طراحی دکوراسیون تجاری

طراحی دکوراسیون تجاری

تا به حال به تاثیر طراحی دکوراسیون تجاری یا بهتر بگم به این موضوع فکر کرده اید چرا مغازه هایی با اجناس مشابه فروش متفاوتی داشته و برخی از آن ها پر فروش و برخی دیگر فروش کمتری دارند؟ از عوامل موثر در فروش یک مغازه یا فروشگاه رعایت نکات مهم در مورد طراحی دکوراسیون تجاری می باشد . ما در این مقاله قصد داریم نکات مهم و اساسی را در این مورد برای شما بیان کنیم با ما همراه باشید.از مهم ترین نکته هایی که در طراحی اولیه دکوراسیون تجاری اهمیت دارد توجه به جزئیات و چگونگی چیدمان جهت جذب مشتریان به داخل مغازه می باشد .ترکیب اجناس و نحوه چیدمان آن می تواند در مدت مانگاری بیشتر مشتری موثر باشد .در ادامه چند مورد از مهم ترین عوامل موثر در طراحی دکوراسیون تجاری را بررسی خواهیم کرد.

طراحی دکوراسیون تجاری

امروزه بحث دکوراسیون داخلی طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است و دکوراسیون داخلی مغازه یکی از مهمترین شاخص های دکوراسیون داخلی به شمار می رود. اهمیت این موضوع بیشتر به این خاطر است که اولین چیزی که در واحدهای تجاری  اهمیت زیادی دارد و بازخورد فراوانی دارد دکور داخلی فروشگاه ها و مغازه های داخل در مجموعه است. بنابراین دکوراسیون بخش های تجاری در کسب و کار و رونق اقتصادی صاحبان مشاغل تاثیر فراوانی دارد و از رنگ آمیزی تا نور پردازی می تواند  نقش مهمی داشته باشد.

صاحبان مشاغل دریافته اند که برای رسیدن به موفقیت در شغل خود ناچار هستند تا به دکوراسیون تجاری خود اهمیت زیادی بدهند و امروزه با فراگیر شدن بحث طراحی نمی توان مانند گذشته تنها مطابق با سلیقه خود واحد تجاری خود را بنا کرد و نتیجه ی خوبی از آن گرفت.  از شرکت های طراح دکوراسیون توقع می رود تا در این مورد نهایت خلاقیت و نو آوری را در طراحی و کیفیت آن به کار ببرند و محصولات با کیفیت و زیبایی را عرضه کنند.

به خاطر طرفداران زیاد دکوراسیون داخلی، شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی وارد عرصه بازار  می شوند و رقابت بین آنها آغاز می گردد. طرح دکوراسیون های تجاری بایستی علاوه بر دارا بودن زیبایی های بصری با موضوع مشاغل تطابق و هماهنگی داشته باشد. زیرا داتشن دکوراسیون خوب می تواند تاثیرات مثبتی در رونق گیری کسب و کار و در اختیار گرفتن بازار داشته باشد. پس در ابتدا بایستی نوع فعالیت و شغل در واحد تجاری مشخص گردد و سپس بایستی دید مشریان از چه قشری از جامعه هستند. و همچنین از کدام منطقه هستند. زیرا موقعیت جغرافیایی مغازه می تواند نقش مهمی را ایفا کند. باید نکات روانشناسی را در این مورد در نظر گرفت زیرا تفاوت مهمی که این کار با سایر موارد مثل دکوراسیون منزل دارد این است که در دکوراسیون خانه، رضایت ساکنان آن کافی است اما در دکوراسیون تجاری بایستی چیدمان مطابق با مشتریان و مراجعه کنندگان انجام گردد.

بحث دیگر در مورد ویترین است. ویترین عامل مهم در جذب مشتری می باشد . مشتری با توجه به اجناس پشت ویترین به داخل مغازه جذب می شود . پس از ورود تصمیم خواهد گرفت که چیزی بخرد یا خرید را به زمان دیگری موکول کند .در این میان بهتر است آگاهی کامل از سلیقه مشتریان و هر آنچه که به دنبال آن هستند،داشته باشید تا از طریق ویترین مغازه مشتریان خود را جذب نمایید .

برخی مواقع با طراحی زیبای دکور مغازه می توان تاثیر فوق العاده ای را نسبت به جذب مشتری داشته باشیم. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشی و سوالات خود را در طراحی دکوراسیون تجاری مطرح نمایید .

طراحی دکور لباس فروشی

طراحی دکور لباس فروشی

ورودی مغازه چه تاثیری در جذب مشتری دارد؟

اولین بخش از مغازه ورودی آن می باشد که مشتری با آن رو به رو خواهد شد . این بخش حدود ۵ الی ۱۰ قدم اول فروشگاه را شامل می شود که با توجه به میزان فضای داخل مغازه متفاوت است .در طراحی دکوراسیون تجاری توجه به این بخش از مغازه که اولین برخورد مشتری با فروشگاه است بسیار اهمیت دارد.

نورپردازی مناسب و استفاده از رنگ جذاب و صفحه نمایش کار باعث می شود که در ذهن مشتری با ارزش و گران بودن اجناس ایجاد شود و چون این قسمت از فروشگاه محل عبور افراد است باید به گونه ای طراحی شود که مشتری جذب آن شود .

طراحی دکور موبایل فروشی

طراحی دکور موبایل فروشی

تاثیر چیدمان محصولات در دکوراسیون تجاری

در چیدمان و طراحی محصولات باید به گونه ای چیدمان شود که محصولات جذاب و با فروش بالا در معرض دید مشتریان قرار گیرد و در مقابل محصولاتی که فروش کمتری دارند در قفسه های پایین مغازه قرار گیرند .طراحی و چیدمان محصولات در افزایش فروش فروشگاه تاثیر بسیاری دارد زیرا به مشتری کمک می شود به راحتی و بدون مشکل محصول مورد نظر خود را در مغازه پیدا کند .طبق گزارشات و تحقیقات انجام شده اکثر مشتریان زمانی که به فروشگاه وارد می شوند ، ناخود آگاه به سمت راست مغازه نگاه می کنند .

در میان فروشندگان به این قسمت از مغازه دیوار قدرت گفته می شود زیرا تاثیر زیادی در جذب مشتری به محصولات خواهد داشت .محصولاتی که در سمت راست مغازه قرار می گیرند در نگاه اول مشتری را به خود جذب می کند .

طراحی داخلی تجاری

طراحی داخلی تجاری

اجناس خاص و جدید مغازه را در این قسمت از مغازه قرار دهید تا مشتری با ورود خود به فروشگاه جذب این محصولات گردد . برای طراحی دکوراسیون تجاری متفاوت راحت بودن مشتری را اولویت خود قرار دهید .

فراهم کردن راحتی برای مشتریان

راحتی مشتری در اولویت چیدمان محصولات باشد . طبق بررسی های انجام شده افراد به وبژه خانم ها دوست ندارند زمانی که وارد فروشگاه می شوند با راهرو باریک و شلوغ رو به رو شوند،باید در زمان چیدمان محصولات به این نکته توجه کنیم تا فضای کافی برای مشتریان وجود داشته باشد .

چنانچه فروشگاه فضای کافی برای چیدمان و حرکت مشتریان دارد می توانید با قرار دادن صندلی برای نشستن مشتری فرصتی برای استراحت مشتریان خود قرار دهید .صندلی ها باید به گونه ای قرار گیرند تا مشتری بتواند علاوه بر استراحت محصولات چیده شده در مغازه را مشاهده کند .

دکوراسیون داخلی تجاری

دکوراسیون داخلی تجاری

مشخص کردن مسیر حرکت مشتری در مغازه

با توجه به طراحی دکوراسیون داخلی مغازه می توانید مسیر حرکت مشتری را مشخص کنید .با گذشت زمان متوجه خواهید شد که مشتریان چه مسیری را برای حرکت در مغازه انتخاب می کنند ، شما می توانید با طراحی و چیدمان مناسب اجناس مسیر حرکت آن ها را مشخص کنید .

نکات مهم طراحی دکوراسیون تجاری

پیشخوان یا کانتر فروشگاه را طوری انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا مشتریان با خیال راحت با فروشنده تعامل داشته باشد و محصولات را جا به جا خریداری کند .محصولات مورد علاقه و پرمصرف را در مقابل دید مشتریان خود نزدیک پیشخوان قرار دهید و به خرید لحظه ای آن ها را تشویق نمایید .
طراحی دکوراسیون داخلی مغازه و فروشگاه فرآیندی است که پایان ندارد و دائم در حال تغییر می باشد . می توانید با توجه به آن بخش هایی را به دکوراسیون داخلی فروشگاه اضافه و بخش های دیگر را حذف نمایید . آنچه که در زمان ورود مشتری به مغازه اهمیت دارد هدایت مشتری به خرید است به گونه ای که تجربه خوبی از خرید فروشگاه داشته باشد .در زمان خرید خود را جای مشتری بگذارید و در فروشگاه خود قدم بزنید . آیا چیدمان و المان هایی که در مغازه قرار داده اید به درستی انتخاب شده اند و برای مشتری جالب هستند یا خیر؟ از خانواده و دوست و فامیل خود برای این کار کمک بگیرید تا نظر خود را صادقانه در اختیار شما بگذارند .

طراحی دکوراسیون تجاری

طراحی دکوراسیون تجاری

مسیر حرکت مشتریان خود را مغازه زیر نظر بگیرید  و توجه کنید که چه قسمت از فروشگاه برای آن ها جذاب و مورد توجه آن ها است .رفتار آن ها را در زمان حرکت در مغازه زیر نظر بگیرید و با کمک اطلاعات به دست آمده و مشاهدات خود می توانید چیدمان و طراحی دکوراسیون مغازه را تغییر دهید .در طراحی و نوع چیدمان دکوراسیون داخلی مغازه انعطاف پذیر باشید و به بازخوردها و جزئیات موجود که مورد توجه مشتریان است توجه کنید و در پایان به طراحی مناسبی خواهید رسید که هم مورد نظر شما و مشتریان خود باشد و سود بیشتری را برایتان به همراه داشته باشد.

 مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال تجربه کاری در زمینه بازسازی خانه های ویلایی و آپارتمانی، آماده کمک به شما عزیزان برای بازسازی منزلتان است. همواره می توانید با شماره گیری شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ از مشاوره رایگان همکاران ما در مجموعه دکولند بهره مند شوید.همچنین می توانید ما را در اینستاگرام با آدرس dekolandnet دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *