بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی

حضور یک مهندس یا طراح دکوراسیون برای بازسازی خانه های قدیمی  و تبدیل آن به یک خانه شیک و زیبا از الزامات می باشد . اما قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که از خانه ایده آل و رویایی خود چه چیزی می خواهید . به عنوان مثال بدانید که کدام قسمت از خانه را می خواهید حفظ کنید و به کدام قسمت علاقه ای ندارید ، در حین بازسازی خانه های قدیمی از قسمت های سنتی یک خانه قدیمی کدام قسمت را دوست دارید و می خواهید حفظ کنید ، قصد دارید کدام قسمت ها را با ترفند های تغییر دکوراسیون بپوشانید و تغییر دهید .

به طور کلی بازسازی خانه کار بسیار سخت و پر هزینه می باشد . بازسازی خانه را باید طبق برنامه ریزی و زمانبندی انجام دهیم تا مشکلی در زمان انجام عملیات ایجاد نشود . پیش از تخریب بهتر از مراحل بازسازی مطلع باشید و طبق اصول آن را انجام دهید .

دکوراسیون خانه قدیمی

دکوراسیون خانه قدیمی

مراحل بازسازی خانه های قدیمی به طور کلی شامل مشاوره و کارشناسی توسط افراد متخصص ، با مراجعه به دفاتر معماری و مهندسی می توانید خواسته های خود و اعضای خانواده خود را بیان کنید و با توجه به نیازهای شما طرح پیشنهادی کارشناسان را دریافت نمایید، تخریب مهندسی به منظور بازسازی خانه زیر نظر افراد متخصص بهتر است انجام شود تا مشکلات و حوادثی را به همراه نداشته باشد، پس از تخریب مهندسی مرحله ساخت انجام می شود.

پس از اتمام مرحله ساخت که شامل اضافه کردن دیوارها و کفپوش هاست مرحله تکمیلی ساخت که همان لوله کشی آب ، رنگ کردن دیوار، تنظیم سیستم گرمایشی و سرمایشی، برق و .. است انجام می شود . هزینه بازسازی خانه با توجه به تغییرات در دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی متفاوت است و محاسبه می شود .

 

نکات مهم بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی از گذشته در ایران رایج بوده است . در گذشته مردم با استفاده از کاه گل و خشت خانه های خود را می ساختند ، به همین دلیل با گذشت زمان به بازسازی و در برخی موارد به تخریب و ساخت مجدد نیاز پیدا می کردند.

امروزه بازسازی خونه های قدیمی به دلیل پیدایش حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله از اهمیت بالایی برخوردار است . در همین راستا بازسازی آپارتمان های قدیمی و کلنگی در دستور کار دولت قرار گرفته است .

 

قیمت بازسازی آپارتمان های قدیمی

قیمت بازسازی آپارتمان های قدیمی

 

در صورتی که خانه شما قابل سکونت نباشد دو گزینه برای شما وجود دارد ، نقل مکان و بازسازی . با توجه به صرفه جویی در زمان و هزینه بازسازی خانه معمولا گزینه بهتر و مناسب تری می باشد . در صورتی که بازسازی خانه قدیمی خود را انجام دهید به خانواده اجازه می دهید که در مکانی که به آن وابستگی پیدا کرده اند و دوست دارند باقی بمانند و در حین حال از خانه جدید لذت ببرند .

توجه داشته باشید که پیدا کردن یک خانه جدید با قیمت مناسب با توجه به مدرسه فرزند شما ، فاصله با پارک محلی و مرکز شهر و زمان رفت و آمد به محل کار بسیار سخت خواهد بود .

بازسازی خانه قدیمی

بازسازی خانه قدیمی

از بزرگ ترین معایب بازسازی خانه های قدیمی می توان گفت هزینه هنگفت و زمانبندی های مبهم ساخت و ساز آن می باشد و حتی با برنامه ریزی های محافظه کارانه هم گزینه ای پرهزینه خواهد بود.

برای بازسازی خانه ، ساختمان یا هر مکان دیگری باید مراحلی را طی کنید . برای انجام بازسازی آپارتمان های قدیمی مراحل ذکر شده باید با دقت و حساسیت بیشتری انجام شوند . مراحل بازسازی خانه های قدیمی عبارتند از :

  • لیست کردن خواسته ها از یک خانه بازسازی شده

انتظارات خود از منزل جدیدتان را به صورت کامل بنویسید و از تمامی اعضای خانواده بخواهید برای تکمیل این لیست به شما کمک کنند .

  • دیدن عکس و تحقیق در زمینه بازسازی منزل

برای بازسازی هر قسمت از خانه تان با جستجو در اینترنت نمونه های مختلفی را مشاهده کنید .

در این صورت نزدیک ترین موارد به خواسته هایتان را به سرعت پیدا خواهید کرد .

  • گرفتن مشاوره از دفاتر معماری

انجام هر کاری را باید به کارشناس و متخصص آن سپرد . به منظور انجام بازسازی آپارتمان قدیمی می توانید با مراجعه به یک دفتر معماری با بیان خواسته های خود یک طرح پیشنهادی فوق العاده دریافت کنید .

مراحل بازسازی خانه قدیمی

مراحل بازسازی خانه قدیمی

  • تخریب مهندسی

به منظور بازسازی خانه باید تخریب انجام شود . این تخریب ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد ، بنابراین بهتر است توسط یک مهندس انجام شود .

  • مرحله ساخت

بعد از انجام مرحله تخریب باید اضافه کردن دیوارها ، کفپوش ها و رفع کهنگی ها انجام شود .

  • مرحله تکمیلی

در مرحله تکمیلی مواردی مانند لوله کشی ، برق کشی ، رنگ کردن دیوارها ، نورپردازی و تنظیم وسایل سرمایشی و گرمایشی باید انجام شود .

  • بازسازی داخلی

بازسازی خانه های قدیمی شامل چیدمان وسایل ، مبلمان و تمیز کردن و نظافت محیط خانه بازسازی شده می باشد .

شرایط بازسازی خانه های قدیمی

یکی از مهم ترین مسائل در زندگی هر فردی خانه ای است که در آن زندگی می کند. مکانی که هم می تواند پر از شور و شوق و هیجان زندگی باشد و هم می تواند اعضای خانه را از زندگی دلسرد و افسرده نماید.

هر خانه ای در هر دوره و زمانه ای که ساخته شده باشد بعد از مدتی  که عمر خود را کرده فرسوده می شود یا در صورت حفظ استحکام خود، ساختار و طرح خانه قدیمی می شود و با مدل های زیبا و به روز جامعه همخوانی نخواهد داشت هر چند  در زمان ساخت خود، جزء شیکترین و به روز ترین خانه هایی بوده که بنا شده بوده. بازسازی خانه علاوه بر داشتن حس زیبایی، اعضای خانه را می تواند از بسیاری از خطرات جانی و مالی احتمالی حمایت کند. برای بازسازی خانه های قدیمی شرایطی وجود دارد که عبارتند از:

داشتن یک نقشه کلی و مشخص کردن نیازها

این مرحله به شکل نقشه بر روی کاغذ پیاده می شود. داشتن دقت و رعایت نکات لازم می تواند موجب  تسریع در بقیه مراحل بازسازی یا برعکس باعث سردرگمی و اشتباه در مراحل بعدی  شود. بهتر است اگر در این زمینه تجربه و مهارت کافی ندارید از کارشناسان و پیمانکاران خبره و ماهر جهت بازسازی منزل کمک بگیرید

محاسبه کردن هزینه های مورد نیاز

بعد از کشیدن نقشه، نوبت به محاسبه کردن قیمت بازسازی خانه و بودجه بندی می رسد. این کار هم می تواند به وسیله یک متخصص شرکت بازسازی یا خودِ مالک انجام شود. در این بخش، هزینه های لازم برای تهیه متریال، مصالح  و دستمزد کارگزان محاسبه می شود. در این مرحله مدیریت کردن هزینه ها خیلی مهم است تا بتوانید با خرید یک خانه کنلگی و بازسازی کردن آن را بسیار مناسب تر از خرید یک خانه نوساز می باشد

انجام مقدمات بازسازی

بعد از طراحی هدف و نقشه و محاسبه کردن هزینه های بازسازی خانه پیش از شروع عملیات بازسازی، باید مقدمات آن را آماده کرد

هزینه بازسازی آپارتمان های قدیمی

با توجه به تغییرات دیوارها ، دکوراسیون ، طراحی و نقشه داخلی ساختمان هزینه بازسازی خانه های قدیمی متفاوت است . به منظور برآورد هزینه نوسازی و بازسازی خانه باید از کارشناسان و پیمانکاران راهنمایی و کمک بگیرید. براساس حجم کاری فرآیند بازسازی ، اجرای کفپوش ، کابینت آشپزخانه ، نقاشی ساختمان ، کاغذ دیواری ، گچ کاری ، سقف کاذب ، شومینه و سایر خدمات هزینه بازسازی خانه های قدیمی می تواند متغیر باشد .

نوسازی خانه قدیمی

نوسازی خانه قدیمی

مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال تجربه کاری در زمینه بازسازی خانه های ویلایی و آپارتمانی، آماده کمک به شما عزیزان برای بازسازی منزلتان است. همواره می توانید با شماره گیری شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ از مشاوره رایگان همکاران ما در مجموعه دکولند بهره مند شوید.همچنین می توانید ما را در اینستاگرام با آدرس dekolandnet دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *