شده نمی باشد را از آن خط بزنید.

در واقع شما هر چقدر هم برای بازسازی کامل خانه و زیبایی آن هزینه کنید؛

باز هم قیمت یک آپارتمان نوساخت از قیمت خانه شما گران تر خواهد بود‌.

هم چنین اگر می خواهید بعد از بازسازی خانه خود را بفروشید

توجه کنید که اکثر مردم خانه شما را با خانه های نوساخت مقایسه خواهند کرد.

پس باید هزینه بازسازی خانه خود را به میزانی کاهش دهید تا در آخر کار سود زحمات خود را ببرید.

بازسازی ساختمان قدیمی

بازسازی ساختمان قدیمی – امروزه علاقه داشتن به خانه هایی با سبک و طرح قدیمی و ویلایی ،

با وجود این که روز به روز در شهرهای بزرگ کشور آپارتمان های بلند جای آن ها را می گیرند؛

باعث می شود که بیشتر مردم به فکر بازسازی ساختمان قدیمی خود بیفتند.

این ساختمان های قدیمی که چندین دهه قابل سکونت می باشند برای زندگی بدون دردسر و با آسایش خیلی مناسب نیستند.

پس اگر واقعا می خواهید در خانه های قدیمی زندگی کنید، توصیه می شود که ابتدا اقدام به بازسازی آن بکنید.

ساختمان های قدیمی در مراحل مختلفی می توانند به تعمیر نیاز پیدا کنند

که در این باره با دو اصطلاح نوسازی و بازسازی ساختمان قدیمی رو به رو خواهید شد.

نوسازی شامل کارهای سطحی ساختمان مثل رنگ آمیزی آن است ;

اما بازسازی شامل عملیات عمیق تری مثل تعویض و تعمیر تاسیسات ساختمان، لوله کشی و همچنین جا به جایی دیوارها می باشد.

در خصوص خانه های قدیمی بیشتر به سراغ  بازسازی می روند تا شرایط مناسب زندگی را در آن ها فراهم کنند.

 

انواع بازسازی ساختمان قدیمی

 

برای بازسازی ساختمان قدیمی روش های گوناگونی موجود می باشد.

ساختمان های قدیمی هر کدام با یک سبک معماری خاصی ساخته شده اند

و از طرفی هم هر کدام به درجه های مختلفی آسیب دیده اند.

در حالت کلی بازسازی خانه های قدیمی به دو روش انجام می شود.

دو روش بازسازی شامل بازسازی حفاظتی و سبکی هستند که در ادامه این مقاله هر کدام را توضیح می دهیم.

 

بازسازی حفاظتی ساختمان

 

در روش حفاظتی برای بازسازی ساختمان قدیمی به حفاظت کلی از ساختمان موردنظر می پردازند.

خانه های قدیمی به درجه های گوناگونی تحت تاثیر آسیب قرار می گیرند

و به همین دلیل به انجام عملیات های بازسازی عمیق تری نیاز پیدا می کنند.

به عبارتی می توان گفت که در روش بازسازی حفاظتی، ساختمان از لحاظ ساختاری ضعیف شده است

و هدف ما تقویت کردن ساختار ساختمان است که به وسیله بازسازی و تعمیر بخش های اصلی خانه انجام خواهد شد.

بخش های اصلی ساختمان شامل دیوارها و ستون های خانه می باشد.

در بازسازی ساختمان به روش حفاظتی باید ابتدا یک مطالعه کامل و دقیق روی همه ی ویژگی های ساختمان

، مصالح آن و همچنین چگونگی اجرای بازسازی انجام داد تا مراحل بازسازی را بتوان به صورت کامل و درست انجام داد.

 

بازسازی سبکی ساختمان

 

روش بازسازی ساختمان سبکی به روشی گفته می شود که در آن تکه های جدید به جای تکه های فرسوده و قدیمی جایگزین می شوند.

در این صورت تغییرات بسیار کمی نسبت به طرح اولیه انجام می شود.

زمانی که مالک , سبک و معماری خانه ای که می خواهد بازسازی کند را دوست داشته و موردپسندش باشد،

تصمیم می گیرد از روش بازسازی سبکی که کمترین تغییرات را در سبک معماری ایجاد می کند، انتخاب کند.

البته این مسئله به معنی تعویض و تعمیر نکردن بعضی از قسمت های خانه نمی باشد،

بلکه به معنی رعایت کردن سبک معماری در زمان اجرای عملیات گوناگون است.

یعنی در این روش برای بازسازی ساختمان قدیمی خود ، قسمت های خانه و قطعات آن را با قطعه هایی بسیار مشابه و نو جایگزین می کنید.

هم چنین از این روش برای بازسازی بناهای تاریخی نیز استفاده می کنند،

زیرا هدف ما این است که هارمونی و سبک تاریخی بناها بدون کمترین تغییر باقی بمانند.

 

انواع روش های کار بازسازی با پیمانکار

 

 

در حالت کلی برای پرداخت هزینه ها  با نیروی کار که برای بازسازی ساختمان قدیمی به کار گرفته شده اند،

دو راه وجود دارد؛ یکی پرداخت روزمزد و دیگری کنترات یا همان قرارداد می باشد.

از روش روزمزد در طرح های کوچک استفاده می کنند،

طرح هایی مانند بازسازی سرویس بهداشتی و حمام یا قسمت های دیگر خانه و ..

اما برای طرح های بزرگ مثل تمام قسمت های ساختمان های قدیمی باید از روش کنترات یا همان قراردادی استفاده کرد.

 

نکات مهم برای بازسازی ساختمان قدیمی

 

 

بازسازی خانه های قدیمی به روش های مختلفی می تواند انجام شود.

بعضی ازعملیات سطحی بوده و به مجوز نیاز ندارند؛

مانند کف سازی قسمت های مختلف منزل، بازسازی و تعمیر پشت بام خانه، عملیات های مربوط به سیم کشی و لوله کشی ساختمان و .‌‌.

اما در بازسازی ساختمان قدیمی عملیات هایی که باعث تغییر کاریری می شوند به مجوز نیاز دارند؛

مانند خراب کردن و جابه جایی دیوار باربر ساختمان، تغییر کاربری قسمت های گوناگون داخلی خانه مثل جابه جایی سرویس بهداشتی با آشپزخانه و ..

بازسازی ساختمان مطابق با اصول و مراحل خاصی انجام می شود،

قبل از شروع آن آورده ها و انتظارات خود را بنویسید و با پیمانکار در جریان بگذارید.

هم چنین موضع خود را درباره زمان بندی و هزینه کنترات به صورت صریح عنوان کنید.

هزینه های بازسازی ساختمان قدیمی طیف گسترده ای را دربرمی گیرند.

بازسازی ویلای قدیمی

نوسازی و بازسازی ویلای قدیمی ، دو روش مهم و اصلی برای تغییر بافت فرسوده ویلاها به مدل ساختمان های امروزی می باشند.

برای تمام بخش های ویلا نوسازی می توان انجام داد.

ویلاهایی که چند سال از عمر آن ها گذشته است به نوسازی و بازسازی و هم چنین مرمت نیاز پیدا می کنند.

در حالت عادی ویلاهایی که بیشتر از ده سال از زمان ساخت آن ها گذشته است، باید نوسازی شوند.

با روش های گوناگونی نوسازی و بازسازی ویلای قدیمی انجام می شود.

شما می توانید بعضی از کارهای بازسازی را خودتان انجام دهید

اما اگر بخش های آسیب دیده ویلا زیاد هست، بازسازی آن را به عهده شرکت های پیمان کاری بگذارید.

نوسازی در بخش های داخلی ویلا مانند بالکن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حتی محوطه سازی حیاط ویلا امکان پذیر می باشد.

برای این کار اول باید تصمیم بگیرید که بازسازی ویلای قدیمی شما به چه مدلی انجام شود.

بعضی راه کارها و روش ها وجود دارند که نوسازی ویلای قدیمی خود را با به کار بردن آن ها می توانید انجام دهید.

در ادامه این مقاله راه کارها را ذکر می کنیم.

 

نوسازی و بازسازی نمای ویلای قدیمی

 

 

برای بازسازی ویلا  از در ورودی آن که اول به چشم می آید و خودنمایی می کند، شروع کنید.

اگر این قسمت حالت افسرده و بی روح داشته باشد، بقیه قسمت های ویلا به چشم نخواهد آمد.

به همین دلیل ابتدا باید از این قسمت که نمای ویلا می باشد، شروع کنید.

کاری که باید انجام دهید به جنس نمای ویلا بستگی دارد.

برای مثال اگر نمای ویلا از جنس آجر باشد به آسانی به وسیله یک  پولیش سطحی می توان آن را نو کرد.

استفاده از سنگ در نما نیز برای بازسازی ویلای قدیمی مانند آجر بوده و با یک پولیش سنگ زیبا می شود.

استفاده از آجر و سنگ هزینه زیادی برای بازسازی نما نخواهد داشت.

اما اگر از نماهای تازه مثل کامپوزیت ، چوب و .. بخواهید برای بازسازی ویلای خود استفاده کنید،

هزینه بیشتری برای شما خواهند داشت.

 

تعویض درهای ویلای قدیمی

 

 

اگر از همان ابتدا به فکر طراحی داخلی و تغییر دکوراسیون ویلای قدیمی خود هستید،

توصیه می شود که یک سری المان مثل طرح و رنگ را در ذهن خود انتخاب کرده باشید

تا طبق آن جزئیات دیگر را مناسب آن طراحی ایجاد کنید.

درها به دلیل استهلاک بالایی که دارند سریع تر دچار فرسودگی می شوند.

به همین دلیل توصیه می شود هنگام بازسازی ویلای قدیمی یا ترمیم آن، درها را عوض کنید.

در گذشته جنس و طرح درهای ساختمان تنوع بسیاری نداشتند

اما امروزه درهای متنوع زیادی می توانید ببینید که بعضی از آن ها قیمت مناسبی هم دارند.

هم چنین شما می توانید از درهای ضدسرقت برای در ورودی ویلای خود استفاده کنید

تا ضمن زیبایی در بازسازی ویلای قدیمی تان، امنیت ویلا را نیز تامین کنند.

 

تعویض کف پوش های قدیمی ویلا

 

 

امکان دارد در ویلای قدیمی خود کف پوش هایی از جنس سنگ گران قیمت داشته باشید که رنگ آن ها کمی رفته است.

در این وضع به جای آن که آن ها را کامل عوض کنید که هزینه زیادی هم دارد،

می توانید آن ها را پولیش دهید و با استفاده از دستگاه هایی که سطح سنگ هارا صیقلی می کنند آن سنگ ها را براق و تازه کنید.

اما اگر می خواهید برای بازسازی ویلای قدیمی خود، کف پوش های آن را به صورت کامل تعویض کنید

و آن را با طراحی داخلی تازه ی ویلایتان هماهنگ کنید، بهتر است از مصالح ساختمانی امروزی و نو استفاده کنید.

کف پوش پی وی سی، چوب ، لمینت و .. در این کار به شما کمک می کنند تا زیباترین کف پوش را برای کف ویلای خود انتخاب کنید.

البته برای این کار باید هزینه ی زیادی بکنید ولی ویلای قدیمی تان کاملا عوض می شود.

 

بازسازی محوطه بیرونی ویلای قدیمی

 

 

اهمیت و زیبایی ویلا مربوط به محیط بیرونی آن می باشد.

به احتمال زیاد در ویلای قدیمی خود درختان بسیاری دارید که هرشخصی با دیدن شان آن ها را از یاد نخواهد برد.

می توانید به وسیله محوطه سازی و ایجاد فضای سبز بزرگ تر، تدارک دیدن باربیکیو و آلاچیق و همچین چیزهایی به حیاط ویلای قدیمی خود رنگ بدهید

و آن را به سبک ویلاهای مدرن و امروزی طراحی کنید.

همچنین باید روی فضای ورودی ویلای خود و نورپردازی آن هم به دقت کار کنید

تا از ابتدای ورود به ویلا با یک نمای زیبا و متفاوت روبه رو شوید.

احتمال دارد که بازسازی ویلای قدیمی هزینه بسیاری برای شما داشته باشد،

اما به طور قطع نسبت به ساخت یک ویلای تازه هزینه آن کمتر خواهد شد.

به همین دلیل می توانید تمام بخش های ویلا که قابل ترمیم و بازسازی می باشند

را برای نوسازی و بازسازی ویلای قدیمی خود به کار بگیرید و آن ها را شیک و جدید بکنید.

 

دکوراسیون-آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

گام اول برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعیین نوع دکوراسیون است به این معنی که باید نوع و شکل دکوراسیون با توجه به ابعاد فضای آشپزخانه مشخص شود. در خانه های بزرگ اندازه فضای آشپزخانه هم معمولا بزرگ است و محدودیتی برای طراحی کابینت و میز غذاخوری و … ایجاد نمی کند. در این نوع دکوراسیون امکان انتخاب انواع مدلهای کابینت، انواع سبکها و حتی کارهای دکوراتیو خاص هم وجود دارد.

ادامه مطلب …