بازسازی ویلا

طراحی دکوراسیون و بازسازی ویلا

بازسازی به معنای مرمت کردن است . به انجام اقدامات فنی برای زنده کردن و دوام بخشیدن به یک سازه فرسوده و قدیمی بازسازی می گویند . در حقیقت زمانی که در یک بنا هرچیزی نیاز به تغییر ، تعویض و تعمیر داشته باشد بازسازی انجام می شود . ممکن است خرید یک ویلای نوساز برای شما مقدور نباشد به همین دلیل شما می توانید بعد از خرید یک ویلای قدیمی با هزینه ای بسیار کم با انجام فرآیند بازسازی ویلا صاحب یک ویلای تمیز و مطابق با سلیقه خود شوید . توجه داشته باشید که برای انجام بازسازی ویلا از افراد با تجربه و متخصص راهنمایی و کمک بگیرید .

در ادامه مقاله اطلاعاتی را در زمینه بازسازی در اختیار شما قرار می دهیم . پس از مطالعه این مطلب شما می توانید را از نظر عملیاتی درک کنید . با ما همراه باشید .

بازسازی زمانی که یک ساختمان با گذشت زمان نیاز به تعمیرات اساسی دارد انجام می شود . گاهی نمی توان با بودجه مورد نظر ویلای نوسازی را خریداری کرد اما می توان با خریداری ویلای از پیش ساخته شده و بازاسزی آن صاحب ویلای نو و تمیز مطابق با سلیقه فردی خود شوید . برای بازسازی توجه داشته باشید که از افراد متخصص و با تجربه در زمینه بازسازی استفاده کنید زیرا آن ها با توجه به بودجه و زمان شما عملیات بازسازی را بدون مشکل و دردسر انجام می دهند.

با مراجعه به دفاتر مشاوره ای بازسازی ساختمانی می توانید طرح اولیه  خود را مشخص کنید و با ارزیابی آن هزینه مورد نظر را محاسبه نمایید و اجرای بازسازی را به دست کارشناسان بسپارید.مهم ترین مسئله در بازسازی ویلا استفاده از مصالح ساختمانی خوب و مرغوب و باکیفیت در بازسازی می باشد .نوسازی ویلا معمولا با گذشت ۱۰ سال از عمر ساختمان جهت نوسازی و افزایش زیبایی انجام می شود .این مدل نوسازی را معمولا از نمای بیرونی شروع می کنند و پس از آن سایر موارد داخلی ویلا بررسی و تعمیرات آن انجام می شود .افرادی که تجربه زیادی در این زمینه دارند می توانند شما را  کمک کنند .هدف اصلی در نوسازی ویلا استحکام و ایمنی ساختمان در برابر حوادث طبیعی چون سیل و زلزله می باشد.

نوسازی ویلا به افراد کمک می کند که از تمامی فضا استفاده کنند.برای دریافت مشاوره در زمینه طراحی دکوراسیون و نوسازی ویلا می توانید از افراد متخصص و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید و با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان عملیات نوسازی ویلای خود را انجام دهید .

بازسازی ویلا چیست؟

بازسازی ویلا موضوعی است که به چشممان تکراری است و اکثر افراد با آن مواجه خواهند شد . گاهی اوقات به دلیل بالا بودن هزینه بازسازی ویلا و جا به جایی آن، امکان تغییر آن وجود ندارد به همین دلیل در این شرایط اکثر افراد تصمیم می گیرند ویلای قدیمی خود را بازسازی نمایند . بنابراین اگر میخواهید با صرفه جویی در هزینه صاحب یک ویلای لوکس و مناسب شوید یکی از گزینه های پیش روی شما بازسازی ویلا به جای تعویض یا ساخت ویلای جدید می باشد . بازسازی ویلا ، فرصتی برای خلق ویلایی رویایی برای شما است .

بعد از اینکه تصمیم خود را برای این کار گرفتید باید نکاتی را در نظر بگیرید که اولا بودجه شم برای بازسازی ویلا چقدر است ؟ بعد از تعیین بودجه به یک مشاور یا کارشناس مراجعه نمایید ، کارشناس شما را راهنمایی می کند که با توجه به بودجه چه طرح و متریالی مناسب است . بعد از پذیرفته شدن طرح و متریال می توانید فرآیند بازسازی را شروع کنید .

در بازسازی ویلا فضاهایی وجود دارد که اگر در آن تغییراتی ایجاد شود باعث استفاده بهینه از فضا و زیبایی بیشتر آن نقطه خواهد شد . هدف از اینکارمی تواند استحکام بخشی و تعمیرات بنا یا تنوع و زیباسازی ویلا باشد.

مراحل بازسازی

 • تیغه بندی
 • استحکام بخشی بنا
 • تغییر در دیوارها
 • گچ کاری و گچ بری
 • نقاشی
 • کاغذ دیواری
 • تغییر در کفسازی
 • نورپردازی
 • تعویض تاسیسات ساختمان
 • زیباسازی بنا
 • و…

شرایط بازسازی و نوسازی ویلا

معمولا این بازسازی زمانی انجام می شود که ۱۰ سال از سال ساخت ویلا گذشته باشد و با انجام اینکار زیباییش دو چندان شود.بازسازی به نمای ظاهری بسنده می کند و رسیدگی به دیوارها ، پنجره ها ، کاشی ها و غیره تمام مواردی است که در نگاه اول به چشم می خورد . به عنوان یک نتیجه کلی باید بگویم که با گذر زمان قسمت هایی از یک ویلا رنگ و لعاب خود را از دست می دهند و زیبایی ویلا را از بین می برند . به همین دلیل موارد ذکر شده مهم ترین قسمت هایی هستند که در بازسازی به کار می آیند .

چه کسانی می توانند بازسازی را انجام دهند ؟

افرادی که سال ها در زمینه معماری ، تغییر نما و طراحی داخلی ویلا تجربه دارند بهترین گزینه برای انجام نوسازیویلا می باشند . در اینکار تنها به مواردی می پردازیم که به ظاهر ویلا و طراحی داخلی مرتبط هستند .

هدف از نوسازی ویلا

علاوه بر موارد ذکر شده گاهی هدف از بازسازی هماهنگ شدن با فضای شهر و محله می باشد . از عواملی که در نوسازی بسیار مهم و ضروری است استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب و باکیفیت در ساخت ویلا است.

مروری بر مراحل بازسازی ویلا

 1. مرحله اول طراحی است . افرادی که در این محله مهارت دارند تمام موارد مانند اقلیم منطقه ، بافت شهر و غییره را باید در نظر بگیرند .
 2. مرحله دوم تعیین نوع مصالح با توجه به شرایط جوی و آب و هوایی و تعیین هزینه است .
 3. مرحله سوم اجرای فرآیند بازسازی می باشد . در این مرحله با توجه به طراحی انجام شده تمام مراحل پیاده سازی و عملیاتی می شود .

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در ویلا

حمام بهترین مکان در خانه برای رفع خستگی یک روز کاری است. و به همین علت این فضا نیاز به دکوراسیون مناسب دارد که شخص بتواند در آن احساس آرامش کند. به کار بردن رنگ های زیبا و آرام به شما کمک می کنند که در فضایى آرام قرار بگیرید و احساس راحتی داشته باشید

استفاده کردن از کاشی های ریز با سایه های گوناگون رنگ آبی در دیوار پشت سینک دستشویی علاوه براینکه جلوی مرطوب شدن و خراب شدن دیوار را می گیرد موجب زیباتر شدن حمام  می شود.

می توان از دو کمدچه سفید با طبقات ویترینی مختلف برای قرار دادن حوله ها، مواد شوینده و سایر وسایل مورد نیاز  استفاده کرد.را به ما می دهد. می توان برای قرار دادن حوله های دستی از چارچوب فلزی زیر دستشویی استفاده کرد که در عین زیبایی کم ترین فضا را اشغال می کند.

برای تزئین کردن فضا، می توان از شیشه ها و تنگهای رنگی و گیاهان سبز کوچک که زیبا و کم هزینه هستند انتخاب کرد

بهتر است در حمام هایی که کوچک هستند دوش های دستی برای بچه ها نصب نشود زیرا آب به راحتی قابل انتقال به اطراف هستند و باعث پاشیده شدن آب به اطراف و کثیفی می شود. اما در حمام های بزرگ استفاده کردن از دوش های دستی خیلی مناسب است. تنها مشکلی که در حمام وجود دارد  خیس شدن زیاد کف سرویس بهداشتی به خصوص اگر توالت جدا نباشد. بنابراین بسیار خوب است که از سیستم گرمایش زیرزمینی استفاده کرد

اگر حمام بزرگ است و دارای پنجره یا پنجره های بزرگی هست که در عین آوردن نور به حمام از بیرون دید نداشته باشند خیلی مناسب است . بنابراین اگر فضای حمام  بزرگ است بهتر است یک قسمت را برای دوش گرفتن جدا، و قسمت های دیگر را برای شستشو در وان و رختکن و دستشویی جدا و سینک از همدیگر جدا کنیم.

 

 مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال تجربه کاری در زمینه بازسازی خانه های ویلایی و آپارتمانی، آماده کمک به شما عزیزان برای بازسازی منزلتان است. همواره می توانید با شماره گیری شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ از مشاوره رایگان همکاران ما در مجموعه دکولند بهره مند شوید.همچنین می توانید ما را در اینستاگرام با آدرس dekolandnet دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *