طراحی دکوراسیون اداری

امروزه در هر سازمان یا شرکتی برای افزایش راندمان کارمندان و ایجاد محیطی آرامش بخش به دور از استرس از طراحی اصولی دکوراسیون اداری استفاده می شود . ما در این مقاله قصد داریم نکات مهمی را در طراحی دکوراسیون اداری سازمان و شرکت های مختلف بیان کنیم. امروزه از طراحی اصولی دکوراسیون اداری به منظور افزایش راندمان کارکنان و ایجاد محیط آرام در اکثر شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی استفاده می شود.همانطور که می دانیم طراحی دکوراسیون داخلی خانه به چه اندازه اهمیت دارد، رعایت طراحی اصولی دکوراسیون داخلی اداری نیز برای ایجاد محیطی آرام و لذت بخش دارای اهمیت است.به طور کلی طراحی دکوراسیون داخلی ارادی به دو روش باز و بسته انجام می شود.

طراحی اداری

طراحی اداری

طراحی به روش بسته که از روش های قدیمی دکوراسیون اداری می باشد و با استفاده از پارتیشن بخش های مختلف شرکت از یکدیگر جدا می شوند.امروزه با استفاده از فضای باز و مدرن و استفاده کمتر از دیوار،فضا را برای تردد و کار کارمندان بازتر کرده است و طرفداران زیادی را این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی به خود اختصاص داده است . از نکات مثبت طراحی اداری به صورت باز این است که علاه بر راندمان بالای کارمندان ، فضای صمیمی و دوستانه ای در محیط ایجاد می شود و مدیران تسلط کافی بر کارمندان خود دارند . چیدمان مبلمان و نورپردازی مناسب ، گل و گیاه در محیط همه از عوامل مهم و تاثیرگزار در دکوراسیون اداری می باشد .نور مناسب در فضای اداری افزایش بهره وری و راندمان کارمندان را به همراه خواهد داشت. برای طراحی دکوراسیون داخلی می توانید با مشاوره از طراحان دکورتسیون داخلی بهترین انتخاب را داشته باشید .با مطالعه اصول اولیه طراحی دکوراسیون داخلی اداری می توانید انتخاب مبلمان و چیدمان مناسبی داشته باشید . یکی از راه های موثر و کم هزینه در ایجاد نشاط و شادابی در محیط می توان به استفاده از گل و گیاه در محیط اشاره کرد .

عوامل موثر در دکوراسیون اداری

از عوامل مهمی که در ساختار یک دکوراسیون اداری نقش دارد نوع و سبک معماری به کار رفته در طراحی محیط آن است. امروزه اهمیت دکوراسیون داخلی و معماری بعد از مدت ها مجددا مورد توجه صاحبان مشاغل قرار گرفته است. با دقت در معماری های قدیمی، سراسر ظرافت و ریزه کاری های زیبا و جذاب به چشم می اید که در سر تا سر آن ذوق و هنر ایرانی نهفته است.

طراح و مجری دکوراسیون داخلی بایستی دارای توانمندی هایی برای پیش بردن اهداف پروژه باشد و گام های مهمی را با برنامه ریزی دقیق بردارد. بایستی مطابق با خواسته های کارفرما و محیط موردنظر طرحی نو و بی نقص ارائه بدهد.

برای داشتن یک دفتر کاری مخصوص و منحصر به فرد مدرن و لوکس بایستی نکاتی را در طراحی آن رعایت کرد که در اینجا به برخی از آنها میپردازیم

هر اداره یا سازمانی دارای کارمندانی هستند که هرکدام با رده های شغلی و وظایف متفاوتی مشغول به فعالیت هستند. پس باید این اصل را در نظر گرفت که هر یک از انها نیاز به فضایی خصوصی یا نیمه خصوصی دارند تا هر کس بتواند در حریم خصوصی خود بدون مزاحمت برای دیگران به وظایف خود برسد

یکی از کارامد ترین و بهترین راه کارها برای این کار، ایجاد دیواره های جدا کننده و ایجاد پارتیشن هایی کم ارتفاع است. برای رنگ بندی دیوراه ها بایستی از علم روانشناسی کمک گرفت و رنگ هایی را انتخاب کرد که موجب افزایش انرژی کارمندان و سرعت بخشیدن به کارها گردد.

نور به نوبه ی خود تاثیر فراوانی بر روی خستگی چشم ها و توان کاری کارمندان می گذارد.  همچنین با ایجاد کردن محیطی متفاوت می توان فضایی مناسب برای استراحت کارکنان به وجود آورد و البته باید توجه داشت که فضای اداری بایستی رسمیت خود را حفظ کند و نوع و مبلمان و نحوه ی چیدمان آنها در این امر تاثیر بسیاری دارد. بهتر است برای  رنگبندی از رنگ های خنثی استفاده گردد.

انواع طراحی دکوراسیون اداری

همان گونه که طراحی دکوراسیون داخلی خانه اهمیت دارد، رعایت اصولی دکوراسیون اداری در سازمان و شرکت با توجه به حرفه و کار مورد نظر دارای اهمیت است . دکوراسیون اداری در دو دسته باز و بسته قرار می گیرد . در طراحی دکوراسیون بسته که از روش های قدیمی طراحی دفاتر کار می باشد . این نوع طراحی معمولا از پارتیشن و دیوارها برای جداسازی هر بخش از شرکت استفاده می شود . اما در طراحی دکوراسیون باز که روشی امروزی محسوب می شود ، از دیوار کمتر در طراحی استفاده شده و با ایجاد فضای باز و گسترده طرفداران زیادی دارد . از نکات مهم طراحی دیکوراسیون اداری به روش باز دسترسی آسان و راحت کارمندان به یکدیگر بوده و در این روش از طراحی مدیران تسلط بیش تری بر روی کارمندان خود و ایجاد فضایی صمیمی و دوستانه خواهد بود .

طراحی دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری

مبلمان دکوراسیون اداری

از مهم ترین بخش های طراحی در دکوراسیون اداری استفاده از مبلمان می باشد که نه تنها نقش اساسی در زیبایی و جلوه در محیط می شود بلکه از نظر تامین سلامت جسمانی نیز بسیار موثر است . مبلمان اداری شامل صندلی مدیریت ، صندلی اداری ، میز مدیریت ، مبل اداری ، قفسه و کتابخانه و صندلی کنفرانس می باشد . هر یک از موارد بالا در صورت رعایت اصول طراحی اداری می تواند در زمان مدت کار سلامت کارمندان را به همراه داشته باشد .مبلمان های اداری معمولا به صورت کلاسیک و مدرن با توجه به نوع کار و سلیقه افراد طراحی می شود . مبلمان های کلاسیک مورد پسند افرادی است با سن بالا و مبلمان مدرن مناسب سن جوانان می باشد . رنگ مبلمان در دکوراسیون اداری نقش مهمی را ایفا می کند . رنگ انتخابی مبلمان معمولا با توجه به رنگ خاص سازمان یا شرکت فعال انتخاب شده در غیر این صورت با توجه به سبک کار و علایق موردنظر افراد رنگ مبلمان در دکوراسیون اداری انتخاب می شود .

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری

نورپردازی دکوراسیون اداری

نورپردازی در محیط های معمولا با محیط مسکونی متفاوت می باشد . خلاقیت و ظرافت در طراحی دکوراسیون شرکت و سازمان ها تاثیر بسیاری در راندمان کارمندان و بازده مدیران و سایر عوامل موجود دارد . نورپردازی یکی از مهم ترین عوامل در دکوراسیون اداری محسوب می شود . چنان چه از شیوه صحیح نورپردازی در دکوراسیون اداری استفاده شود ، فضای کار برای کارمندان کارآمد و راحت خواهد بود . نورمناسب در محیط باعث افزایش بهره وری و راندمان کاری کارمندان در یک شرکت یا سازمان خواهد شد ،در مقابل نور نامناسب و ضعیف انرژی افراد را کاهش داده و موجب خستگی افراد می شود . نورپردازی در خارج از شرکت و سازمان در حقیقت نقش نمایشی و تبلیغاتی را برای افراد ایفا می کند . برای شرکت و سازمان هایی که در ارتفاع بالایی قرار دارند برای جذب افراد از نورپردازی های خاص استفاده می شود .

یازسازی دکوراسیون اداری

یازسازی دکوراسیون اداری

تاثیر گل و گیاه در دکوراسیون اداری

از راه های کم هزینه و بسیار موثر در ایجاد شادابی و طراوت در محیط استفاده از گل و گیاه می باشد . گیاهان علاوه بر ایجاد طراوت در محیط موجب تهویه هوا در محیط اداری می شوند .استفاده از گیاهان طبیعی حس خوب و روحیه ای تازه در افراد و کارمندان که روزانه در آن محیط مشغول به کار هستند ایجاد خواهد کرد . از تاثیرات دیگر قراردادن گیاهان طبیعی در محیط  می توان به کاهش زیاد صدا در دکوراسیون اداری اشاره کرد . هرچه میزان برگ های گیاهان بزرگ تر باشد تاثیر بیشتری در کاهش صدا خواهد داشت . از میان گیاهان چند مورد از گیاهانی که نقش مهمی در تهویه و تصفیه هوا دارند بیان خواهیم کرد ، که شامل گیاه پاپیتال ، درخت اژدها و گیاه پیچک و. از گیاهانی که نیاز به نور و آب کم هستند می توان به مواردی چون گیاه بامبو ، آلوئه ورا ، پوتوس ، انواع کاکتوس و فیکوس و سانسوریا اشاره کرد .برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد دکوراسیون اداری با مشاورین ما در تماس باشید .

بهترین مدل دکوراسیون اداری

بهترین مدل دکوراسیون اداری

 مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال تجربه کاری در زمینه بازسازی خانه های ویلایی و آپارتمانی، آماده کمک به شما عزیزان برای بازسازی منزلتان است. همواره می توانید با شماره گیری شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ از مشاوره رایگان همکاران ما در مجموعه دکولند بهره مند شوید.همچنین می توانید ما را در اینستاگرام با آدرس dekolandnet دنبال کنید.