طراحی دکوراسیون کلینیک

طراحی دکوراسیون کلینیک

تقریبا همه ما بخشی از اوقات زندگی خود را در کلینیک های درمانی و بهداشتی سپری کرده یا می کینم. این یک امر اجتناب ناپذیر است و جدا از این که اینکه چه سنی داریم یا به چه نوع بیماری درگیر هستیم برای همه اتفاق می افتد. اکثرا هیچ یک از ما در مورد فضاهای درمانی حس مثبت و خوبی نداریم. وقتی از یک کلینیک یاد می شود چیزهایی مانند اضطراب، انتظار به ذهنمان خطور می کند.

اما با این وجود، کلینیک هایی وجود دارند که شما از گذران وقتتان در آن ها کلافه و خسته نمی شوید و اوقات چندان بدی در آن ها نمی گذرانید. این درمانگاه ها و کلینیک هر چند در عمل با سایر فضاهای مشابه، تفاوتی ندارند. اما این کلینیک ها فضای مطلوب  و خوبی دارند و همین موضوع در کنار مهارت های کارکنان کلینیک ها موجب می گردد برای این که شما دوباره بخواهید به آن جا مراجعه کنید.

امروزه توجه به طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک ها علاوه بر تمیز بودن محیط ،باعث می شود تعداد مراجعه کنندگان نیز روز به روز افزایش پیدا کند زیرا افرادی که در آن مکان حضور دارند حس حس نشاط و شادابی را تجربه خواهند کرد . در طراحی دکوراسیون داخلی هر چه محیط تمیزتر و شاداب تر به نظر برسد ، افراد بیشتری تمایل دارند به آن جا مراجعه کنند . با مطالعه و بررسی ویژگی های طراحی دکوراسیون کلینیک می توانید محیطی تمیز و شاداب را برای مراجعه کنندگان فراهم کنید. با استفاده از پارتیشن بندی می توان به فضای داخلی کلینیک نظم بخشید.

اتاق پزشک غالبا شامل فضایی برای معاینه، میز کار و فضای نگهداری تجهیزات است. می توان این قسمت ها را با یک پارتیشن از همدیگر جدا کرد تا نظم بیشتری در فضا  ایجاد کند.


در طراحی دکوراسیون کلینیک می توان از پارتیشن های شیشه ای جهت ایجاد ارتباط بصری استفاده کرد .اما چنان چه بخواهیم برای حفظ حریم شخصی اتاق ها را از یکدیگر جدا کنیم ، می توانیم از دیگر پارتیشن ها استفاده کنیم .مهم ترین بخش در طراحی دکوراسیون داخلی مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی پوست و مو ، توجه به فضای انتظار مراجعه کنندگان است که نقش مهم و اساسی در جذب افراد دارد . با استفاده از رنگ های آرامش بخش می توان به نتیجه خوبی رسید و افراد زیادی را جذب کرد.در فضاهای درمانی معمولا از نور سفید در نورپردازی بیشتر استفاده می کنند.

در صورتی که فضای اتاق نیاز به تفکیک با لحاظ کردن یک حریم مشخص تر داشته باشد، می توان از پارتیشن هایی مانند از جنس سنگ استفاده کرد. فضای پشت یک پارتیشن قابلیت این را دارد تا به عنوان مکان قرارگیری چند کابینت که دربرگیرنده وسایل مورد نیاز است استفاده شود.

 

در صورتی که فضای کلینیک دارای یونیت های مختلفی باشد، برای تفکیک این قسمت ها و اختصاص دادن فضای مشخصی به هر یک از یونیت های مذکور نیز می توان از پارتیشن استفاده کرد. این ایده در کلینیک هایی به کار می رود که فضای چندان بزرگی نداشته و یا به هر دلیل احتیاج به تلفیق چند بخش مرتبط با کاربری یکسان دارند.

طراحی دکوراسیون کلینیک

طراحی دکور کلینیک

نورپردازی باید به گونه ای باشد که مزاحمتی برای افراد در زمان انجام کار ایجاد نکند.مهم ترین قسمت در دکوراسیون داخلی کلینیک ها قسمت پذیرش کلینیک می باشد. هرچه طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک ها مناسب باشد و طبق اصول دکوراسیون داخلی توسط افراد باتجربه و متخصص و همراه با تیم حرفه ای در این زمینه انجام بگیرد، تاثیر خوبی بر روحیه مراجعه کنندگان خواهد داشت .

ایده های مناسب در طراحی دکوراسیون مطب

اکثر افراد بخشی از اوقات زندگی خود را در مراکز درمانی و کلینیک های بهداشتی سپری می کنند . فارغ از سن ، جنسیت و نوع بیماری ، برای اکثر افراد اتفاق افتاده که در محیط های درمانی قرار بگیرند .ما در این مقاله قصد داریم ایده های مناسب برای طراحی دکوراسیون مطب را به منظور جلوگیری از اضطراب و نگرانی در افراد بیان کنیم .

طراحی و اجرا دکور کلینیک

طراحی و اجرا دکور کلینیک

نکات مهم طراحی دکوراسیون پزشکی

امروزه توجه به طراحی دکوراسیون مطب علاوه بر تمیزی محیط باعث می شود افراد از گذراندن وقت خود در آن ها خسته و کلافه نشوند . طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک بر میزان تعداد مراجعه کنندگان نیز می افزاید ، هرچه فضای درمانگاه و کلینیک های درمانی تمیز تر باشد ، افراد بیشتری مایل اند به این مراکز درمانی مراجعه کنند .

طراحی زیبای کلینیک بر روی اوقاتی که مراجعه کنندگان جهت درمان و معاینه به آن جا مراجعه می کنند بهبود می بخشد . در این مطلب شما را با ویژگی های مناسب در طراحی دکوراسیون آشنا خواهیم کرد . با ما همراه باشید.محیط اتاق معاینه پزشک معمولا فضایی است که میزکار و تجهیزات معاینه بیماران در آن قرار دارد.

طراحی دکوراسیون مطب کودکان

طراحی دکوراسیون مطب کودکان

این قسمت از دکوراسیون داخلی کلینیک را می توان با استفاده از پارتیشن از هم جدا کرد تا نظم در محیط ایجاد شود . در طراحی دکوراسیون استفاده از پارتیشن های شیشه ای در ایجاد ارتباط بصری نقش مهمی را ایفا می کند . چنان چه اتاق های کلینیک نیاز به تفکیک با ایجاد حریم شخصی احتیاج باشد ، می توان از پارتیشن های دیگری که دید ندارند استفاده کرد .

طراحی دکوراسیون دندانپزشکی

طراحی دکوراسیون دندانپزشکی

فضای پشت پارتیشن های موجود ، محل مناسبی برای نصب کابینت هایی است که وسایل مورد نیاز افراد در آن قرار گیرد . چنان چه کلینیک دارای یونیت های مختلف باشد می توان برای طراحی مناسب دکوراسیون کلینیک از پارتیشن مناسب فضای مشخصی را به هر یک از این یونیت ها اختصاص داد. ایده اختصاص فضا برای هر یونیت برای کلینیک هایی که فضای کافی ندارند و نیاز به تلفیق چند بخش با کاربری مرتبط باهم هستند مورد استفاده قرار می گیرد .

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی مطب

در طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک فضایی را جهت نگهداری وسایل و تجهیزات پزشکی درنظر می گیرند تا به راحتی قابل دسترس باشد و در محیط کار مزاحمتی برای سایر افراد ایجاد نکند .این فضا را معمولا با در نظر گرفتن مجموعه ای کابینت های مناسب در گوشه ای از فضا در نظر می گیرند .

از آنجایی که در مراکز درمانی رعایت اصول بهداشت محیط در فضا از اهمیت بالایی برخوردار است ، باید در طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک و مراکز درمانی دقت فراوانی به کار برده شود . انتخاب رنگ در این محیط ها نقش موثری در بزرگ جلوه دادن و حس طراوات و شادابی در محیط ایجاد می کند .

ایده دکوراسیون کلینیک

ایده دکوراسیون کلینیک

در مراکز درمانی و کلینیک های درمانی در زمان معاینه احتمال دارد مدت زمان زیادی را روی تخت دراز بکشید . برای جلوگیری از خستگی می توان سقف کلینیک درمانی را با طراحی مناسب به منظور جلوگیری از خستگی مراجعه کننده ها تغییر داد.

در اتاق های کلینیک وجود پنجره جهت تهویه هوا بسیار مهم است . پس بهتر است در طراحی داخلی مراکز درمانی پنجره وجود داشته باشد تا علاوه بر نور کافی ، هوای مطبوع وارد شود . در صورت نبود پنجره می توان از نورپردازی مناسب بدون ایجاد مزاحمت برای پزشک و بیمار استفاده کرد.

به طور معمول در فضاهای درمانی از نور سفید برای نورپردازی استفاده می شود . جهت تابش نور باید به گونه ای طراحی شود تا مزاحمتی در زمان معاینه افراد ایجاد نکند . از قسمت های مهم دیگری که در طراحی دکوراسیون اهمیت دارد ، طراحی میز پذیرش کلینیک می باشد.

قیمت بازسازی کلینیک

قیمت بازسازی کلینیک

میز پذیرش نسبت به سایر قسمت های کلینیک بیش تر به چشم می آید ، طراحی خاص و مناسب میز پذیرش تاثیر فراوانی در فضای کلی کلینیک می گذارد . برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی می توانید از مشاوره و راهنمایی های کارشناسان متخصص در زمینه طراحی استفاده کنید . با مراجعه به وبسایت ما می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید .

علاوه برتمام موارد بالا در طراحی دکوراسیون مراکز درمانی و کلینیک ها توجه به فضای اتاق انتظار نقش مهمی در جذب افراد دارد . هرچه طراحی مناسب باشد ، تاثیر بهتری روی روحیه افراد مراجعه کننده خواهد داشت .

 مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال تجربه کاری در زمینه بازسازی خانه های ویلایی و آپارتمانی، آماده کمک به شما عزیزان برای بازسازی منزلتان است. همواره می توانید با شماره گیری شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ از مشاوره رایگان همکاران ما در مجموعه دکولند بهره مند شوید.همچنین می توانید ما را در اینستاگرام با آدرس dekolandnet دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *