بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان بدون تردید یکی از اصول نگهداری ساختمان است. وقتی سالها از یک ساختمان استفاده می شود، باید بسیاری از بخش های آن بازسازی شوند و در صورت لزوم آنها را تعویض کنیم.
هیچ فرقی ندارد که ساختمان اداری، تجاری یا مسکونی باشد. فرقی ندارد در مورد ساختمان یک کارخانه صحبت کنیم یا صحبت در مورد یک برج زیبای مسکونی باشد. در تمامی موارد باید بعد از اینکه ساختمان پا به سن گذاشت، اقدام به بازسازی آن کنیم.
زمانی که از بازسازی صحبت می کنیم، باید بدانید که این بازسازی اصول و مراحل خاصی دارد و باید کاملا دقیق و طبق این اصول خاص انجام شود.یک بازسازی اصولی ساختمان شامل بازسازی داخل ساختمان، خارج ساختمان و در صورت لزوم تعمیر و تعویض تاسیسات ساختمان است. در یک بازسازی اصولی باید تمام جوانب کار را بسنجید و پس آن شروع به کار کنید.


تامین هزینه ها، استعلام موجود بودن تمام تجهیزات و لوازم مورد نیاز و در نهایت یافتن فرد یا یک تیم با تجربه در زمینه بازسازی خانه، مواردی هستند که باید پیش از شروع بازسازی به آنها رسیدگی شود.اگر قدیمی بودن ساختمان شما را آزار می دهد و در عین حال نمی خواهید آن را به فروش برسانید، اگر اهالی یک ساختمان اداری قدیمی هستید و برای ارتقا کسب و کار خود به ساختمان شکیل تری نیاز دارید و اگر می خواهید ساختمان قدیمی خود را با قیمت بهتری به فروش برسانید، بدون تردید بازسازی یکی از بهترین گزینه هایی است که در اختیار دارید.

بازسازی ساختمان های قدیمی

با وجود اینکه بازسازی تنها مربوط به ساختمان های قدیمی نمی شود، اما بیشتر این ساختمان ها هستند که به بازسازی نیاز دارند.ساختمانی ۱ ساله ای را تصور کنید که به خاطر سهل انگاری در لوله کشی آب، دچار فرسودگی و در نهایت نشتی آب شده. این نشتی در نهایت به بخشی از دیوار ها و کف واحد ها نفوذ کرده و خرابی به بار آورده است.مسلما بازسازی در این مورد ضروری است. نمی توان گفت که چون ساختمان ۱ ساله است، نیازی به بازسازی ندارد.
ولی به طور معمول بازسازی مربوط به ساختمان هایی است که قدیمی شده اند و تمام بخش های آنها به طور طبیعی دچار فرسودگی و کهنگی شده اند.بازسازی ساختمون قدیمی شامل بازسازی نما، بازسازی تاسیسات نظیر لوله کشی و سیم کشی و بازسازی فضای داخلی ساختمان می شود.بهتر است تمام بخش های یک ساختمان قدیمی را با یک تناسب اصولی بازسازی کنید تا در نهایت از نتیجه کار راضی باشید.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

مراحل بازسازی ساختمان

حال که تصمیم گرفته اید ساختمان خود را بازسازی کنید، باید بدانید که بازسازی مراحل مختلفی دارد. ساختمان شما ممکن است به طی کردن تمام این مراحل نیاز داشته باشد تا در نهایت تبدیل به یک فضای ایده آل برای کار یا زندگی شود. در عین حال ممکن است تنها با انجام چند تا از این مراحل، صاحب یک ساختمان عالی و به روز شوید.
در ادامه شما را با مهمترین مراحل بازسازی اصولی ساختمان آشنا می کنیم.

بازسازی نمای ساختمان

بازسازی نما می تواند جلوه بسیار فوق العاده ای به ساختمان شما دهد. نما بخشی از ساختمان است که قبل از ورود به ساختمان با آن روبرو می شویم.در ساختمان های اداری نما بسیار موثر است و ذهنیت افراد و ارباب الرجوع رو در مورد شما و کسب و کارتان تحت الشعاع قرار می دهد. همچنین نمای زیبا در یک ساختمان مسکونی در روحیه شما تاثیرگذار است و باعث هرچه زیباتر و شکیل تر شدن ساختمان خواهد شد.
معمولا در بازسازی قدیمی، نما را ترمیم یا تعویض می کنند. در قدیم از نمای کنیتکس در ساختمان ها استفاده زیادی می شد که این روز ها تقریبا مورد استفاده قرار نمی گیرد. رنگ آمیزی نمای کنیتکس به سادگی انجام می شود و جلوه خاصی به ساختمان شما خواهد داد.
همچنین سنگ های بسیار زیبایی که این روز ها در نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند گزینه مناسبی برای بازسازی نمای ساختمان باشند.هرگز در بازسازی از نما غافل نشوید.

بازسازی تاسیسات

سیستم کابل کشی برق ساختمان، سیستم آبرسانی و لوله کشی ساختمان، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، آسانسور و… برخی از تاسیسات ساختمان هستند که در بازسازی باید به آنها توجه شود.بسیاری از تاسیساتی که در ساختمان های قدیمی مورد استفاده قرار گرفته اند مربوط به بیش از ۱۵ سال پیش هستند و امکان خرابی و فرسوده شدن آنها بالاست.اگر در حین نوسازی ساختمان به این بخش های مهم توجه نکنید، ممکن است پس از بازسازی، این سهل انگاری خسارات زیادی را به شما تحمیل کند.
لوله های فلزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند به دلایل مختلفی دیگر کارایی ندارند. کابل هایی که دارای شیلد مناسب نیستند، تحمل گرمایی ندارند و دیگر منسوخ شده اند دیگر باید تعویض شوند و جای خود را به محصولات جدید و به روز بدهند.در بازسازی باید به کابین و موتور آسانسور ها توجه شود. در صورتی که این تجهیزات قدیمی شده اند، باید آنها را تعویض یا تعمیر کنید.
به خصوص در بازسازی های اداری این موضوع را بسیار جدی بگیرید. آسانسور یکی از پر استفاده ترین تجهیزات در ساختمان های اداری است و افراد زیادی روزانه از آن استفاده می کنند. عملکرد درست آسانسور حافظ سلامتی افراد بسیاری است.

بازسازی و ترمیم استحکامات

استحکامات ساختمان را در نوسازی ساختمان قدیمی فراموش نکنید. ساختمان ها از جان و مال شما محافظت می کنند و باید فضای امنی برای کار و زندگی باشند.ساختمان هایی که بیش از ۲۰ سال از عمر آنها گذشته باشد، در هنگام بازسازی باید به استحکامات ساختمان و ستون های اصلی توجه شود.این موارد را یک فرد معمولی نمی تواند تشخیص دهد و برای تصمیم گیری در چنین مواردی باید از افراد متخصص کمک گرفت.
یکی از مهمترین کار هایی که می توان برای بالا بردن مقاومت ساختمان در مقابل زلزله انجام داد، مقاوم سازی استحکامات در بازسازی قدیمی است.

تعویض در و پنجره ها

پنجره های قدیمی دیگر کارایی لازم را ندارند و به طور کامل نمی توانند مانع عبور سر و صدا و انرژی شوند. این مطلب در مورد در ها نیز صدق می کند.بعلاوه درب هایی که این روز ها تولید می شوند علاوه بر طراحی زیبا، قابلیت ضد سرقت بودن را نیز دارند.در شهر ها و محله های شلوغ همیشه سر و صدا می تواند باعث سلب آرامش شما شود. در بازسازی با استفاده از پنجره های دو جداره می توانید خود را از شر آلودگی صوتی رها کنید.
همچنین مصرف انرژی در ساختمان شما با استفاده از این پنجره ها پایین می آید. در و پنجره های قدیمی گرما و سرما را تا حد قابل توجهی از خود عبور می دهند و استفاده از آنها با وجود کمبود منابع انرژی کار درستی نیست.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

بازسازی فضای داخلی ساختمان

داخل ساختمان از مهمترین بخش های بازسازی است. کار های بسیاری می توانید انجام دهید تا ساختمان خود را به یک فضای کاملا جدید و امروزی تبدیل کنید.تعویض در و پنجره ها که به آن اشاره شد، رنگ کردن و تعویض کاغذ دیواری ها، تعویض کفپوش یا کفسابی، آینه کاری برخی فضا های داخلی، تعویض کامل کابینت ها، تعویض شیرآلات و سرویس های بهداشتی و مواردی این چنینی می توانند در نهایت ساختمان شما را به محیطی دلنشین و رویایی برای کار و زندگی تبدیل کنند.


مسلما برای بازسازی باید از یک تیم متخصص در این زمینه کمک بگیرید که شما را به آنچه که در ذهن دارید برساند.مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه بازسازی انواع ساختمان های اداری و مسکونی آماده همکاری با افرادی است که قصد بازسازی خود را دارند.همواره می توانید از طریق شماره تماس ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ با مشاوران تیم دکولند تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان افرادی متخصص در زمینه بازسازی اصولی ساختمان بهره مند شوید.

هزینه نوسازی ساختمان

هزینه بازسازی به آیتم های مختلفی وابسته است. بستگی به این دارد که چه بخش هایی را می خواهید با چه تجهیزات و متریالی بازسازی کنید. هرچه فضای بازسازی بزرگتر باشد و متریال و تجهیزات بهتری در بازسازی مورد استفاده قرار بگیرند، هزینه بازسازی بیشتر خواهد شد.شما می توانید کل ساختمان خود را با ۱ میلیارد تومان بازسازی کنید. در عین حال همین بازسازی اگر با بهترین و با کیفیت ترین برند های روز انجام شود، می تواند چندین میلیارد برای شما هزینه در بر داشته باشد.
بازسازی شما می تواند با ترکیبی از مصالح ایرانی و خارجی انجام شود. بعضی افراد بر این باورند که در تمام بخش های بازسازی بهتر است از متریال خارجی استفاده شود. این در حالی است که متریال ایرانی در برخی موارد بسیار کاربردی هستند و در عین حال از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند.به دلیل نوسانات قیمتی و به خصوص نوسانات ارز، نمی توان هزینه بازسازی را به طور دقیق تخمین زد. هر زمان که تصمیم به بازسازی گرفتید، با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید با کمترین هزینه ممکن یک بازسازی عالی داشته باشید.


تجربه بیش از ۱۰ ساله مجموعه دکولند می تواند راهگشای شما باشد و شما را به سمت صرفه جویی در هزینه ها هدایت کند.همه روزه با شماره گیری تلفن ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ می توانید با مشاوران ما در مجموعه دکولند تماس حاصل فرمایید و در مورد ابعاد مختلف بازسازی اطلاعات لازم را کسب کنید.

بازسازی و تعمیرات ساختمان

بازسازی و تعمیرات به کلیه روندی گفته می شود که طی آن ساختمان قدیمی مجددا جان می گیرد و بعضی بخش ها یا تمام قسمت های آن به طور کامل بازسازی و نوسازی می شود.فرایند بازسازی باید برای تمام ساختمان هایی که پا به سن گذاشته اند انجام شود تا بتوان از ساختمان به عنوان مکانی مناسب برای کار یا زندگی استفاده کرد.
این ایده که ساختمان های قدیمی را باید تخریب کرد و ساختمانی نو جای آن ساخت، همیشه درست نیست. بسیاری از ساختمان های قدیمی دارای اسکلت و فونداسیون بسیار عالی و استانداردی هستند. این ساختمان ها تنها با یک بازسازی حرفه ای می توانند دوباره بدرخشند.در عین حال بازسازی در مقایسه با تخریب و ساخت یک ساختمان جدید از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است و زمان کمتری هم صرف انجام آن می شود.

بازسازی ساختمان اداری

بسیاری از ساختمان ها به عنوان دفاتر کاری مورد استفاده قرار می گیرند و کاربری مسکونی ندارند. این ساختمان ها بعضا بسیار بیشتر از ساختمان های مسکونی نیاز به بازسازی دارند.
ادارات و دفاتر کاری محل هایی هستند که تردد در آنها بالاست. هر روز ممکن است هزاران نفر وارد یک داری شده و از آن خارج شوند. مسلما همچین مکان های پر ترددی بسیار بیشتر از یک ساختمان مسکونی نیاز به بازسازی خواهند اشت.
دکوراسیون داخل واحد های یک ساختمان اداری باید همواره زیبا و شیک باشند تا هم محیط خوبی برای کار کردن افراد مجموعه باشد و هم برای افرادی که به مجموعه رجوع می کنند نیز جذاب و چشم نواز باشد.در عین حال بازسازی اداری شامل بازسازی و نوسازی تاسیسات نیز می باشد. تاسیسات گرمایش و سرمایش و آسانسور ها از مهم ترین تاسیساتی هستند که باید در بازسازی اصولی ساختمان اداری به آنها توجه شود.

یک تیم حرفه ای در زمینه بازسازی انواع ساختمان اداری می تواند ایده های بسیار جذابی برای مجموعه شما داشته باشد.برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲تماس حاصل فرمایید.

شرکت بازسازی

دکولند مجموعه ای بسیار با قدمت در زمینه بازسازی های مسکونی و اداری است. این مجموعه بیش از ۱۰ سال است که به طور حرفه ای در این زمینه فعالیت می کند و تا کنون کار های بسیار شایانی را از خود به جای گذاشته است.این مجموعه مشاورانی بسیار حرفه ای و با تجربه را در اختیار دارد که می توانند به ابهامات شما در زمینه بازسازی و تعمیرات ساختمان ها مشاوره دهند. همه روزی می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس بگیرید و از این مشاوره رایگان و تخصصی بهره مند شوید.

برای مشاهده نمونه کار های دکولند می توانید به صفحه اینستاگرام ما به آدرس dekolandnet یا به صفحه نمونه کار بازسازی و طراحی دکوراسیون مراجعه کنید.