مرمت ساختمان های قدیمی دکولند

مرمت ساختمان های قدیمی یکی از راه های بازسازی خانه ست، این اجتناب ناپذیر است که ساختمان ها پیر شوند و در نهایت نیاز به نوسازی، تغییر کاربری یا تخریب داشته باشند. اگر صاحب یک ساختمان قدیمی هستید و سعی می کنید تصمیم بگیرید که آیا باید بازسازی کنید یا بکوبید و ساختمان جدید بسازید، قبل از هر تصمیمی ابتدا این مقاله را بخوانید. اکثریت مردم بر این باورند که ساختمان‌های جدید مزایای زیادی نسبت به ساختمان‌های تاریخی دارند، اما ما دنبال این هستیم که تفاوت داشته باشیم. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ترمیم در واقع می تواند پایدارتر باشد و مقدار قابل توجهی در پول، زمان و تلاش شما صرفه جویی کند.

ابتدا، بیایید تفاوت‌های بین بازسازی ساختمان در مقابل بازسازی مرمت را بررسی کنیم. و این راهنمای سریع برای هر کدام شامل چه مواردی است:

مرمت ساختمان های قدیمی چیست ؟

اگر هدف شما این است که ساختمان خود را مانند زمانی که برای اولین بار تکمیل شد، زیبا کنید، پس نیاز به بازسازی است. مرمت‌ها بدون تغییر ساختار، ساختمان را به سبک و ظاهر اصلی خود بازمی‌گردانند. اگر به یک سیستم جدید مانند کوره نیاز باشد، این کار به گونه ای انجام می شود که سبک اصیل ساختمان را بدون تداخل در ظاهر آن تکرار کند.

همچنین بخوانید : طر احی داخلی کلینیک

نوسازی چیست؟

در کنار مرمت ساختمان های قدیمی نوسازی قرار دارد. اگر که می خواهید یک ساختمان را بازسازی کنید، بازسازی و مرمت می توانند دست به دست هم دهند و در عین حال برخی از نکات مدرن را برای بهبود آن اضافه کنند. بازسازی ها بر تعمیر، جایگزینی و ارتقاء سازه متمرکز هستند.تفاوت بازسازی و مرمت ساختمان های قدیمی در این است.

اگر می‌خواهید چیدمان را متحول کنید، عملکرد داخلی را به طور کامل تغییر دهید یا ویژگی‌هایی را اضافه کنید که ساختمان شما فاقد آن است، آنگاه به عنوان یک بازسازی در نظر گرفته می‌شود. این معمولاً بسیار پرهزینه تر، زمان برتر و کار فشرده تر از دو گزینه دیگر است زیرا معمولاً تغییرات قابل توجهی مورد نیاز است. برخی از نمونه های بازسازی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تغییر لوله کشی برای جابجایی حمام یا آشپزخانه.
 • گسترش متراژ مربع
 • بالا بردن سقف ها
 • برداشتن دیوارها

 

همچنین بخوانید : بازسازی خانه های قدیمی تهران

مرمت ساختمان های قدیمی دکولند

دلیل مرمت ساختمان های قدیمی

در اینجا دلایل ما برای بازسازی یک ساختمان قدیمی به جای تخریب آن برای ساختن چیزی جدید آورده شده است.

برای حفظ طراحی منحصر به فرد و اصلی

با بالا رفتن سن، ساختمان‌ها دچار فرسودگی قابل توجهی می‌شوند که شامل تغییر رنگ، زوال بتن، آسیب شالوده، کریستالیزاسیون نمک و حتی رشد میکروبیولوژیکی باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شود. حتی با نگهداری منظم هر ساله، قرار گرفتن در معرض آب و هوا و سایر عوامل محیطی به طور قابل توجهی ساختمان را در طول زمان خراب می کند. با این حال، این لزوماً به این معنی نیست که ساختمان باید تخریب شود. اگر وابستگی عاطفی به ساختمان دارید، گاهی اوقات کارهای ساده ترمیم فونداسیون، تمیز کردن، وصله کاری و رنگ آمیزی برای بازگرداندن ساختمان در عین حفظ طراحی خیره کننده و اصلی کافی است.

همچنین بخوانید : بازسازی منزل صفر تا صد

به دلایل تاریخی

یکی از دلایل مرمت ساختمان های قدیمی ما می توانیم از ساختمان های قدیمی چیزهای زیادی یاد بگیریم. آنها نشانه هایی هستند که تاریخچه نسل های قبل از ما و همچنین ویژگی های معماری و طراحی را به تصویر می کشند که امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. ساختمان های قدیمی به ما کمک می کنند تا ارتباط خود را با گذشته حفظ کنیم و شخصیت و جذابیت خاصی را به محله خود بیاوریم. فقط به این فکر کنید که اگر تمام بناهای تاریخی را خراب کنیم و بناهای جدید را جایگزین آنها کنیم، شهرهای ما چه شکلی می شوند. این نه تنها میراث شهر ما را کاهش می دهد، بلکه احساس غرور ما را نیز کاهش می دهد.

همچنین بخوانید : بازسازی ساختمان مسکونی

مرمت ساختمان های قدیمی مقرون به صرفه تر

بازسازی یک ساختمان اغلب مقرون به صرفه تر از ساخت یک ساختمان کاملاً جدید است. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که طراحی داخلی ساختمان اصلاً نیاز به تغییر نداشته باشد. مراحل ساده ای مانند تمیز کردن نمای بیرونی، رفع ترک ها، افزودن یک لایه رنگ تازه و تقویت سازه در مقایسه با یک ساختمان جدید، هزینه زیادی را نمی طلبد. با کسری از قیمت، می‌توانید ساختمان را بازسازی کنید تا استحکام کافی را ارائه دهید و ظاهر را بدون تداخل با شرایط اصلی بازسازی کنید.

همان طور که متوجه شدید در بسیاری موارد مرمت ساختمان های قدیمی به منظور ایجاد تغییرات و حفظ ساختمان لازم و ضروری ست.

بازسازی سقف ساختمان دکولند

بازسازی سقف ساختمان یک صرفه جویی به حساب می آید. همه ما شنیده ایم که مردم می گویند برای کسب درآمد باید پول خرج کرد. با این حال، در شرایط نامطمئن اقتصادی امروز، شرکت‌ها در سراسر کشور فقط به دنبال کسب درآمد نیستند آنها کمربند خود را محکم می‌کنند، دریچه‌ها را می‌بندند و به دنبال راه‌هایی برای صرفه‌جویی در پول هستند. اما، حتی در زمان های سخت، مهم است که به یاد داشته باشید که ضرب المثل قدیمی “خرج کردن” هنوز هم می تواند برای پس انداز صادق باشد. گاهی اوقات برای صرفه جویی در هزینه، به خصوص در مورد سقف ساختمان، باید پول خرج کنید.

اگر چه سقف‌ها ممکن است کمترین بخش قابل مشاهده ساختمان باشند، اما سقف‌ها می‌توانند تا ۵۰ درصد از کل سطح ساختمان را تشکیل دهند و می‌توانند تا ۲۵ درصد از ارزش کل ساختمان را تشکیل دهند. با سرمایه‌گذاری فعالانه منابع در ساخت و نگهداری یک سقف، مالکان ساختمان ممکن است عمر سقف‌های ۱۵ ساله خود را با جلوگیری از نشتی و سایر شرایط نامطلوب به سقف‌های ۲۵ ساله افزایش دهند، که به کاهش هزینه‌های طولانی مدت قابل توجهی منجر می‌شود.

همچنین بخوانید : بازسازی ساختمان فرسوده

به هم ریختگی سقف

بخشی از بازسازی سقف ساختمان مربوط به تعمیر جزئیات سقف می شود. بازرسی سقف نه تنها بر کیفیت کار نصب شده، بلکه بر پروژه کامل سقف نیز تمرکز دارد. این به این معنی است که بازرسان نه تنها بررسی می کنند که پیمانکار سقف چقدر کار را به خوبی نصب کرده است، بلکه به نحوه برخورد سایر مشاغل با سقف در حال پیشرفت یا تکمیل نصب نیز می پردازد.

نمونه ای از بازسازی سقف ساختمان

مورد یک ساختمان کاندومینیوم در فلوریدا را در نظر بگیرید. پیمانکار سقف یک شرکت معتبر بود که به دلیل کیفیت کار شناخته شده بود. بازرسی های اولیه و نقطه میانی نصب سقف با کیفیت، با طرز کار خوب، پایانه های استاندارد صنعتی، و چشمک زن های محکم را نشان داد.

از آنجایی که مشاور سقف، سوابق بازرسی را در طول مراحل ساخت و ساز نگهداری می کرد، به راحتی می توان متوجه شد که خسارت ها ناشی از سهل انگاری پیمانکار سقف نیست. در عوض، پیمانکار عمومی هزینه تمیز کردن سقف و تعمیر خسارات وارده به پیمانکاران فرعی را پس گرفت. پس از تعمیر آسیب‌ها، سازنده سقف توانست گارانتی ارائه دهد.

 

همچنین بخوانید : طر احی دکوراسیون داخلی کلینیک

بازسازی سقف ساختمان دکولند

 

سرمایه گذاری پیشگیرانه در عمر سقف بعد از بازسازی سقف ساختمان در دو حوزه اصلی اتفاق می افتد: در طول فرآیند ساخت یک ساختمان جدید، یا به عنوان نگهداری پیشگیرانه برای سقف موجود. هدف هر کدام افزایش عمر یا عملکرد پوشش اولیه سقف است، اما مراحل مختلف نیازمند دو نوع نظارت متفاوت است.

ساخت و ساز جدید

مانند هر زمینه ای از ساخت و ساز، از لعاب تا مهندسی سازه، سقف ها برای به حداکثر رساندن اثربخشی خود به تخصص منحصر به فردی نیاز دارند. داشتن یک متخصص درگیر در طول بازسازی سقف ساختمان، در تمام مراحل ساخت و ساز، می تواند اطمینان حاصل کند که سقف طراحی، مهندسی، ساخت و مونتاژ شده است تا ساختمان و محتویات آن را با استحکام در برابر آب محافظت کند.

زمان بهینه برای مشارکت یک متخصص سقف در ساخت یک ساختمان، در مرحله طراحی است، در حالی که تیم معماری هنوز روی نقشه های دقیق خود کار می کند. یک جلسه قبل از طراحی بین مالک توسعه‌ دهنده، معمار و کارشناس سقف ‌سازی می‌تواند به برجسته کردن مسائلی که معماران ممکن است نیاز به پرداختن به آنها در طراحی داشته باشند کمک کند به‌ ویژه مسائلی که ممکن است مختص یک آب و هوای خاص باشد.

همچنین بخوانید : بازسازی منزل صفر تا صد

تاثیر آب و هوا در بازسازی سقف ساختمان

به عنوان مثال، یک معمار که در فلوریدا جنوبی طراحی می کند، به دلیل نیازهای محاسبه شده فشار بالابر که در قوانین ساختمان مرتبط با طوفان مشخص شده است، باید برای اتصال قوی تر تمام اجزای سقف برنامه ریزی کند.

با این حال، در آب و هوای شمالی، باید ملاحظاتی برای وزن و حذف برف، سدهای یخی، و انبساط و انقباض مرتبط با مصالح ساختمانی در آب و هوای شدید در نظر گرفته شود. در هر صورت، برای یک معمار می‌تواند مفید باشد که یک متخصص سقف‌سازی را در دسترس داشته باشد تا قبل از بروز مشکلات احتمالی به او هشدار دهد. موارد ذکر شده باید در بازسازی سقف ساختمان مورد بررسی قرار گیرد تا در نهایت نتیجه قابل قبول باشد.

بازسازی خانه با هزینه کم

به یاد داشته باشید که خرید خانه جدید همیشه امکان‌پذیر نیست و به همین دلیل است که مردم خانه‌های خود را تعمیر می‌کنند. در این مقاله سعی داریم شما را با ایده‌های جدید باری بازسازی خانه با هزینه کم آشنا سازیم. با دکولند همراه شوید.

بر اساس نظریات کارشناسان و روان‌شناسان؛ خانه و محل سکونت تأثیر عمیقی بر زندگی افرادی دارد که در خانه زندگی می‌کنند. طبیعت انسان تغییر را دوست دارد و همیشه به دنبال زیبایی است. شاید متوجه شده باشید که تغییرات کوچک در دکوراسیون و چیدمان خانه شما می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای در بهبود روحیه شما داشته باشد. خانه یا آپارتمان پس از چند سال از ساختش نیاز به بازسازی دارد.

در این مقاله سعی داریم شما را با ایده‌های جدید و کم‌هزینه آشنا سازیم. با ما همراه شوید.

بازسازی اجاره‌ای

در بازسازی خانه ابتدا باید به اجاره‌ای بودن یا نبودن آن توجه کرد که شرایط را مشخص می‌کند. قبل از شروع کار به نکات زیر توجه کنید:

 • برای بازسازی خانه با هزینه کم اگر منزل شما اجاره‌ای است، مطمئنا به رضایت صاحبخانه نیاز دارید.
 • برای تعمیر خانه اجاره‌ای باید هزینه‌ها را به حداقل برسانید.
 • حتماً ایده طراحی را با مالک در میان بگذارید و سپس شروع کنید.
 • اگر آن را دارید، ممکن است بتوانید تغییراتی ایجاد کنید.

همچنین بخوانید : قوانین بازسازی آپارتمان

بازسازی اجاره‌ای

 

ایده‌هایی برای بازسازی خانه با هزینه کم

چه صاحب خانه باشید و چه صاحب خانه، تأثیر زیادی در بازسازی خانه دارد. مالک برای تغییر آماده است و شما همچنین گزینه‌های دیگری برای ارائه دارید. در اینجا چند ایده عالی برای بهبود خانه آورده شده است:

رنگ دیوار را تغییر دهید

یک راه آسان برای بازسازی خانه با هزینه کم، تغییر رنگ دیوارها است. از آنجایی که رنگ آمیزی تمام دیوارهای خانه هزینه زیادی دارد، بهتر است تنها بخشی از آن را رنگ کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک دیوار یا فقط یک سقف را رنگ کنید.

همچنین بخوانید : بازسازی ساختمان قدیمی

بازسازی خانه با هزینه کم و تعمیر سقف

در مورد سقف‌ها، شما می‌توانید تغییرات دلپذیری را در خانه خود بسیار ارزان‌تر از هر جای دیگر خانه ایجاد کنید. به عنوان مثال: می‌توانید رنگ متفاوتی برای دیوارهای خانه بسازید، تا با دکور مورد نظرتان هماهنگ باشد و از رنگ متفاوتی استفاده کنید تا سقف بیشتر جلوه کند. به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید از رنگ‌های روشن برای تزئین خانه خود استفاده کنید، خانه ای با دیوارهای سفید ممکن است سقف آبی روشن یا صورتی بسیار روشن داشته باشد.

سقف خانه جزء مهمی از بازسازی خانه با هزینه کم است و خانه جدید را می‌توان به روشی ساده و کم هزینه به نمایش گذاشت. در اینجا چند پیشنهاد در مورد سقف وجود دارد:

آینه
کناف و سقف کاذب
لامپ هالوژن
نقاشی

گچبری و…

 

تعمیر سقف ارزان

بازسازی خانه با هزینه کم برای کف‌پوش

اگر هزینه کم برای شما اولویت است و می‌خواهید کف‌پوش را بازسازی کنید، توصیه می‌کنیم در صورتی که کف ساختمان با کاشی پوشانده شده است، از انواع فرش‌های مرتبط با رنگ منزلتان مانند موکت استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید به صورت بلند مدت در خانه‌ای ساکن باشید به شما کف‌پوش‌هایی که از قیمت بالاتری برخوردار هستند را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

بازسازی ارزان آشپزخانه

آشپزخانه یا قلب خانه به دلیل کوچک بودن خانه‌های مدرن یکی از رایج ترین ویژگی‌های هر گوشه خانه است. به همین دلیل زیبایی آن منجر به زیبایی کل فضای خانه می‌شود. تعمیرات آشپزخانه اغلب وقت گیر و پرهزینه است. البته تعویض کابینت بسیار گران است، بنابراین فقط می‌توانید درب را عوض کنید. فراموش نکنید که آشپزخانه در مقابل اهمیت زیبایی، مهم‌ترین چیز اصلاح مواردی است که باید اصلاح شوند مانند تعویض لوله‌های پوسیده که بسیار مهم می‌باشد.

همچنین بخوانید : طر احی داخلی کلینیک

بازسازی کم هزینه اتاق‌ خواب‌ها

برای اصلاح زمینی که ارزان اجاره می‌شود بهتر است تغییرات کوچک و ارزانی مانند رنگ آمیزی دیوار و سقف انجام دهید و اگر کف اتاق سرامیک یا پارکت نیست از فرش استفاده کنید.

بازسازی کم هزینه سرویس بهداشتی

 

هنگام تعمیر خانه با قیمت پایین، زمانی که مشکل تأسیساتی می‌باشد به سراغ آن می‌رویم. در واقع به دلیل بودجه کم برای بازسازی، باید زیبایی را در درجه دوم قرار دهیم. مثل تعمیر یا تعویض لوله‌ها و عایق بندی دیوار و کف سرویس بهداشتی که در اولویت بازسازی قرار دارند.

پس از رفع مشکلات اجاره، مابقی موارد فوق متحمل هزینه‌های زیادی می‌شود که با هدف ما که بازسازی خانه با هزینه کم است مغایرت دارد. اما اگر صاحب خانه هستید، به دلیل اقامت طولانی مدت ارزش پول اضافی برای بازسازی را دارد؛ بنابراین می‌توانید برای بازسازی زیباتر به سراغ ایده‌های دیگر مانند: تعویض کاشی‌ها، تعویض وان حمام، تعویض شیرآلات و… بروید.

همچنین بخوانید : بازسازی منزل صفر تا صد

کلام آخر

در این مقاله هدف ما معرفی ایده‌های جدید ساختمانی و انتخاب ایده‌های کم هزینه است.

 

هدف از بازسازی کف ساختمان-وب سایت دکتر جوزانی

زیرساخت و بازسازی کف ساختمان یکی از اولین و مهم‌ترین مراحل آماده سازی ساختمان است و در واقع همان چیزی است که در نهایت در کف یک خانه یا ساختمان می‌بینیم مانند سرامیک، پارکت، لمینت و …

هدف از بازسازی کف ساختمان

گاهی اوقات تنها دلیل برای تعمیر کفT افزودن تنوع، ارتقای سطح و زیبایی  است. با این حال، برای برخی از خانه‌ها، به ویژه خانه‌هایی با قدمت زیاد، بازسازی ممکن است اهداف دیگری داشته باشد مانند:

 • نم و رطوبت
 • لوله کشی روکار و تعویض لوله‌ها
 • مدرن کردن کف ساختمان با توجه به دکوراسیون
 • تعبیه گرمایشی از کف

بسته به طرح تزئینی می‌توان از کف‌پوش‌های مختلفی استفاده کرد. کف‌سازی مناسب اغلب بر اساس بودجه، اندازه، سلیقه شخصی و آب و هوا انتخاب می‌شود.

همچنین بخوانید : بازسازی خانه های قدیمی تهران

هدف از بازسازی کف ساختمان-وب سایت دکتر جوزانی

انواع کف‌پوش برای کف سازی

کف سرامیک

یکی از رایج‌ترین انواع کف برای خانه است. سرامیک‌های مورد استفاده در کف خانه‌ها در انواع و طرح‌های متنوعی هستند که دست شما را در انتخاب باز می‌کند و تمیز کردن آن آسان است. یکی از معایب کف سرامیک سرد شدن آن در زمستان است که باعث درد در ساق پا و کمر می‌شود. در صورت افتادن جسمی شکننده روی سرامیک احتمال شکستگی چندین برابر است.

کف‌پوش لمینت

این نوع کف‌پوش شبیه به پارکت است و شامل ترکیبی از مواد مختلف و الیاف چوب فشرده است. این نوع کف‌پوش نیازی به ملات و چسب ندارد و اجزای آن کاملاً به هم چسبیده‌اند. این نوع کف‌پوش نوعی عایق صدا را ایجاد می‌کند. استفاده طولانی مدت از این نوع کف‌پوش در هوای گرم باعث گسترش و کاهش آن می‌شود. عمر طولانی دارند و نسبت به پارکت چوبی ارزان‌تر هستند. شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌های خود از برندهای ایرانی استفاده کنید و در صورتی که می‌خواهید بیشتر هزینه نمایید می‌توانید از لمینت‌های ترک و اروپایی خریداری کنید.

کف‌پوش پی وی سی

این نوع کف‌پوش از تخته سه لا ساخته می‌شود. قبل از استفاده از این کف‌پوش باید زیرسازی صورت گیرد. برای چسباندن سه لایه کف به هم از چسب بتن استفاده می‌شود و برای زیرسازی آن از ترکیب پودر سنگ و سیمان و چسب بتن استفاده می‌شود. کف‌پوش‌های تخته سه لا انتخاب خوبی برای آشپزخانه هستند زیرا در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند. از معایب این نوع کف‌پوش‌ها غیر قابل تعمیر بودنشان است. این نوع کف‌پوش جزو کف‌پوش‌های ارزان محسوب می‌شود.

کف‌پوش سنگی

سنگ طبیعی یکی از پرکاربردترین کف‌پوش‌ها در منازل به خصوص در آشپزخانه و سرویس بهداشتی است. انواع سنگ‌ها سنگ مرمر، گرانیت، سنگ تراورتن و … را می‌توان نام برد که به عنوان کف‌پوش داخلی یا خارجی ساختمان استفاده می‌شود. استفاده از سنگ در کف منزل مستلزم نصب آن توسط است و از نظر هزینه نسبت به مابقی کف‌پوش‌ها گران‌تر است.

پارکت چوب

پارکت انواع مختلفی دارند از جمله بلوط، افرا، کاج و … می‌باشند. پارکت به راحتی تمیز می‌شود و نوعی عایق حرارت و صدا است. محیطی مناسب برای رفت و آمد کودکان و سالمندان است، زیرا از سنگ و سفال نرم‌تر است و در هوای سرد سطح آن دمایی راحت دارد و خیلی سرد نیست. از لحاظ قیمت نسبت به مابقی کف‌پوش‌ها بیشتر است.

همچنین بخوانید : بازسازی ساختمان مسکونی

۶ نکته برای بازسازی کف ساختمان

 1. بازسازی کف در خانه بعد از بازسازی دیوارها و سقف خانه انجام می‌شود. پس این را برنامه ریزی و سازماندهی کنید.
 2. در مورد پارکت چوبی، بهتر است از فوم‌های مخصوص برای راه اندازی پارکت استفاده شود. تا در محیط مرطوب پارکت آسیب نبیند.
 3. توصیه می‌شود در اتاقی که قصد نصب آن را دارید پارکت و لمینت را به مدت دوتا سه ساعت قرار دهید تا هم دمای محیط شوند.
 4. بعد از بازسازی کف، اجسام سنگین را به مدت ۲۴ ساعت روی زمین قرار ندهید.
 5. برای انتخاب ارزان، از مزایا و معایب انواع کف‌پوش‌ها آگاه باشید.
 6. اگر برای تعمیر کف به کمک یک سازنده نیاز دارید، در مورد قیمت و زمان سرویس توافق کنید.

همچنین بخوانید : بازسازی منزل تهران

6 نکته برای بازسازی کف ساختمان-وب سایت دکولند

زیرسازی درست و مناسب هنگام بازسازی

از مهم‌ترین مراحل در بازسازی کف منزل و نصب کف خانه جدید، ساختار مناسب آن است. پس از اینکه تصمیم گرفتید از چه مصالحی برای کف استفاده کنید، باید زیرساخت مناسبی ایجاد کنید تا پس از قرار دادن مصالح روی کف، دچار مشکل نشوید.

همچنین بخوانید : دکوراسیون مد روز

زیرسازی درست و مناسب بازسازی کف-وب سایت دکولند

کلام آخر

این خلاصه‌ای از توضیحات ساختمان از کف و مراحل مختلف آن است. امیدواریم این مقاله شما را با این فرایند و اهمیت گنجاندن آن در برنامه خود آشنا کند.

صرفه جویی در هزینه بازسازی-وب سایت دکولند

هر زمان که می‌خواهیم اقدام به بازسازی خانه را انجام دهیم یکی از مسائل مهمی که با آن مواجه هستیم هزینه‌ها می‌باشد. کاری که باید انجام دهید بازسازی موارد مهم ساختمان با توجه به بودجه‌ای که دارید می‌باشد. در ادامه با روش های صرفه جویی در هزینه بازسازی ساختمان بیشتر آشنا می شوید.

صرفه جویی در هزینه بازسازی با ایجاد فضای بیشتر

از فضا سازی داخلی شروع کنید، مثلاً به جای قفسه از کابینت استفاده کنید. قفسه‌ها را کمی پهن‌تر کنید. شما می‌توانید انواع مختلفی از کابینت داشته باشید. به سادگی، مانند کشو و سینی‌های قابل حمل که از کابینت بیرون می‌آیند، سپس می‌توانید با دادن وسایل اضافی هزینه‌ها را چندین برابر کاهش دهید. همچنین می توانید از وسایل چند منظوره بیشتر استفاده کنید و در هزینه ها و همچنین مکان صرفه جویی کنید. همچنین شما می توانید از مواد بازیافتی استفاده نمایید. شما می‌توانید با مراجعه به مراکز بازیافت و استفاده از موادی که کمتر استفاده شده‌اند و دست دوم هستند و استفاده از مواد بازیافتی که قابلت استفاده مجدد را دارند با نصف قیمت تهیه کنید.

بازسازی را خودتان به عهده بگیرید

اگرچه هزینه تخریب یک‌خانه در مقایسه با بازسازی آن بسیار ناچیز است، اما می‌توانید با در اختیار گرفتن بخشی از فرایند تخریب، مقداری پول صرفه جویی کنید. اما به شما پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد تخریب فضای داخلی را دارید حتماً با کمک یک متخصص در این زمینه این کار را به انجام دهید. اما به منظور صرفه جویی در هزینه بازسازی مشورت گرفتن از یک معمار باتجربه را فراموش نکنید.

شما می‌توانید در جلسه مشاوره با معمار از نقشه‌های هوشمندانه او برای رفع ایرادات و مشکلات خانه استفاده کنید. به عنوان مثال، یک معمار می‌تواند با صاحب‌خانه دیدار کند تا مشکل را بررسی کند و چند طرح و راه حل ساده مانند باز کردن بخشی از دیوار جداکننده یا جابه‌جایی محل ارائه دهد. سپس مالک می‌تواند طرحی را در اختیار سازنده قرار دهد و آن را اجرا کند.

همچنین بخوانید : بازسازی خانه های قدیمی تهران

استفاده از چند ترفند ساده برای صرفه جویی در هزینه بازسازی

بهتر است هزینه حمل و نقل لوازم و تجهیزات را حذف کرده و خودتان آن را انجام دهید. می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای ناچیز یک تریلر تک محور را به صورت آنلاین خریداری کرده و آن را به پشت خودروی خود وصل کنید.  همچنبن شما می توانید هزینه خرید درب ها را کاهش دهید.

اگر دیوارهای خانه به قدری سخت و سنگین هستند که آماده شدن برای رنگ آمیزی به روزهای کاری و شن و ماسه زمان نیاز دارد، بهتر است از گزینه‌های دیگر مانند بلکا روی دیوارها استفاده کنید.  بهتر است بازسازی را به صورت یکپارچه انجام دهید. با این کار به طور قابل ملاحظه ای باعث صرفه جویی در هزینه بازسازی خانه می شوید.

صاحبان خانه می‌توانند با بازسازی یکباره یک آشپزخانه به جای انجام پروژه بازسازی خانه در مدت زمان طولانی، در هزینه‌های زیادی صرفه جویی کنند. اگر تعمیرات جزئی انجام می‌دهید، گران‌تر است و بهترین نتیجه را نخواهید داشت بیایید پولتان را پس‌انداز کنید تا بتوانید همه کارها را با هم انجام دهید.

همچنین بخوانید : بازسازی آپارتمان قدیمی

استفاده از چند ترفند ساده برای صرفه جویی در هزینه بازسازی

در فصل مناسب بازسازی انجام دهید

بازسازی را با اوایل سال جدید موکول نمایید در این فصل پیمانکاران به شما تخفیف نیز خواهند داد. در فصل تابستان که اوج کارهای ساختمانی می‌باشد و شما با کمبود نیروی کار و افزایش قیمت روبه رو خواهید بود. از وسایل نوری در حد نیاز استفاده نمایید تا هم در مصرف برق و هم در هزینه های بازسازی صرفه جویی کرده باشید.

برای ایجاد پنجره و تعمیر قاب آن، بهتر است قبل از تخریب لبه‌های خانه، روش غیرتهاجمی دیگری برای جذب نور در نظر بگیرید. برای روشنایی حمام یا سالن بدون پنجره، می‌توانید یک چراغ سقفی نصب کنید که نور خورشید و گرما را وارد خانه کند.

شما می‌توانید بعد از بازسازی خانه وسایلی که دیگر به آنها نیازی ندارید را در بازارهای آنلاین به فروش بگذارید.

همچنین بخوانید : دکوراسیون داخلی منزل مسکونی

تعویض و تعمیر لوله‌ها و برق کشی ساختمان

این در خانه‌های قدیمی بسیار مهم است و نیاز به توجه بیشتری دارد. آبرسانی و سیم کشی در این خانه‌ها بسیار حساس و آسیب‌پذیر است. البته برای بازسازی صحیح برق و لوله کشی این خانه‌ها باید تعویض شود تا بعد از بازسازی نیازی به نوسازی نداشته باشند.

در ساختمان‌های با طول عمر کم، عایق کاری نامناسب می‌تواند به سیم کشی سیستم برق آسیب برساند و گاهی اوقات نیاز به ترمیم خرابی و تخریب سایر قسمت‌های ساختمان است. به‌عنوان ‌مثال، تخریب حمام در نزدیکی آشپزخانه می‌تواند باعث ایجاد مشکل در آشپزخانه شود و برای رفع مشکل باید کف آشپزخانه را بازسازی کنید.

همچنین بخوانید : دکوراسیون د اخلی با پوستر دیواری

کلام اخر

البته به منظور صرفه جویی در هزینه بازسازی بهتر است قبل از هر چیز سری به مغازه‌های ابزار فروشی بزنید  و ابزارها و تجهیزات را با خیال راحت مورد بررسی قرار دهید. اگر نمی‌دانید که دقیقاً به چه چیزهایی نیاز دارید، باید به توصیه‌های پیمانکار خود اعتماد کنید و به صلاحدید آنها در مورد نیاز خود اعتماد کنید.

زیبا سازی نمای ساختمان-وب سایت دکولند

نمای ساختمان اولین قسمت از ساختمان است که توجه مخاطب به آن جلب می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد روش های ارتباطی، انتشار مطالب و پیشنهادات مفید در تمامی زمینه ها، این امکان را به ما می دهد که در هر زمینه ای ایده های جدید و جالبی پیدا کنیم. این امر در مورد هنرها و صنایع دستی معماری نیز صدق می کند در این مقاله سعی دارد شما را با ایده های جذاب و ساده در زیباسازی نمای ساختمان آشنا کنیم. برای زیبا سازی نمای ساختمان، در این پست با با دکولند همراه باشید.

نور در زیبا سازی نمای ساختمان

نور و نورپردازی یکی از جلوه‌های بی نظیر است که برای نمای ساختمان می‌توان از آن به خوبی بهره‌مند شد. نورپردازی علاوه بر ایجاد جذابت در نقاط متفاوت در جلوی ساختمان، می‌تواند به جلب توجه بصری ساختمان شما نیز کمک کند. می‌توانید از نورهای آبی و نارنجی استفاده کنید. اگر عمق ساختمان شما کم است می‌توانید نورهای عمودی روی بدنه ساختمان را روشن کنید و نور و زیبایی را به نمایش بگذارید.
می‌توانید منابع نور نما را خریداری کرده و در قسمت‌های مختلف نما نصب کنید. چراغ‌های اصلی و بزرگ را روی بدنه ساختمان و چراغ‌های جانبی زیر پنجره‌ها نصب کنید.
به یاد داشته باشید که چراغ‌هایی که استفاده می‌کنید باید به خوبی قرار داشته باشند. این اجازه نمی‌دهد نور آلودگی ایجاد کند. نورپردازی در طراحی نما یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی است که به زیبایی نمای ساختمان‌ها کمک می‌کند

همچنین بخوانید : بازسازی ویلا شمال

زیبا سازی نمای ساختمان-وب سایت دکولند

تأثیر گل و گیاه در زیباسازی نمای ساختمان

یکی دیگر از روش‌ها برای تزیین طرح نما استفاده از گل و گیاه در جلوی ساختمان است. طراحی جلوی ساختمان شما ممکن است این اجازه را ندهد. اما می‌توانید گلدان را در بالکن خود قرار دهید. گلدان‌های گل و پیچک از جمله گل‌هایی هستند که در خود زیبایی خاصی دارند. حال تصور کنید نمای ساختمان شما با گل و گیاه طبیعی پوشیده شده است.
می‌توانید با قرار دادن چند گلدان مختلف در فصول مختلف سال نمای خود را زیبا کنید. مهم نیست ساختمان شما چقدر قدمت دارد، مهم این است که استفاده از گل‌ها و گیاهان طبیعی نشاط زندگی و سرسبزی را در شما و مخاطبان ساختمان شکوفا می‌کند.

جهت جلوگیری از لیز خوردن گلدان‌ها از بالکن‌ها و لبه‌های پنجره استفاده کنید و یا از وسایل حفاظتی ۳ سانتی متری در جلوی گلدان‌ها استفاده کنید تا خطر سقوط را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. می‌توانید از گلدان‌های مخصوص موجود در بازار برای نما استفاده کنید. این گلدان‌ها را می‌توان روی طاقچه، روی تراس و… استفاده نمایید.

شما با باز کردن پنجره‌ها می‌توانید رایحه دلنشین گل‌ها را به داخل خانه بیاورید با این کار انرژی مثبت از طریق بیرون خانه وارد منزلتان خواهد شد و حس شادابی را در تمامی اعضای خانواده به وجود خواهد آورد. این را هم در نظر داشته باشید که هر چه نمای ساختمان ما زیباتر و خنک‌تر باشد و منظره شهر جذاب‌تر باشد، شهری پر طراوت و زیبایی خواهیم داشت.

همچنین بخوانید : بازسازی آپارتمان قدیمی

نور در زیبا سازی نمای ساختمان-وب سایت دکولند

پنجره

برای داشتن یک خانه با امکانات خانه سبز شما باید در همان ابتدای بازسازی نما اصول و قواعد این گونه طراحی را در برنامه بازسازی خانه خود قرار دهید. با مشاوره و کمک گرفتن از متخصصان بازسازی نما آنها به خوبی می‌توانند شما را در داشتن فضای مناسب برای چیدمان گلدان‌ها یا استفاده از فلاور باکس‌ها راهنمایی نمایند.

همچنین بخوانید : بازسازی ساختمان قدیمی

فلاور باکس برای زیبا سازی نمای ساختمان

می‌توانید از چوب‌های مخصوص یا ساده استفاده کنید اما ترجیحاً از چوب‌هایی استفاده کنید که مقاومت بالاتری داشته باشند زیرا مستقیماً در مقابل با باد و باران قرار دارند. حالا با این چوب‌ها می‌توانید برای گل‌های خود ظروف بسازید. اما باید در نظر داشته باشید که محافظت و نصب صحیح و بادوام این فلاور باکس‌ها بسیار مهم است زیرا در صورت ایمن نبودن در نصب و سقوط می‌توانند ضررهای مالی و جانی به شما وارد کنند.

همچنین بخوانید : دکوراسیون داخلی منزل

پوشاندن تجهیزات بالکن

گاهی اوقات تجهیزاتی مانند کولر یا  کولر گازی ممکن است در بالکن شما قابل مشاهده باشند. احتمالاً با ساختمان‌هایی مواجه خواهید شد که در هر بالکن یک کولر آبی دارند. زیبایی شهر با توجه داشتن به همین نکات کوچک شکل می‌گیرد.
برای نداشتن جلوه و نمایی زشت می‌توانید یک نرده چوبی ساده در جلوی بالکن بسازید تا نمای کولر را بپوشانید. هرکدام از ما با توجه داشتن به این نکات علاوه بر کمک کردن به نمای ساختمان خود می‌توانیم سهم کوچکی در زیبا سازی نمای شهر خود داشته باشیم.

مشاوره بازسازی آپارتمان

اینکه آپارتمان شما چند متر می‌باشد، کوچک است یا بزرگ مهم نمی‌باشد. شما می‌توانید با تغییرات کوچک یا بزرگ که به اصلاح بازسازی آپارتمان به آن گفته می‌شود، در فضا تنوع و زیبایی ایجاد نمایید. تغییرات کوچک می‌تواند یک رنگ کردن ساده باشد، همین بازسازی کوچک بسیار می‌تواند ایجاد تنوع نمایید. با استفاده از مشاوره بازسازی آپارتمان میتوانید بهترین روش باسازی را انتخاب کنید .

هدف از بازسازی ساختمان چیست؟

 

گفتیم یکی از دلایل جهت بازسازی می‌تواند تنوع باشد ولی تنها هدف نیست، دلایل دیگری که می‌تواند شما را در این راستا قرار دهد تغییر کاربری ساختمان، افزایش مقاومت و یا از بین بردن نواقص ساختمان باشد.

حتماً باید به بودجه ای که برای بازسازی در نظر گرفته اید در همان ابتدای کار توجه نمایید. ایده ای که در ذهن دارید را با یک پیمانکار مجرب در میان بگذارید تا بتواند شما را در این مسیر راهنمایی نمایید.

تغییرات در ساختمان ممکن است به راحتی قابل اجرا نباشد به طور مثال حذف یک دیوار در آپارتمان ممکن است در نقشه کلی اختلال به وجود آورد.

بازسازی آپارتمان با متراژ کم

 

بازسازی در آپارتمان‌های کوچک به نسبت جابه جا شدن و اسباب کشی خیلی مقرون به صرفه تر می‌باشد.

شما می‌توانید با انجام کوچکترین تغییرات در ساختمان کوچک شاهد تغییرات چشم گیری در کل ساختمان شوید. استفاده از المان‌ها و عناصر درست می‌تواند تأثیر زیادی در فضاسازی منزلتان شود. به طور مثال استفاده از وسایل با رنگ روشن فضا را بزرگتر نشان می‌دهد. همچنین استفاده از وسایل با طرح‌های شلوغ و رنگ‌های تیره فضا را کوچکتر خواهد کرد.

همچنین بخوانید : بازسازی آپارتمان قدیمی

بازسازی آپارتمان با متراژ کم

بازسازی آپارتمان قدیمی

 

با گذشت زمان ساختمان های قدیمی دیگر آن جلوه سال های اولیه عمر خود را نخواهند داشت. در اینجا بازسازی به کمک شما می آید و با استفاده از آن می توانید جهت زیبا سازی آپارتمان از آن بهره مند شوید.

رنگ آمیزی دیوارها و کمی نورپردازی در ساختمان قدیمی می‌تواند جلوه بصری بی نظری ایجاد نماید.

همچنین بخوانید : بازسازی خانه های ویلایی

مراحل بازسازی آپارتمان

 

بازسازی دیوارها: این کار باید اصولی انجام شود، دیوارهای حمال به هیچ وجه نباید تخریب شوند زیرا وزن ساختمان بر روی این دیوارها است. دیوارهایی که نمدار و دارای رطوبت می باشند با استفاده از تراشیدن کچ ها مجدداً بازسازی می‌گردند.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام: دیوارها و سقف این قسمت از خانه بیشتر در معرض رطوبت هستند و باید حتماً بازسازی گردند. در صورت که بازسازی نگردند نم این دیوارها باعث صدمه دیدن دیوارها مجاور خواهد شد.

بازسازی آشپزخانه: یکی از بازسازی‌هایی که مربوط به آشپزخانه می‌شود حذف اپن می‌باشد. امروزه به جای اپن از جزیره استفاده می‌شود و یا برخی افراد جای آن را خالی می‌گذارند.

ستون‌ها و سقف: این قسمت از بازسازی باید با دقت بسیار بیشتری صورت گیرد. ممکن است سقف به دلیل گرما و سرما ترک‌هایی برداشته باشد که باید مرمت گردند.

پنجره: استفاده از پنجره های دوجداره به جای پنجره های قدیمی می تواند به شما در مصرف انرژی و حفظ آن در سرما و گرما کمک کند. همچنین پنجره های جدید عایق صوتی مناسبی برای آپارتمان‌ها می‌باشند.

همچنین بخوانید : طراحی کابینت آشپزخانه

انواع بازسازی آپارتمان

 

بازسازی ساختمان تجاری

بازسازی ساختمان قدیمی

بازسازی ساختمان اداری

بازسازی و دکوراسیون داخلی

هزینه بازسازی آپارتمان

 

این هزینه با توجه به سبکی که شما انتخاب می‌کنید در نظر گرفته می شود. نوع سازه، قدمت سازه، طرح انتخابی همه ایناها با یکدیگر متفاوت هستند.

در صورتی که آپارتمان شما نیازهای اساسی به تعمیرات داشته باشد با توجه به مصالح به کار رفته در بازسازی به طبع از هزینه‌های بیشتری برخوردار خواهد بود.

گاهی شما می‌خواهید با تغییر دادن کف‌پوش‌ها، رنگ دیوارها و تعمیرات کابینت‌ها به بازسازی خانه بپردازید. برای اینکه دقیقاً بدانید هزینه مورد نیاز برای هر یک از این تصمیمات چقدر می‌باشد بهترین راه کمک گرفتن از مشاور می‌باشد.

بهتر است حدود هزینه‌ها را کمی بیشتر از آن چیزی که برآورد کرده اید در نظر بگیرید، تا در صورت نیاز به تعمیرات بیشتر یا با افزایش هزینه مصالح در طی زمان بازسازی آمادگی لازم را داشته باشید.

فواید بازسازی آپارتمان

 

با بازسازی آپارتمان شما در واقع به ارزش و عمر ساختمان خود اضافه کرده اید. با ایجاد تنوع در محل کار و یا زندگیان در روحیه خود تأثیرات مثبتی مشاهده خواهید کرد.

همچنین بخوانید : بازسازی ساختمان مسکونی

مشاوره جهت بازسازی آپارتمان

 

قبل از شروع کار به شما توصیه می‌کنیم که حتماً با فردی که در این زمینه تخصص و مهارت و تجربه دارد مشورت نماید. مزایای استفاده از مشاوره بازسازی آپارتمان می‌تواند با توجه به فضای آپارتمان و بودجه شما را جهت بازسازی اصولی و درست راهنمایی نماید.

 

 

بازسازی دکوراسیون داخلی

به فرایندهایی که در بازسازی منزل یا بنایی قدیمی چه به ‌صورت جزئی و چه به‌ صورت کلی را بازسازی می‌گویند. بازسازی دکوراسیون داخلی جهت بهبود بخشیدن به قسمت‌های فرسوده و یا قسمت‌هایی که دیگر قدیمی شده‌اند و از لحاظ بصری زیبا نمی‌باشند. بهترین روش برای رفع مشکلات ساختمان چه از لحاظ هزینه و چه از لحاظ زمانی بازسازی دکوراسیون آن است.

تفاوت دکوراسیون داخلی و بازسازی چیست؟

اگر قصد شما ایجاد تغییرات و یا تعمیرات در فضای داخلی باشد و همچنین با استفاده از المان‌هایی که ارزش دکوراتیو در معماری را دارند بهره‌مند شوید در واقع شما با این کار بازسازی دکوراسیون داخلی انجام داده‌اید. بازسازی و دکوراسیون دو مقوله جدا از هم هستند، که هرکدام به ‌تنهایی دارای معنا و کاربرد خاصی است. استفاده از هر دوی این‌ها کنار هم باعث ایجاد تغییرات اساسی و کاربردی در خانه می‌شوند.

در مرحله اول بازسازی که شامل تعمیرات اساسی می‌شود صورت می‌گیرد و بعد از آن با استفاده از دکوراسیون داخلی این پروژه به نتیجه مطلوب ‌تری دست می‌یابد.

همچنین بخوانید : بازسازی ساختمان تجاری

بازسازی خانه

همان‌طور که گفته شد بازسازی به معنای تعمیر و نو کردن خانه‌های فرسوده و قدیمی می باشد. تعمییرات می تواند شامل: تعویض لوله ها، قسمت هایی از خانه که دچار آسیب شده اند باشد. خانه هایی که قدمتی بیش از ۲۰ سال دارند قطعا نیاز به بازسازی خواهند داشت. در صورتی که توجه ای به تعمییرات بعد از این بازه زمانی نشود، هرچه عمر ساختمان بیشتر شود این بازسازی عمیق‌تر و هزینه برتر خواهد شد.

منظور از نوسازی ساختمان قسمت‌هایی است که ممکن است نیازی به آن‌ها نباشد مانند تعداد زیاد پنجره‌ها که می‌توان آن‌ها یکی کرد تا نمای زیباتری به داخل ساختمان داده شود. بازسازی دکوراسیون داخلی می‌تواند با هر بودجه‌ای که شما دارید انجام گیرد به ‌شرط آن که قبل از هر چیزی طرح و نقشه مورد نظر از طرحی که در ذهن دارید را تهیه نمایید تا در طول انجام پروژه دچار کمبود هزینه نگردید.

برای داشتن دکوراسیون داخلی دلخواهتان بعد از به نتیجه رسیدن اینکه چه سبک خانه‌ای را دوست دارید و تمامی اعضای خانواده نظراتشان را گفتند، حال شما به متخصصی که در این زمینه از دانش و تجربه کافی برخوردار باشد نیاز پیدا خواهید کرد.

همچنین بخوانید : بازسازی خانه ویلایی

اشتباهی رایج در دکوراسیون داخلی

نداشتن نقشه قبل از شروع کار یکی از رایج ‌ترین اشتباهاتی است که اکثر افراد دچار آن می‌شوند. به همین دلیل کمک گرفتن از یک تیم متخصص در اینجا به کمک شما می آید و شما با توجه به ایده‌ای که با آن‌ها در میان می‌گذارید می‌توانید از نظراتشان استفاده کنید. تیم دکوراسیون با توجه به گفته‌های شما چندین طرح را پیشروی شما قرار خواهد داد و پس از تایید یکی از طرح‌ها توسط شما آن طرح همان گونه که مشاهده می‌کنید اجرا خواهد شد.

مواردی که نیاز به بازسازی دارند

 • کف سازی خانه
 • تغییر سقف ساختمان
 • تعویض پوشش بام ساختمان
 • تعویض تأسیسات ساختمان مانند: لوله کشی‌ها و برق کشی گرمایش
 • تعویض پنجره‌ها و درب‌ها
 • رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری
 • ترمیم مشکلات از خانه که در اثر نم و رطوبت ایجاد شده اند
 • بازسازی آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام
 • تیغه بندی جدید
 • تغییرات در نمای خارجی ساختمان

بازسازی دکوراسیون داخلی شامل: تغییرات چیدمان منزل و یا به روز کردن برخی از وسایل قدیمی و… است.

همچنین بخوانید : بازسازی خانه های روستایی

مواردی که نیاز به بازسازی دارند

نکاتی جهت بازسازی دکوراسیون داخلی خانه قدیمی

 • مشورت با افراد متخصص زمینه تعمیر و مرمت ساختمان
 • بررسی دقیق و کامل فضاهای ساختمان فرسوده
 • میزان تغییراتی که با توجه به فضا دارید
 • زمان مورد نیاز جهت انجام بازسازی دکوراسیون داخلی خانه قدیمی
 • هزینه و بودجه ای که در نظر گرفته اید
 • بهره‌گیری از شیوه‌های مدرن و تکنولوژی روز
 • استفاده از متریال مرغوب و متناسب با سازه
 • تغییرات دکوراسیون جهت زیبایی
 • پیاده‌سازی و اجرای دقیق تغییرات، تعمیرات و بازسازی
 • توجه به قوانین و رعایت آن‌ها جهت بازسازی ساختمان قدیمی
 • رعایت موارد ایمنی

همچنین بخوانید : دکوراسیون داخلی منزل

مزایای بازسازی دکوراسیون داخلی

بازسازی دکوراسیون داخلی منزل کار بسیار جذابی است که می‌تواند در روحیه افراد خانه تأثیر بسیار زیادی بگذارد. بازسازی می‌تواند در مقیاس کوچک یا بزرگ صورت گیرد، هرکدام که باشد از همه لحاظ سودمند خواهد بود. چند نمونه از مزایای بازسازی:

 • ظاهری زیبا، جدید و متفاوت: اولین دلیل افراد برای تغییرات است. این کار می‌تواند ظاهری زیبا و نو به ساختمان بدهد.
 • فضاسازی بیشتر در خانه: با برداشتن برخی از دیوارها شما فضای بیشتری در خانه ایجاد می‌کنید.
 • مقرون به صرفه بودن: در مقایسه با خرید یک خانه جدید بازسازی خانه قدیمیتان بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

کاهش هزینه‌های عملیاتی: وقتی فضای بیشتری در خانه ایجاد می‌شود باعث کاهش هزینه‌های گرمایشی و سرمایشی خواهد شد.

 

بازسازی بازسازی خانه قدیمی دکولند

تمامی ساختمان‌ها به مرور زمان دچار فرسودگی خواهند شد. این امر باعث می‌شود که افراد به فکر بازسازی خانه قدیمی بیفتند. از مهم ترین دلایل بازسازی ساختمان افزایش طول عمر آن می‌باشد. برای انجام این کار باید از قاعده و قوانین خاصی پیروی شود تا به نتایج مطلوب دست پیدا کنید.

اصول اولیه در بازسازی خانه قدیمی چیست؟

بازسازی خانه قدیمی می‌تواند مربوط به بخشی از ساختمان باشد که نیاز به بازسازی جزئی یا کلی دارند.

اصول بازسازی ساختمان مبنی بر ایجاد تغییرات، تنوع، تعمیر یا مرمت آن صورت می‌گیرد.

انواع روش‌های بازسازی خانه قدیمی

آرکنولوژیک یا مرمت علمی

در این روش تمامی مراحل علمی و اصولی پیش خواهد رفت و توسط کسانی که در این رشته تحصیل کرده اند و تخصص و تجربه کافی در این زمینه را دارند انجام می‌شود.

مواردی که در این روش باید رعایت گردند:

 • محکم و مقاوم سازی خانه قدیمی
 • سوار کردن المان‌های جدا شده از ساختمان
 • حفاری کردن جهت پی ساختمان
 • نوسازی سنگ‌های بنای ساختمان
 • سفت کردن بخش‌های ترک خورده

همچنین بخوانید : بازسازی خانه در تهران

انواع روش‌های بازسازی بازسازی خانه قدیمی

آرتیستیک یا هنری

در این روش هدف اصلی بازسازی نمی‌باشد بلکه حفظ و احیای بافت اصلی ساختمان است. در اینجا فرد متخصص قسمت های مختلف را مرمت می‌کند و در صورت نیاز بخش‌هایی را تکمیل می‌نماید.

این روش از زمان رنسانس و معماری سبک رنسانسی نشئت گرفته است.

بازسازی حفاظتی

همان طور که از نامش پیداست جهت مقاوم سازی ساختمان انجام می‌شود. جهت انجام صحیح در این روش باید مطالعه دقیقی بر روی ویژگی‌های ساختمان و مصالح به کار رفته در آن صورت گیرد.

آناستیلوز یا سبکی

در این روش تغییرات تا حد امکان کم می‌باشد. هدف در این نوع بازسازی و مرمت بناهای فرسوده و تاریخی است. به جای تکه‌های فرسوده از تکه‌هایی که بیشترین تشابه را داشته باشند استفاده می‌شود.

همچنین بخوانید : بازسازی آپارتمان در تهران

روش پاک‌سازی سبکی

تمامی المان‌هایی که باعث ضرر بر روی ساختمان می‌شوند در این روش حذف خواهند شد.

بازسازی خانه قدیمی تکمیلی

در این روش قسمت‌های فرسوده و از بین رفته بازسازی می‌شوند تا خانه قدیمی مجدداً قابل استفاده قرار گیرد.

روش تیلت آپ

دیوارهای بزرگ و بتنی در کارگاه‌ها قالب گیری می‌شوند و با ماشین‌های حمل بار به محل مربوطه فرستاده شده و استفاده می‌گردند. این روش باعث سرعت بخشیدن به بازسازی می‌شود. البته معایبی هم دارد مثل شکاف بین دیوارها.

روش متال استود و وود استود

اسکلت اصلی ساختمان به وسیله چوب و فلز در کارگاه ساخته می‌شود و به محل مورد نظر فرستاده می‌شود. در این روش وقت و انرژی کمتری هدر می‌رود و سرعت در اجرای ساخت بیشتر می‌شود.

همچنین بخوانید : دیزاین اتاق خواب کوچک

قوانین بازسازی خانه قدیمی چیست؟

رعایت قوانین و اصول بازسازی خانه قدیمی در صورتی که توجه بهش نگردد مشمول جریمه یا تخریب محل بازسازی شده خواهند شد.

برای بازسازی خانه قدیمی موارد زیر داشتن مجوز از سوی شهرداری الزامی است:

 • جابه جایی راه پله
 • تخریب دیوارها داخلی ساختمان که ساختمان وزنش بر روی آن‌ها سوار است.
 • جابه جایی دیوارهای پارکینگ
 • جابه جا کردن بخش‌هایی از ساختمان که طبق قوانین شهرداری ممنوع می‌باشد.

قوانین بازسازی بازسازی خانه قدیمی چیست؟

مراحل بازسازی ساختمان

با توجه به اولویت بندی بازسازی ساختمان می‌توانید مراحل زیر را طی نمایید:

اصول بازسازی خانه قدیمی در محل تخریب

این مرحله مربوط به قسمت‌هایی است که قصد دارید در آنها تغییرات کلی انجام دهید. برا حذف و برداشتن خانه با مشورت مهندسین ساختمانی می‌توانید این کار را انجام دهید.

توجه داشته باشید دیواری که می‌خواهید حذف نمایید نقشش در کل ساختمان چه می‌باشد.

قبل از اینکه شروع به کندن شیرآلات و کابینت و وسایل خانه نمایید ابتدا باید برای محافظت از ماشین‌ها و عابرین پیاده، کارگران و ساکنین ساختمان از حفاظ و داربست استفاده نمایید.

همچنین بخوانید : بازسازی ویلای قدیمی

اصول بازسازی در مرحله ساخت

بعد از تخریب نوبت می‌رسد به ساخت تمامی قسمت‌هایی که تخریب کرده‌ایم. این از مهم ترین قسمت بازسازی محسوب می‌گردد. این بازسازی ممکن است از قسمت های اصلی باشد مانند ستون و دیوارهای اصلی و یا بازسازی فرعی مانند تغییرات در سرویس بهداشتی و اتاق‌ها و سایر قسمت‌های ساختمان به غیر از نقاط اصلی.

در این مرحله عوض کردن شیرآلات و اتصالات، سیم‌کشی‌ها، کابینت‌ها و… با توجه به تغییرات جدید مورنیاز خواهد بود.

اصول بازسازی در طراحی داخلی

در مرحله آخر می‌رسیم به طراحی داخلی ساختمان و تزئینات، زیباسازی و نماسازی آن. اجرای دیوارپوش یا کاغذ دیواری، رنگ دیوار و سقف، قرنیز، کف سازی، اجرای کاغذ دیواری و پارکت، سرامیک بین، گچ کاری و سقف کاذب، نصب کلید و پریزهای ساختمان و تزئینات نورپردازی و… از جمله طراحی داخلی ساختمان به شمار می‌روند.

 

بازسازی دیوار خانه-وب سایت دکولند

وظیفه دیوار در ساختمان جداسازی قسمت‌های مختلف خانه است. یکی دیگر از موارد برای داشتن دکوراسیون مناسب برای خانه، بازسازی دیوار خانه است. رنگ و طرح دیوارها یکی از عوامل مؤثر در چیدمان خانه و وجود فضای مناسب در بازسازی ساختمان است. دیوارها با نقوش و طرح‌های مختلف رنگ آمیزی می‌شوند که رنگ دیوارها در انتخاب رنگ اکسسوری برای داشتن دکوراسیون تأثیر زیادی دارد. در مرمت دیوار روش‌های جدیدتر و زیباتر جایگزین دیوارهای تک رنگ می‌شود.

دلیل بازسازی دیوار خانه چیست؟

 

یکسری از رویدادها باعث می‌شوند که افراد به فکر بازسازی دیوارها بیفتند از جمله دلایل زیر:

 1. در محل ساخت و ساز که باعث ایجاد ترک در دیوار می‌شود، تصمیم می‌گیرید بازسازی کنید تا دیواری صاف و بدون درز داشته باشید
 2. به دلایل مختلفی مانند مشکلات لوله کشی ساختمان یا پوشش سقف، رطوبت روی دیوارها ایجاد می‌شود.
 3. پوسته شدن دیوار در اثر پوشش رنگ روی دیوار و رطوبت ایجاد می‌شود.
 4. اتفاقات ناگواری مانند آتش سوزی که به دیوارها خسارت وارد می‌کند.

 

جهت بازسازی دیوارها می‌توانید از پانل‌های تزئینی سه بعدی، دیوارپوش، سنگ تزئینی، شیشه‌های تزئینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری استفاده کنید.

همچنین بخوانید : بازسازی آپارتمان در تهران

انواع بازسازی دیوار خانه

 

رنگ آمیزی دیوارها ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه برای تعمیر و ترمیم دیوار آسیب دیده است. اگر از رنگ‌های یکدست یا طرح‌های ساده‌تری برای دیوارهای داخلی استفاده می‌کنید، می‌توانید از دکوراسیون استفاده کنید. آینه کاری یکی از تزئیناتی است که با وجود سادگی، جلوه‌ای درخشان و جذاب به دیوار می‌بخشد. مزیت دیگر آینه‌ها این است که نور بیشتری را منعکس می‌کنند و نور بیشتری در فضا ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید آینه را به سبک طراحی داخلی، مدرن یا کلاسیک انتخاب کنید.

 

 • رنگ پلاستیک: یکی از قدیمی‌ترین انواع رنگ که قابل استفاده با حلال‌های غیر روغنی مانند آب است، به سرعت خشک می‌شود و به راحتی تمیز می‌شود.
 • رنگ روغن: به دو نوع رنگ روغن براق و رنگ روغنی مات تقسیم می‌شود. یکی از مزایای آن این است که تمام سطوح از جمله فلز را می‌پوشاند.
  رنگ‌های روغنی براق نور را منعکس می‌کنند و محیط را درخشان می‌کنند و رنگ‌های روغنی مات خاصیت یکسانی ندارند و رنگ‌های روغنی براق به راحتی کنده نمی‌شوند و اثر انگشت دست روی دیوار می‌ماند.
 • رنگ پتینه: یکی از زیباترین و باکیفیت‌ترین رنگ‌ها می‌باشد. پوشش خوبی روی سطح دیوار ایجاد می‌کند و به راحتی تمیز می‌شود.

همچنین بخوانید : هزینه بازسازی منزل

انواع بازسازی دیوار-وب سایت دکولند

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری جایگزین مناسبی برای نقاشی دیواری است. در بازار انواع طرح‌های ساده و گل‌دوزی شده در رنگ‌های متنوع تولید می‌شود. مواد مختلفی مانند شستشو، سبک‌های مختلفی از جمله مدرن، کلاسیک، گل‌دوزی، ساده و کودکانه را تولید می‌کنند.
کاغذ دیواری برای امکان‌های عمومی و اداری نیز مناسب می‌باشد.

همچنین بخوانید : طراحی داخلی کلینیک در تهران

دیوار کناف

یکی از راه‌های بازسازی دیوار خانه و سبک طراحی داخلی استفاده از دیوار کناف است. این نوع دیوار از جنس گچ ساخته شده و بر روی سطح فلزی نصب می‌شود. فضای داخلی دیوارها نیز با نورهای مخفی به رنگ دلخواه روشن می‌شود. اگر اتاق نشیمن شما دارای سقف کناف است، استفاده از دیوارهای کناف می‌توانند گزینه مناسبی برای ایجاد هارمونی مناسب باشد.

همچنین بخوانید : بازسازی ویلا باصرفه

بازسازی دیوار خانه با دیوار پوش

دیوارپوش‌ها متریالی زیبا و سبک در انواع نقوش، متریال و طرح‌ها برای تزیین دیوار هستند که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم.

 

 • دیوارپوش چوبی: آنها از چوب ساخته شده‌اند و به صورت افقی یا عمودی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.
 • دیوار پوش چرمی: از این نوع دیوار پوش در لابی‌های تجاری، مسکونی، اداری و هتل‌ها استفاده می‌شود.
  این نوع دیوارپوش عایق خوبی در برابر آتش و صدا بوده و دارای طرح‌های سه بعدی می‌باشد.
 • دیوارپوش سه بعدی: دیوارپوش‌های سه بعدی جلوه خاصی به دکور می‌دهند. با نورپردازی مناسب می‌توانید به زیبایی بیشتر دیوارپوش تاکید کنید.
 • دیوارپوش سنگی: یکی از بهترین روکش‌ها برای پشت تلویزیون و شومینه است. دیوارپوش‌های سنگی از سنگ‌های طبیعی و مصنوعی ساخته می‌شوند. مقاومت بالایی دارند و با استفاده از چسب سیمان نصب می‌گردند.

 

مراحل بازسازی دیوار خانه

 

 1. قسمت‌های ناهموار و برآمده را به وسیله کاردک بتراشید.
 2. استفاده از سمباده برای پاک‌سازی قسمت‌هایی که با کاردک تراشیده شده است.
 3. با استفاده از گچ و آب اطمینان پیدا کنید که تمامی تو رفتگی‌ها را پر و یکدست کرده‌اید.
 4. استفاده مجدد از سمباده جهت صاف کردن قسمت‌های ناهمواری که بر اثر گچ کردن تو رفتگی‌ها به وجود آمده‌اند.
 5. با استفاده از دستمال گردوخاک را از روی دیوار تمیز نمایید.

امیدوارم این مقاله از دکولند درباره ی بازسازی دیوار خانه توجه شما را جلب کرده باشد.