بازسازی خانه

محل آرامش و امنیت هر فردی خانه می باشد ، زیرا بیشترین زمان عمر خود را در خانه سپری می کند. اما با توجه به هزینه هایی که امروز وجود دارد ساخت خانه دلخواه زمان بر و پر هزینه خواهد بود . بنابراین بهترین و مناسب ترین راه حل برای ساخت خانه دلخواه بازسازی خانه می باشد . زیرا هزینه بازسازی خانه بسیار مقرون به صرفه است . برای انجام  بازسازی خانه باید مراحل مختلفی را طی نمایید که در ادامه مطلب اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهیم .

برای انجام بازسازی خانه باید برنامه ریزی دقیق انجام دهید و مرحله به مرحله پیش بروید . زیرا اگز در حین بازسازی خانه کوچکترین اشتباهی انجام دهید ، ممکن است باعث صرف هزینه بیشتر و زمان بر باشد . در نهایت نظم زندگی روزمره تان به هم میریزد . بازسازی خانه مفهومی دیرینه در کشورمان دارد .

بازسازی خانه

بازسازی خانه

سیاری از افراد آشنایی با بازسازی اصولی خانه ندارند . پروسه بازسازی خانه مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود . اغلب باید به دست افراد با تجربه و متخصص در زمینه طراحی و بازسازی خانه انجام شود . به طور کلی بازسازی کار سخت و پر هزینه می باشد . چنان چه طبق برنامه ریزی،بازسازی منزل انجام نشود، زمان زیادی طول می کشد تا پروژه بازسازی به اتمام برسد. بازسازی باید طبق اصول و مراحلی از پیش تعیین شده صورت گیرد.
مراحل کلی بازسازی به این صورت است که ابتدا طراحی و برنامه ریزی بازسازی توسط تیم طراحی دکوراسیون داخلی انجام می شود و بعد از آن عملیات بازسازی طبق برنامه جلو می رود . عملیات بازسازی شامل تخریب ، بازسازی دیوار و سقف ، لوله کشی آب و فضای بیرونی و درونی و پنجره و .. می باشد .پس از انجام عملیات بازسازی ، بررسی نهایی انجام می شود و با تکمیل جزئیات که شامل گچ کاری و نصب قرنیزها، رنگ آمیزی و نصب کاغذ دیواری و کفپوش هاست عملیات بازسازی با رسیدگی به بخش بیرونی و حیاط خانه به اتمام می رسد .
مشکلات ساختاری، استفاده بهینه از فضا ،ایجاد زیبایی در فضای زندگی از دلایل اصلی بازسازی محسوب می شود . عملیات بازسازی بسیار دشوار و زمانبر می باشد و چنان چه به دست افراد با تجربه سپرده شود ، اتمام بازسازی قطعا لذت بخش خواهد بود. قبل از بازسازی منزل حتما با طراحان دکوراسیون داخلی مشورت داشته باشید و با توجه به راهنمایی های آن ها عملیات بازسازی را انجام دهید .

مراحل بازسازی خانه

 1. طراحی و برنامه ریزی
 2. تعمیرات سقف ، پی ریزی ، مشکلات آب ، نمای بیرونی خانه و پنجره ها
 3. مرحله تخریب
 4. انجام کارهای ساختمانی (ساخت دیوار جدید)
 5. کانال کشی ، کارهای الکتریکی و لوله کشی ها
 6. عایق کاری
 7. چک نهایی قبل از اتمام کار دیوارها
 8. نصب جزئیات (گچ کاری ، نصب قرنیزها و…)
 9. رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری دیوارها
 10. کفپوش کف خانه
 11. رسیدگی به بخش بیرونی خانه و حیاط

  طراحی دکوراسیون خانه

  طراحی دکوراسیون خانه

دلایل نیاز به بازسازی منزل

متاسفانه بسیاری از افراد با بازسازی خانه آشنا نیستند ، اما پروسه بازسازی یک مسئله بسیار مهم است و نباید نسبت به آن بی توجه بود . در صورتی که مدت زیادی از ساخت یک ساختمان گذشته باشد عوامل طبیعی مانند تغییرات آب و هوایی بر روی مصالح و تجهیزات به کار رفته در ساختمان تاثیر خواهد گذاشت و به مرور زمان مشکلات پیش آمده خود را نشان می دهند . از طرف دیگر اگر طراحی ساختمان قدیمی باشد دیگر پاسخگوی نیاز ساکنان نخواهد بود . علاوه بر موارد ذکر شده باید به فضای داخلی و نمای خارجی ساختمان رسیدگی نمود زیرا با گذشت زمان به تغییر و بازسازی نیاز پیدا می کنند . به طور خلاصه دلایل نیاز به بازسازی منزل عبارتند از :

 • استفاده بهینه از فضا

در زمان ساخت ساختمان ممکن است به برخی از نکاتی که مورد نیاز شما می باشد توجه نشده باشد و به درستی از فضاهای موجود استفاده نشده باشد ، در چنین شرایطی شما می توانید به جای فروش و نقل مکان با صرف هزینه و مشکلات کمتر به بازسازی خانه بپردازید و از فضاهای موجود به بهترین شکل استفاده نمایید .

قیمت بازسازی خانه

قیمت بازسازی خانه

 • زیبا سازی محل زندگی

یکی از دلایل واضح و روشن برای انجام بازسازی خانه زیبا سازی محل زندگی می باشد . با انجام پروسه بازسازی خانه می توانید طرح های مدرن را جایگزین طرح های قدیمی سنتی نمایید . هم چنین با استفاده سقف های کاذب ، نورپردازی مناسب ، انواع مختلف کاغذ دیواری و… محل زندگی خود را زیبا کنید . به علاوه می توانید فضاهای دیگر مانند اتاق خواب و سرویس بهداشتی را مطابق با میل خود بازسازی کنید . تجهیزاتی مانند درب ها ، پنجره ها ، شومینه ، کابینت و وسایل دیگر با تجهیزاتی جدید و بروز تعویض کنید .

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه

 • مشکلات ساختاری

نکات مهم بازسازی منزل

همان طور که ذکر شد تجهیزات و مصالح به کار رفته در ساخت ساختمان و خانه ها از عمر مفیدی برخوردار هستند و در برابر عوامل طبیعی مانند تغییرات آب و هوایی مقاومت دارند . اما کارشناسان بازسازی باید هر چند سال یکبار ساختمان ها را بررسی کنند و اگر مشکلی وجود داشت آن را برطرف نمایند . توجه داشته باشید که یک مشکل کوچک می تواند با صرف هزینه کمتری رفع شود ، اما اگر نسبت به این مشکل کوچک بی توجه باشید ممکن است صدمات جبران ناپذیری را به خانه شما وارد کند و در این صورت مجبور می شوید هزینه بسیار زیادی را صرف کنید . بنابراین هر چند سال یکبار ساختمان را بررسی کنید و اگر مشکلی به وجود آمده بود آن را برطرف نمایید .

نوسازی خانه

نوسازی خانه

انجام بازسازی زمان گیر و دشوار خواهد بود ، اما پس از تمام شدن مراحل بازسازی قطعا از دیدن خانه بازسازی شما لذت خواهید برد . در این مطلب اطلاعاتی را در زمینه بازسازی خانه در اختیار شما قرار داده ایم . اما برای کسب اطلاعات و شناخت بیشتر باید با یک کارشناس حرفه ای و با تجربه بازسازی مشورت کنید .

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

امروزه ممکن است افراد به خاظر دلایل گوناگونی به بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ساختمان خود اقدام کنند. این دلایل عبارتند از:

قدیمی بودن طراحی و دکوراسیون درونی سرویس بهداشتی و حمام

خراب و فرسوده شدن تجهیزات درون سرویس بهداشتی و حمام مانند کاشی، سرامیک، شیرآلات ساختمان، توالت و دوش حمام

ترک خوردگی و نشتی لوله های آب و فاضلاب سرویس بهداشتی و حمام

کوچک بودن فضای درونی سرویس بهداشتی و حمام

با توجه به اینکه سرویس و بهداشتی و حمام یکی از مکان های بسیار مهم و کاربردی در داخل ساختمان هستند، زیبا، سالم  و تمیز بودن تجهیزات گوناگون در این قسمت مانند سینک روشویی، توالت و دوش حمام نقش بسیار مهمی در تامین آسایش افراد دارد.

افراد می توانند با استفاده از مراحل بازسازی سرویس بهداشتی و حمام این بخش مهم از ساختمان را زیبا و مدرن کنند. البته باید توجه داشت که بازسازی سرویس بهداشتی و حمام یک پروژه ای است که نیاز به زمان طولانی دارد و قیمت این پروژه با توجه به اینکه افراد تا چه میزان قصد بازسازی دارند متفاوت می باشد.

بایدقبل از اقدام به بازسازی سرویس بهداشتی و حمام میزان بازسازی ساختمان مشخص شود و اقلام مورد نیاز فراهم گردد. علاوه بر موارد بالا، نیاز به تخصص های گوناگون مانند لوله کشی، کاشی کاری، سیم کشی و نصب کردن تجهیزات گوناگون حمام و سرویس بهداشتی است.

اگر کسی در هر یک از این زمینه ها تخصص کافی را نداشته باشد نیاز است که از فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرد تا مشکلی پیش نیاید.

 

و نکته مهم این است که در هنگام اقدام به بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ممکن است به سیستم های لوله کشی اّب ساختمان آسیب وارد شود. بنابراین بهتر است پیش از شروع کار بازسازی شیر فلکه اصلی آب ساختمان را بسته شود

 مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال تجربه کاری در زمینه بازسازی خانه های ویلایی و آپارتمانی، آماده کمک به شما عزیزان برای بازسازی منزلتان است. همواره می توانید با شماره گیری شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ از مشاوره رایگان همکاران ما در مجموعه دکولند بهره مند شوید.همچنین می توانید ما را در اینستاگرام با آدرس dekolandnet دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *