بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان

همه چیز درباره مراحل و هزینه بازسازی آپارتمان در تهران : آپارتمان ها با گذشت زمان فرسوده می شوند و در این مواقع است که شما نیاز به بازسازی آپارتمان را بیش از هر زمانی احساس خواهید کرد. این بازسازی می تواند مربوط به فضای داخلی، فضای خارجی، تاسیسات و استحکامات ساختمان باشد.بعضی آپارتمان ها نیز دارای مشاعاتی نظیر روف گاردن، استخر، سونا، جکوزی و لابی نیز هستند که در حین بازسازی باید این بخش ها نیز بازسازی و نوسازی شوند.
بازسازی در یک آپارتمان می تواند به صورت شخصی باشد یا اینکه کل اهالی ساختمان تصمیم به بازسازی کلی بگیرند. به عنوان مثال برای بازسازی نمای آپارتمان یا بازسازی لابی یک ساختمان باید تصمیم گروهی گرفته شود و تمام اهالی ساختمان رضایت داشته باشند.
اما برای واحد آپارتمانی خود می توانید کاملا به طور مستقل عمل کنید و اقدام به بازسازی فضای داخلی آپارتمان خود کنید.می توانید شیرآلات آپارتمان خود را به طور کامل تعویض کنید و سرویس های بهداشتی جدید را با سرویس های بهداشتی قدیمی به طور کامل جایگزین کنید.شما در بازسازی می توانید تمام اجزای خانه به جز ستون ها و دیوار های حمال را جایگزین کنید. محدودیتی وجود ندارد. می توان تمام کابینت های خانه را تعویض کرد، فرنیش آشپزخانه را به طور کامل تغییر داد، کاشی ها و کفپوش ها را عوض کرد و تجهیزات جدیدی به این فضا اضافه کرد.
رنگ دیوار یا کاغذ دیواری تمام اتاق ها می توانند تغییر کنند و تعویض کفپوش ها نیز جلوه خاصی به آپارتمان شما خواهد داد.
در مورد مراحل بازسازی صحبت های بسیاری وجود دارد که به صورت مختصر به بعضی از آنها اشاره شد. در ادامه شما را بیشتر با بازسازی اصولی آپارتمان آشنا می کنیم.

طراحی آپارتمان کلاسیک

طراحی آپارتمان کلاسیک

مراحل بازسازی آپارتمان

برای بازسازی قبل از هر چیزی باید به سن و سال آن توجه کنید تا متوجه شوید فرسودگی های بخش های مختلف آپارتمان به چه میزان هستند. هرچه ساختمان قدیمی تر باشد و فرسودگی های آن بیشتر باشد، قطعا نیاز بیشتری به بازسازی است.
بازسازی فضای داخلی مهمترین بخش بازسازی اصولی آپارتمان است. از این رو در ادامه شما را بیشتر با آن آشنا خواهیم کرد.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

بازسازی داخلی آپارتمان

تعویض شیرآلات بهداشتی، بازسازی و نوسازی سرویس های بهداشتی و حمام، تعویض و تعمیر کفپوش ها، رنگ آمیزی، آینه کاری، تعویض کابینت و… مواردی هستند که باید در بازسازی آپارتمان قدیمی اعمال شوند.
شیرآلات با گذشت زمان رسوبات زیادی به خود می گیرند و این رسوب ها عملکرد شیرآلات را کاهش داده و باعث خرابی می شوند. همچنین مدل شیرآلات با مرور زمان قدیمی می شوند و دیگر زیبایی ندارند.سرویس های بهداشتی و حمام نیز از این قضیه مستثنی نیستند و باید در بازسازی تعمیر یا تعویض شوند. کاشی ها، سقف و دیوار بر اثر رطوبت موجود در سرویس بهداشتی با مرور زمان خراب می شوند و حتما باید تعویض شوند.
نم موجود در سرویس های بهداشتی سبب می شود که دیوار ها عایق رطوبتی خود را از دست دهند و دیوار ها نم دار شوند. این نم به مرور زمان می تواند دیوار های مجاور را نیز نم دار کند و هزینه تعمیرات زیادی روی دست شما بگذارد. در بازسازی خود به این بخش توجه داشته باشید.
آشپزخانه را قلب خانه می دانند. اهمیت این بخش در خانه بسیار بالاست و باید اجزا و تجهیزات آن به درستی و با سلیقه انتخاب شوند.مدل های مختلفی از آشپزخانه وجود دارد. در گذشته معمولا آشپزخانه ها مانند سایر اتاق های خانه دور تا دور دیوار داشتند و با یک در به اتاق ها متصل می شدند. در دو دهه اخیر تقریبا این مدل آشپزخانه ها منسوخ شده و آپارتمان های اپن جای آنها را گرفته اند.

قیمت بازسازی آپارتمان

قیمت بازسازی آپارتمان

برخی از آشپزخانه ها از دو طرف باز هستند اما به سمت سالن اصلی با یک تیغه بسته شده اند. مدل های دیگری هم از آشپزخانه ها وجود دارند که اپن در آنها حذف شده و به جای آن از جزیره استفاده می شود. این مدل آشپزخانه ها فضای خانه را دلباز تر می کنند.
در بازسازی با توجه به فضای مورد نیاز و نقشه خانه می توانید یکی از این مدل ها را انتخاب و پیاده سازی کنید.با یک ست کابینت زیبا می توانید فضای آشپزخانه را به محیط لوکس و دلپذیری برای آشپزی و صرف غذا تبدیل کنید.
این روز ها معمولا خانه ها با سقف بلند بیشتر محبوب هستند. معمولا در بسیاری از خانه ها سقف کاذب کار شده است. در صورتی که تمایل داشته باشید در بازسازی آپارتمان سقف خانه بلندتر شود، باید سقف کاذب را به طور کامل بردارید.این کار ممکن است شما را با برخی مشکلات روبرو کند، بنابراین باید پیش از رنگ آمیزی دیوار ها انجام شود. ممکن است داکت های برق و برخی لوله کشی ها از درون سقف کاذب عبور کرده باشند که در این حالت باید آنها را در محل مناسبی جایگذاری کرد.
تعویض در و پنجره ها نیز یکی از مهمترین بخش های بازسازی هاست. در مناسب و مستحکم علاوه بر اینکه باعث زیبایی آپارتمان شما می شود، در عین حال می تواند امنیت آپارتمان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.
پنجره ها نیز از چند جهت حائز اهمیت هستند. اولا پنجره ها دریچه های اصلی ورود نور به منزل شما هستند؛ بنابراین باید پنجره هایی انتخاب کنید که نور را به خوبی از خود عبور دهند.
همچنین پنجره های دو جداره مانع بزرگی برای ورود سر و صدا به آپارتمان شما هستند. بعلاوه پنجره های با کیفیت می توانند مانع اتلاف انرژی شوند و هزینه های مصرف انرژی را بسیار کاهش دهند.
رنگ آمیزی دیوار ها و تعویض کفپوش ها بخش دیگری از بازسازی شماست. با استفاده از رنگ ها و کاغذ دیواری مناسب می توانید جلوه ویژه ای به آپارتمان خود ببخشید. رنگ دیوار ها می تواند انرژی مثبتی را به شما تزریق کند و در زیبایی خانه شما تاثیر چشم گیری داشته باشد.

بازسازی نمای

نمای آپارتمان تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد. در بازسازی سعی کنید این بخش را در صورت امکان ترمیم یا تعویض کنید. البته تمام ساکنین ساختمان باید موافق تعویض یا ترمیم نما باشند تا امکان این کار به وجود آید.برای ساختمان ها یا آپارتمان های کلاسیک از انواع سنگ ها برای نما استفاده می شود و در عوض برای ساختمان های مدرن از شیشه، چوب، سنگ و… در نما استفاده می شود.

طراحی داخلی آپارتمان

طراحی داخلی آپارتمان

بازسازی تاسیسات

در بازسازی آپارتمان قدیمی باید آماده تعویض و ترمیم سیستم های سرمایش و گرمایش، آسانسور، لوله کشی ها و سیم کشی های برق نیز باشید. با گذشت زمان این تاسیسات فرسوده شده و باید بررسی شوند. خرابی این تاسیسات می تواند خسارات جانبی دیگری نیز به همراه داشته باشد.
برای مثال نشتی لوله های پوسیده آب به سادگی می تواند باعث آسیب دیدن و خرابی کف، سقف و دیوار های ساختمان شود.کارشناسان و افراد متخصصی را برای بازدید و بررسی سلامت تاسیسات آپارتمان خود تعیین کنید تا در نهایت شاهد یک بازسازی اصولی آپارتمان باشید.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

قیمت بازسازی آپارتمان

هزینه های بازسازی کاملا بستگی به کیفیت انجام کار و وسعت بازسازی دارد. یک آپارتمان ممکن است با ۲۰۰ میلیون تومان بازسازی شود و در عین حال همان آپارتمان ممکن است به ۶۰۰ میلیون تومان برای بازسازی نیاز داشته باشد.یک کابینت معمولی را می توانید با ۱۵ میلیون تومان در آشپزخانه خود نصب کنید. اما در همان آشپزخانه ممکن است یک ست کامل از کابینت نف یا میله نصب شود که هزینه ای حدود ۱۰۰ میلیون تومان در بر خواهد داشت.
متریال، تجهیزات و لوازمی که در بازسازی مورد استفاده قرار می گیرند بر روی قیمت تاثیر زیادی می گذارند. همچنین وسعت بازسازی نیز در قیمت و هزینه های بازسازی تاثیرگذار است. شما ممکن است تنها قصد بازسازی آشپزخانه و سالن را داشته باشید. شخص دیگری ممکن است بخواهد کل خانه خود را بازسازی کند. مسلما در شرایط یکسان هزینه های بازسازی این دو آپارتمان متفاوت خواهد بود.
در نهایت گروه یا مجموعه ای که قرار است پروژه بازسازی آپارتمان شما را بر عهده گیرد، تعیین کننده قیمت بازسازی خواهد بود. سعی کنید مجموعه ای با سابقه را در این زمینه به کار گیرید تا هزینه های شما را به حداقل برساند.مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری در زمینه بازسازی اصولی آپارتمان، می تواند در طی این مسیر در کنار شما باشد و هزینه های شما را به حداقل برساند.

نوسازی آپارتمان

نوسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان کوچک

این روز ها بسیاری از آپارتمان هایی که ساخته می شوند، متراژی حدود ۷۰ تا ۱۱۰ متر دارند. مسلما متراژ کم باعث می شود که هزینه های بازسازی تا حد زیادی کاهش یابند. از طرفی در آپارتمان کوچک باید بازسازی با دقت بالاتر و کاملا اصولی انجام شود تا از فضا ها بهترین استفاده صورت گیرد.
معمولا رنگ سفید می تواند برای فضا های کوچک رنگ بسیار مناسبی باشد. رنگ سفید فضا را بزرگتر از حالت معمول نشان داده و خانه شما دل باز تر خواهد شد.
همچنین در بازسازی کوچک پلن بسیار تاثیرگذار است. برای خانه های کوچک توصیه می شود از پلن های باز استفاده کنید تا خانه دل باز تر شود و بزرگتر به نظر آید.

بازسازی آپارتمان های قدیمی

بازسازی آپارتمان های قدیمی

بازسازی آپارتمان های قدیمی

آپارتمان های قدیمی قطعا نیاز به بازسازی دارند و نمی توان آن را نادیده گرفت. اگر به موقع اقدام به بازسازی قدیمی خود نکنید علاوه بر خطر های جانی ممکن است هزینه سنگینی به شما تحمیل شود.
آپارتمان ها پس از اینکه عمر زیادی از آنها می گذرد کاملا آسیب پذیر می شوند و باید آنها را ترمیم، نو و مجددا مستحکم کرد. شما یا باید آپارتمان قدیمی را به طور کامل تخریب کرده و آن را از نو بسازید؛ یا اینکه بازسازی اصولی آپارتمان را مد نظر قرار داده و به بخش های مختلف آن رسیدگی کنید.
بازسازی در آپارتمان هایی که خیلی قدیمی شده اند با بازسازی ۱۰ ساله کاملا متفاوت است. مسلما یک آپارتمان ۲۰ ساله نیاز به رسیدگی بسیار بیشتری دارد تا دوباره سرپا و نو شود.

طراحی داخلی مدرن آپارتمان

طراحی داخلی مدرن آپارتمان

هزینه بازسازی آپارتمان

در مورد عواملی که بر قیمت هزینه آپارتمان تاثیرگذار هستند تا حدودی صحبت کردیم. بدون اینکه تخمین درستی از هزینه های بازسازی داشته باشید، نباید بازسازی را شروع کنید.
ممکن است بازسازی کار ساده ای به نظر آید. اما اگر قبلا تجربه این کار را داشته باشید می دانید که بازسازی می تواند بسیار پیچیده و زمان بر باشد.
قبل از شروع بازسازی با افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند مشورت کرده و خود را برای تامین هزینه ها آماده کنید.
مشاورین مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال تجربه آماده پاسخگویی به تمام سوالات و ابهامات شما در این زمینه هستند. ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ شماره ای است که شما را مستقیما به مشاوران دکولند متصل می کند و می توانید از مشاوره رایگان این افراد با تجربه بهره مند شوید.

نوسازی

نوسازی آپارتمان به فرایندی گفته می شود که طی آن تمام بخش های خانه به طور کامل تعویض و جای خود را به تجهیزات و لوازم جدید خواهند داد.سرویس های بهداشتی، روشویی ها، تجهیزات حمام، تمامی شیرآلات، کمد ها، در و پنجره، کابینت ها و تمام اجزا در طی یک فرایند نوسازی کاملا تغییر خواهند کرد و شما در نهایت در آپارتمانی کاملا نو و مجهز ساکن خواهید شد.در بازسازی ممکن است بعضی از بخش های منزل کاملا نو نشوند و به تعمیر یا ترمیم آنها قناعت کنید. اما در نوسازی همه چیز بعد از پایان کار نو خواهد شد.

بازسازی آپارتمان های کوچک

بازسازی آپارتمان های کوچک

شرکت بازسازی آپارتمان

یکی از مهمترین تصمیماتی که باید برای بازسازی قدیمی خود بگیرید، انتخاب یک مجموعه یا شرکت مناسب است که پروسه بازسازی را به طور کامل در اختیار بگیرد.در مجموعه دکولند از افراد بسیار کاردان، با دانش و با تجربه ای کمک گرفته ایم که بیش از یک دهه در زمینه بازسازی اصولی آپارتمان فعالیت می کنند.ترکیب سلیقه شما عزیزان با نظرات حرفه ای و کارشناسی مجموعه دکولند در نهایت شما را به آپارتمان ایده آلی برای زندگی خواهد رساند.