دکوراسیون-آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

گام اول برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعیین نوع دکوراسیون است به این معنی که باید نوع و شکل دکوراسیون با توجه به ابعاد فضای آشپزخانه مشخص شود. در خانه های بزرگ اندازه فضای آشپزخانه هم معمولا بزرگ است و محدودیتی برای طراحی کابینت و میز غذاخوری و … ایجاد نمی کند. در این نوع دکوراسیون امکان انتخاب انواع مدلهای کابینت، انواع سبکها و حتی کارهای دکوراتیو خاص هم وجود دارد.

برای خانه های کوچک که فضای آشپزخانه کوچکی هم دارند، نوع آشپزخانه دیواری مناسب تر است. در این نوع دکوراسیون، کابینتها و اکسسوری های آشپزخانه همگی در یک دیوار قرار داشته و استفاده از هر سانتی متر این فضا مهم است.در آشپزخانه های معمولی و متوسط، با شرایط ویژه ای روبرو هستیم. هم باید از تمام فضای  موجود به بهترین شکل استفاده شود و هم انتظار می رود کارهای دکوراتیو و میزهای پیشخوان کاربردی طراحی شود.

دکوراسیون-آشپزخانه-نئوکلاسیک

دکوراسیون-آشپزخانه-نئوکلاسیک

گام بعدی بعد از انتخاب شکل طراحی آشپزخانه، انتخاب سبک آن است. سبکهای روستیک، کلاسیک، مدرن، روستایی و … برای آشپزخانه طرفدارهای زیادی دارند. انتخاب سبک باید بسته به اینکه آشپزخانه در خانه ای شهری، ویلایی دریایی، خانه های روستایی، آپارتمانهای کوچک و … قرار داشته باشد و سلیقه افراد خانه به کدام سبک تعلق داشته باشد، انجام شود.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

مزیت انتخاب سبک مدرن برای آشپزخانه، امکان استفاده حداکثری ار حداقل فضا به دلیل سادگی و کاربردی بودن این سبک است. رنگهای به کار برده شده در سبک مدرن غالبا از دسته رنگهای طیف سرد و عموما ترکیباتی از خاکستری، آبی تیره، سفید و سیاه است.اگر تمایل به لوکس شدن آشپزخانه های مدرن باشد، استفاده از آینه و نورپردازی در نقاطی خاص می تواند دکوراسیون را به این سمت ببرد.

دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای

جزیره ها در واقع قسمتی جدا شده از کابینتهای آشپزخانه هستند که به طور ویژه به آنها پرداخته می شود. جزیره در وسط آشپزخانه های بزرگ، در گوشه های انتهایی آشپزخانه های متوسط و یا در ضلع مقابل آشپزخانه های دیواری قرار دارند.انتخاب صفحه روی جزیره از جنس سنگ می تواند به لوکس شدن آشپزخانه کمک کند.استفاده کاربردی از جزیره ها در پیوند آنها با میز غذاخوری و نیز استفاده از بدنه ها برای قرار گیری وسایل، کتابها و یا کارهای دکوراتیو انجام می شود.

ویژگی دکوراسیون آشپزخانه مدرن و جزیره ای

طراحی درونی آشپزخانه سبک مدرن بیشتر به سبک میانی قرن نزدیک است. امروزه آشپزخانه های به سبک مدرن طرفداران زیادی پیدا کرده است و از سبک های دیگری مانند سنتی، معاصر و قدیمی قابل تشخیص می باشد. اگر چه بعضی از متریال ها و لوازم در کلیه ی سبک ها مشابه است اما جزییات طراحی آنها با هم متفاوت است. برای داشتن یک آشپزخانه زیبا و راحت به شکل مدرن، بایستی به جزئیات کوچک توجه کرد.

سبک آشپزخانه های مدرن می تواند از جهاتی پیچیدگی هایی را به همراه داشته باشد زیرا خیلی ها آن را نقطه ی مقابل سبک سنتی می دانند. زمانی که شما سبک مدرن را برای دکوراسیون آشپزخانه خود انتخاب می کنید چیزی که به ذهن می آید کابینت های بدون قاب و ساده، وسایل های فلزی و ساده و تعداد بسیار کم و ناچیزی وسایل تزئینی است

دکوراسیون آشپزخانه های مدرن، تزئین زیادی ندارند اما شما می توانید برای تزیینکردن آشپزخانه های مدرن از ابزارهای طبیعی استفاده کنید. می توان از گل و گلدان های ساده یا استفاده کردن از سنگ مرمر برای اپن استفاده کرد.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

درهای ساده و صاف را می توان یکی از اصلی ترین المان های آشپزخانه های به سبک مدرن  به شار آورد. طراح این  سبک آشپزخانه مدرن زیبا برای کامل کردن دکوراسیون، از جزیره و کابینت های آبی  که درهای ساده و صاف هستند استفاده می کند. کفپوش چوبی که در آشپزخانه قرار داده می شود احساس گرما و صمیمیت را به فضای آشپزخانه القا می کند و زیبایی و جذابیت دکوراسیون آشپزخانه را دوچندان می کند

اپن جزیره، جزء فضای اصلی آشپزخانه مدرن  به شمار می رود. برای جزیره اپن اصلا مهم نیست آشپزخانه کوچک یا بزرگ باشد بلکه جزیره ی کوچک با یک رنگ متضاد با کابینت ها یا متضاد با تم اصلی آشپزخانه می تواند کنتراست زیبایی در آشپزخانه به وجود آورد و آن را زیباتر کند. بهتر است برای کابینت‌های بخش جزیره آشپزخانه، رنگ هایی گوناگون استفاده کنید. زیرا تغییر رنگ موجب می‌شود فضای جزیره آشپزخانه زیباتر و شیک تر شود.

طراحی-دکوراسیون-آشپزخانه

طراحی-دکوراسیون-آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

در فضاهای کوچک رعایت نکاتی مهم می تواند در بهینه کردن فضا نقش بزرگی داشته باشد.

استفاده از گوشه ها

گوشه های آشپزخانه نباید رها شوند. کاربرد اکسسوری های خاص یا طراحی درهای ویژه برای دسترسی به گوشه های پرت یا دور از دسترس طرحی خاص و کاربردی به آشپزخانه می بخشد.

درهای کشویی عمودی:

گوشه های باریک و کم عرض کناره های آشپزخانه می تواند کل ادویه ها، کفگیر و ملاقه و …. را در خود جای داده  و در عین حال دسترسی به آنها را ساده کند.

فضاهای واسط:

این نوع فضاها شامل قسمتهای پشت سینک، فضاهای مابین کابینتهای بالا و پایین، فضای پرت روی یخچال، فضای بین کابینتهای ردیف بالا و سقف و … می شود که معمولا بدون استفاده در آشپزخانه رها می شود. با طراحی کابینتها با هدف کاربردی کردن این فضاها، طرح آشپزخانه بهینه و جذاب می شود.

گیاهان:

استفاده از گیاه در فضاهای کوچک گرمی خاصی به فضا بخشیده و با وجود کوچک بودن آن را دلنشین می کند. میتوان جایگاهی کوچک روی دیوارها، جلوی پنجره ها  و… برای گیاهان در نظر گرفت.

استفاده از آینه :

آینه برای درهای کابینت فضای آشپزخانه های کوچک باعث دو برابر شدن نور و بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شود.

فضای داخل در ها:

معمولا از فضای بین در ها و وسایل داخل کابینت در حالتی که در بسته است، استفاده نمی شود اما با به کار بردن اکسسوری های ویژه و قلاب ها می توان به سادگی از این فضا نهایت استفاده را کرد.

خواندن این مطلب توصیه میشود :بازسازی دکوراسیون آشپزخانه با مراحل درست و کمک کردن هزینه

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

فرهنگ اهمیت به غذا باعث شده تا همیشه آشپزخانه در خانه های ایرانی جایگاهی ویژه داشته باشد. به طور خلاصه می توان گفت هر عاملی که به آشپزخانه  گرمی و لطافت و رنگ و نور ببخشد می تواند به نزدیک شدن آن به یک آشپزخانه ایرانی کمک کند.

استفاده از عناصر سنتی همچون کاشی های رنگی و آبی در گوشه هایی از آشپزخانه بسیار کمک کننده است. این کاشی ها را می توان به طور پراکنده یا با الگوهای نامنظم به کار برد تا طرح دکوراسیون آشپزخانه تلفیقی از طرح های سنتی و مدرن باشد.استفاده دکوراتیو از ظروف مسی به عنوان یک المان ویژه برای آشپزخانه های ایرانی گامی اساسی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک ایرانی است.

کابینت-چوبی

کابینت-چوبی

طراحی بهترین نوع کابینت برای آشپزخانه

برای داشتن دکوراسیونی زیبا برای آشپزخانه استفاده از گیاهان نباید فراموش شود. حتی در آشپزخانه های مدرن هم می توان جایگاهی ویژه برای گیاهان در نظر گرفت.بهترین نوع طراحی کابینت برای آشپزخانه نوعی است که امکان استفاده کاربری از فضاهایی را فراهم کند که قبلا بدون استفاده و پرت بودند.مثلا فضای زیر سینک می تواند با قفسه بندی بسیار کاربردی و ویژه شود.کشوها با یک تقسیم بندی مفید و کاربردی بسیار منظم شده و دسترسی به وسیله ها راحت تر می شود.

وسایل کوچکی مثل اسکاچ و … را می توان با یک طراحی ویژه سر و سامان بخشید.نورپردازی درست برای قسمتهای سقف، بین کابینت ها و نورهای دیواری دکوراتیو علاوه گرمی بخشیدن به فضا و کاربردی بودن، زیبایی بی نظیری به دکوراسیون بخشیده و موجب بهتر به نظر رسیدن رنگها می شود.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

اولویت در طراحی آشپزخانه

در نظر گرفتن عناصر دکوراتیو می تواند محیط آشپزخانه را زیبا و جذاب کرده و کار کردن در این محیط را لذت بخش کند.میتوان وسایلی مثل لباسشویی را در طرح خاص کابینتها با  درهای کشویی و … از دید پنهان کرد.کفپوشها در آشپزخانه نقش مهمی دارند.علاوه بر اینکه باید اصطکاک کافی داشته باشند و لغزنده نباشند، قابلیت تمیز شدن و زیبایی در ترکیب با طرح کابینتها نیز بسیار مهم است.

اگر فضای غذاخوری در آشپزخانه یا نزدیک به آن باشد، تعامل خاص بین این دو فضا می تواند باعث بزرگتر دیده شدن و زیبایی آشپزخانه شود.ریلهای کشویی نقش مهمی در کاربردی کردن آشپزخانه ها دارند. به عنوان مثال می توان قسمتهایی از دکور آشپزخانه را متحرک کرد و این به کاربردی شدن و استفاده بهینه از فضا و نیز بزرگتر شدن آشپزخانه کمک می کند.

ایده-دکوراسیون-آشپزخانه

ایده-دکوراسیون-آشپزخانه

بین کابینتی:

متریال های مختلفی برای فضای بین کابینت بالا وپایین وجود دارد. از جمله انواع کاشی ها و شیشه های رنگی و … که بنا بر نوع سبک دکوراسیون آشپزخانه می توان نوع آن را انتخاب کرد.انتخاب یک بین کابینتی با رنگ شاد در فضای آشپزخانه مدرن با رنگهای سرد و خنثی، یک تضاد چشمگیر  و زیبا ایجاد می کند.برای داشتن آشپزخانه لوکس و شیک می توان از بین کابینتی های آینه ای ودرخشان استفاده کرد.برای سبکهای روستایی و رستیک می توان از بین کابینتی های با طرح کاشی کاری استفاده کرد.

بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه

رنگهای پر کاربرد برای آشپزخانه ها در سال ۲۰۲۰و ۲۰۲۱ رنگهای با تم خاکستری در ترکیب با رنگهای سرد است.برای انتخاب بهترین رنگبندی جهت کابینتها و دکوراسیون آشپزخانه می توانید با گروه دکوراسیون و معماری دکولند مشورت نمایید.نباید از رنگهای تیره و سیاه ترسید، درواقع این رنگها بر خلاف تصور میتوانند محیط دلنشینی برای آشپزخانه فراهم کنند. علاوه بر این اغلب وسایل و خوراکی های موجود در آشپزخانه رنگی هستند و این رنگها در تعامل با تم سرد یا سیاه بیشتر خود را نشان می دهد.

بنا بر سلیقه افراد خانه میتوان آشپزخانه های رنگی طراحی کرد که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. برای مثال رنگهای سبز و زرد باعث تقویت اشتها شده و نشاط و شادابی و گرمی خاصی به محیط می بخشد.در نهایت باید گفت طراحی داخلی دکوراسیون آشپزخانه نکات بسیار کوچک اما مهمی را در بر می گیرد که رعایت آنها در تعامل با هم طرحی بسیار کارآمد و زیبا را فراهم می کند.

کابینت-ممبران

کابینت-ممبران

برای انتخاب بهترین مدل طراحی دکوراسیون آشپزخانه و مشاوره با کارشناسان متخصص در این زمینه می توانید به وب سایت گروه معماری و دکوراسیون دکولند با ما تماس بگیرید.

ایده های ناب برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

آیا به فکر به تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود هستید و به دنبال یک ایده مناسب می گردید؟ ما در گروه معماری و دکوراسیون دکولند کنارتان هستیم تا به شما در پیدا کردن ایده مناسب برای داشتن یک آشپزخانه الهام بخش کمک نماییم.عالی می شد اگر همه آشپزخانه ها به اندازه کافی بزرگ بودند تا بتوان در طراحی دکوراسیون آن آزادی عمل بیشتری داشت. اما حقیقت این است که بسیاری از ما در خانه هایی زندگی می کنیم که آشپزخانه های کوچک دارند.

با کمی برنامه ریزی، قادر خواهید بود دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود را به شکل مطلوب تغییر دهید.ایده های ما برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه کوچک می تواند به شما برای تبدیل محیط آشپزخانه به یک فضای زیبا و راحت کمک نماید.

طرح بندی آشپزخانه کوچک

طرح بندی تاثیر زیادی بر نحوه آشپزی شما و میزان لذت بخش بودن فضای آن دارد. فرقی نمی کند که می خواهید یک آشپزخانه جدید بسازید یا آن را بازسازی کنید، شما باید در مورد چگونگی استفاده از آشپزخانه و کارهایی که بیشتر در آن فضا انجام می دهید فکر کنید. البته فکر کردن در مورد نحوه آماده کردن صبحانه یا پختن شام هر شب کافی نیست، شما باید به جزئیات بیشتری توجه نمایید.

برای مثال، به هنگام صبحانه به چه چیزهایی نیاز دارید تا راحت باشید و آن را سریع تر آماده کنید؟ میز کشویی آشپزخانه و یخچال در کجا با یکدیگر در ارتباطند؟اگر وسایلی که از آنها بیشتر استفاده می کنید نزدیک هم قرار دهید، کار کردن در آشپزخانه برای شما لذت بخش تر خواهد بود. همچنین در مورد وظایفی غیر از آماده سازی صبحانه و شام روزانه دقت نمایید.آیا شما زیاد پخت و پز می کنید؟

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

درنتیجه نیاز به یک میز کار صاف و دسترسی آسان به وسایل پخت و پز دارید. آیا هر بار مقدار زیادی غذا می پزید و آن را در فریزر نگهداری می کنید؟ اگر این کار را انجام می دهید، شما نیاز به وسایل آماده سازی و نگهداری غذا دارید.

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک

نکات مهم در طراحی آشپزخانه

آشپزخانه U شکل یک راه حل عالی برای محیط های کوچک است. با این کار تعداد زیادی از کابینت ها در یک فضای راحت قابل دسترسی هستند. از طرف دیگر آشپزخانه راهرویی، با کابینت هایی که در دو طرف نصب شده اند تنها گزینه قابل قبول برای فضاهای دراز و باریک می باشند.

آیا به آشپزخانه اپن فکر کرده اید؟ اگر طرح خانه شما این اجازه را می دهد، می توانید آشپزخانه را به سمت اتاق نشیمن باز کنید. این کار باعث می گردد که فضای آشپزخانه بزرگتر و دوستانه تر به نظر برسد. همانطور که در تصویر زیر می بینید، قرار دادن یک بار صبحانه، آشپزخانه شما را تبدیل به یک فضای دو منظوره می کند.

برای ایده پردازی بهتر در مورد طراحی آشپزخانه خود بهتر است از کارشناسان ما در بخش دکوراسیون داخلی مشاوره رایگان بگیرید. همچنین می توانید نمونه کارهای اجرا شده ما را در صفحه دکوراسیون آشپزخانه مشاهده نمایید. طراحان دکولند با تکیه بر تخصص و تجربه خود بهترین پیشنهاد را به شما خواهند داد. تلاش ما در طول فعالیت چندین ساله جلب رضایت مشتریان با استفاده از بهترین و بروزترین متریال همراه با تضمین پایین ترین قیمت بوده است.

فضای ذخیره سازی آشپزخانه

فضای ذخیره سازی بخش اصلی در هر آشپزخانه است، به ویژه در آشپزخانه های کوچک. یک روش کاربردی برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی این است که کابینت ها به صورت بالا و پایین اجرا شوند.این کار باعث می گردد فضای بیشتری برای ذخیره سازی در اختیار شما قرار گیرد. همچنین می توانید از قفسه های باز استفاده کنید.این کار موجب می شود فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد.

استفاده از آویزهای نگهدارنده برای گلدانها، ماهیتابه و ظروف دیگر می تواند راهی عالی برای ذخیره وسایلی باشد که در کابینت های شما جا نمی گیرند.فضاهای ذخیره سازی کشویی نیز یک راه کلیدی برای استفاده از فضاهای کوچک آشپزخانه است. این کار کمک می کند تا به راحتی و فقط با رو به جلو کشیدن قفسه به وسایلی که نیاز دارید دسترسی داشته باشید.

نکته دیگر در مورد فضای ذخیره سازی آشپزخانه جنس فضای ذخیره سار است که از عوامل بسار مهم در زمینه نگهداری مواد غذایی به حساب میایند.به طوری که این فضاها باید از جنسی باشند که در اثر رطوبت مقاوم باشند و بتواند محیطی خشک را برای مواد غذایی فراهم سازد.از طرفی دیگر این فضا های ذخیره سازی باید دارای دسترسی آسان باشند تا در صورت نیاز به راحتی قابل استفاده باشند.

دکوراسیون-آشپزخانه-کلاسیک

دکوراسیون-آشپزخانه-کلاسیک

خواندن این مطلب توصیه میشود :

مسئله ی دیگر درباره ی فضاهای ذخیره ساز این است که باید به شکلی تعبیه شوند تا به آسانی در دسترس کودکان بازیگوش نباشندف چرا که عموما وسایل آشپزخانه وسایلی هستند که میتوانند برای کودکان خطر ساز باشند.اگر فضای کافی دارید، یک کابینت مرتفع با قفسه های کشویی راه حلی مناسب برای ذخیره تعداد زیادی از اقلام، به ویژه بسته های مواد غذایی و شیشه های حبوبات در یک فضای واحد است.

همچنین می توانید به خرید قفسه های سبدی به عنوان یک راهکار ارزان و ساده برای ذخیره بسیاری از وسایل آشپزخانه فکر کنید. جزیره هم می تواند ایده خوبی باشد.درست است که آنها معمولا برای آشپزخانه های بزرگ در نظر گرفته می شوند ولی می توان یک نمونه کوچکترش را برای آشپزخانه کوچک شما در نظر گرفت. حتی می توان آن را به گونه ای ساخت که قابلیت جابجایی داشته باشد.اینها راه کارهایی هستند که می توان برای فضای کوچک آشپزخانه بکار گرفت.

ایده های طراحی آشپزخانه کوچک

شما می توانید بسیاری از تغییرات را با رنگ انجام دهید تا فضاهای کوچک، بزرگتر به نظر برسند. انتخاب رنگ های یکسان در کابینت ها و دیوارها، ظاهری یکپارچه و فضایی بی انتها ایجاد خواهد کرد.این بدان معنا نیست که فقط از رنگ های روشن یا کرم و سفید استفاده کنید. اگر رنگها مشابه باشند، طیف های مختلف رنگ های دیگر را نیز می توان بکار برد، فقط از رنگ های بسیار تیره اجتناب کنید. حتی می توانید در انتخاب رنگ کابینت ها جسورانه عمل نموده و دو رنگ متضاد انتخاب کنید.

اما قبل از سفارش کابینت حتما مطمئن شوید، کارگاهی که به آن سفارش داده اید دارای سابقه خوبی در این زمینه است و از متریال درجه یک برای این کار استفاده می کند.تغییر در رنگ دیوارهای آشپزخانه نیز می تواند به بهبود فضای آن کمک کند. کاشی و سرامیک رنگارنگ یا یک طرح خاص، راهی عالی برای اضافه کردن الگویی تازه به آشپزخانه است. اگر بخشی از دیوار آشپزخانه کاشی نیست می توانید از کاغذ دیواری برای اضافه کردن بافت استفاده نمایید.

طرح های بزرگ باعث می شود احساس راحتی به شما دست دهد، در حالی که طرح های کوچکتر موجب شلوغی محیط می شوند.

دکوراسیون-آشپزخانه-مدرن

دکوراسیون-آشپزخانه-مدرن

نکات مهم در طراحی آشپزخانه

برای دیوارهای رنگ شده، نصب یک اثر هنری یا چند قاب عکس می تواند به فضای آشپزخانه روحی تازه بخشد. اگر کاغذ دیواری را انتخاب کنید، نوارهای افقی، فضا را عریض تر و خطوط عمودی، سقف را بلندتر جلوه می دهند.بین کابینتی یا «اسپلش بک» جسورانه یکی دیگر از روش های ساده برای اضافه کردن رنگ به آشپزخانه است، مخصوصا برای فضای کوچکی که از هایگلاس در آن استفاده نشده باشد. در نهایت، شما می توانید از کاشی های رنگی استفاده کنید.

خطوط براق نیز یک راه مناسب برای یک آشپزخانه کوچک است. اگر شما یک فضای مدرن را دوست دارید، کابینتهای بدون دستگیره با سطوح منظم عالی است.فقط مراقب باشید که فضا شبیه یک کلینیک درمانی نشود.سطوح براق نیز گزینه خوبی هستند. می توانید از استیل ضد زنگ برای ایجاد یک حس صنعتی یا از هایگلاس که دارای طیف وسیعی از رنگ ها و طرح ها می باشد استفاده کنید.

اگر تصمیم دارید به انتخاب طرح های تیره تر دارید، این یک ایده بسیار خوب است.کارشناسان گروه معماری و دکوراسیون داخلی دکولند آماده اند تا به شما در زمینه طراحی و هزینه اجرای دکوراسیون آشپزخانه به صورت رایگان مشاوره دهند.ما با سال ها تجربه در کنار شما هستیم تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسید.ما همواره تلاش کرده ایم با ارائه خدمات منحصر بفرد، استفاده از بهترین متریال و تضمین پایین ترین قیمت رضایت مشتریان را بدست آوریم. منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.

کاربردهای جدید جهت طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

استفاده بهینه از فضاهای کم‌

طراحی دکوراسیون آشپزخانه های کوچک گاهی اوقات از طراحی آشپزخانه‌های بزرگ  دشوارترمی باشد. زمانی که می خواهید در فضاهای کوچک، کابینت‌هایی با کارکردهای مختلف طراحی کرد یا به فضای آشپزخانه‌‌ ی معمولی نما و جلوه‌ای زیبا داد توجه  کردن به هر مورد زیبایی و کارکرد همزمان چالش برانگیز است. بهتر است بدانید که نمی‌توان در فضای آشپزخانه کوچک، از امکانات آشپزخانه های بزرگ استفاده کرد. در آشپزخانه‌های بزرگ، خانم‌های  به‌جز موارد پخت‌و‌پز، فعالیت‌های دیگری هم در آشپزخانه انجام می‌دهند؛ مانند شست‌و‌شو، ذخیره‌ مواد غذایی و گاهی اوقات دیکته‌گفتن به فرزندشان زمانی که مواد غذایی خرد یا پاک می کنند.

پس در آشپزخانه های کوچک باید فقط برای رفع نیازهای آشپزی استفاده کرد و بر کارکرد آن تمرکز کرد. شما می‌توانید  به جای استفاده از وسایل های بزرگ برقی، از یخچال و فریزرهای کوچک، مایکرویو و اجاق گاز کوچک و سینک‌های ظرفشویی به صورت تکی استفاده کنید تا فضای زیادی هم نگیرند

طراحی جزیره برای فضاهای محدود مناسب است. قسمت های مجزا با عملکردهای چندمنظوره‌ به زیبایی فضا کمک می کند و به آن نمای زیبایی می دهد

استفاده از قفسه‌های باز

در آشپزخانه‌های کوچک کابینت‌های دیواری موجب احساس تنگی‌نفس در فرد می شود و در آشپزخانه هم فضای کافی برای نگهداری چهارپایه یا نردبان وجود ندارد تا به کابینت ها دسترسی پیدا کند. بنابراین، می توان به‌جای کابینت‌های دیواری، از قفسه‌های باز جهت نگهداری ظروف، تابه ها و قابلمه های براق استفاده کرد.

ترکیب کردن مصالح

در آشپزخانه‌ های کوچک، در صورت وجود نقص و کمبودیبه چشم می آید. اما در آشپزخانه‌ی بزرگ، به آسانی می توان نواقص را پوشاند. باید در ترکیب چوب و فلز و دیگر مواد برای درب کابینت ها، کف پوش، نورپردازی و…… دقت کرد تا جلوه زیبایی به آشپزخانه داد.

استفاده از شیشه و آینه

بریا زیبا کردن آشپزخانه های کوچک یم توان از شیشه و آینه استفاده کرد  که موجب می شود فضای آشپزخانه بازتر و بزرگ تر نشان دهد. می توان  از پیشخوان یا میزی شیشه ای یا کابینت های شیشه ای استفاده کرد

علاوه بر آن موارد، کاشی‌های براق با انعکاس دادن نور، فضای آشپزخانه را زیبا می کنند. نصب آینه بر دیوار پشت ظرفشویی یا اجاق‌گاز موجب روشن شدن فضای آشپزخانه می کند. خوشبختانه امروزه موزاییک‌های شیشه‌ای مختلفی در طرح‌های گوناگون ساخته شده‌اند که استفاده از آنها و ایجاد دیوار کاذب فضای آشپزخانه و خانه را درخشان و زیبا کرد.

بنابراین شما می توانید با هر کدام از روش هایی که گفته شد فضای آشپزخانه کوچک خود را به بهترین شکل دلخواه خود درآورید

برای مشاهده نمونه کار های دکولند می توانید به صفحه اینستاگرام ما به آدرس dekolandnet یا به صفحه نمونه کار بازسازی و طراحی دکوراسیون مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *