بازسازی خانه های کوچک

بازسازی خانه های کوچک

بازسازی خانه های کوچک روش مناسب و مقرون به صرفه جهت افزایش کارایی و فضای در اختیار می باشد .در برخی از موارد بازسازی و طراحی داخلی ساختمان های کوچک ،طراح به گونه ای کار خود را انجام می دهد که فضا کوچک تر از اندازه واقعی خود به نظر می رسد. ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را در بازسازی خانه های کوچک بیان کنیم با ما همراه باشید.

امروزه به منظور جلوگیری از هزینه های زیاد جهت خرید خانه و تغییر محل زندگی از بازسازی بازسازی خانه های کوچک استفاده می کنند . بازسازی خانه از اهمیت خاصی در میان افراد دارد . به طور کلی بازسازی شامل مواردی چون تغییر دکوراسیون داخلی ، تعویض کابینت های موجود در آشپزخانه ، رنگ آمیزی و تعویض کفپوش های کف اتاق پذیرایی و سرویس بهداشتی و آشپزخانه ،تعویض یا نصب کاغذ دیواری، تعمیرات سرویس بهداشتی و بازسازی سیستم های سرمایش و گرمایشی ،تعویض درب ورودی و تعمیر یا تعویض تاسیسات لوله کشی می شود .

گروه بازسازی خانه

گروه بازسازی خانه

در بازسازی آپارتمان های کوچک معمولا از کوچک ترین فضاها برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود . آپارتمان های کوچک فضایی صمیمی و دلنشین را دارند . در بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک معمولا به چهار عنصر اصلی توجه می شود .فضای داخلی ، رنگ آمیزی، نورپردازی ، چیدمان، ۴ عامل اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک هستند . چیدمان و طراحی نامناسب در آپارتمان های کوچک موجب می شود که فضا از آنچه که هست کوچکتر به نظر برسد.

در صورتی که کار طراحی دکوراسیون داخلی به افراد باتجربه و متخصص در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی سپرده شود ، زیبایی در طراحی و چیدمان آپارتمان کاملا به چشم می آید . بازسازی آپارتمان کوچک معمولا با یک ایده و طرح اولیه در ذهن افراد ایجاد می شود . زمانی که از طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان خود خسته شده اید و یا نیاز به تغییر و تحول در دکوراسیون داخلی دارید می توانید طبق برنامه ریزی و همکاری با گروه حرفه ای طراحان دکوراسیون داخلی به بازسازی آپارتمان کوچک خود بپردازید.

نوسازی خانه کوچک

نوسازی خانه کوچک

به طور کلی نکاتی که در بازسازی آپارتمان های کوچک باید توجه کافی شود شامل نورپردازی ، استفاده از تمامی فضاهای موجود ، چیدمان اصولی و رنگ آمیزی مناسب می باشد.نکته قابل توجه در بازسازی آپارتمان های کوچک این است که راحتی و کاربری بودن فضا را در نظر داشته باشید و بعد به زیبایی و چیدمان توجه کنید . متاسفانه در برخی از موارد بازسازی آپارتمان های کوچک ، طراحی دکوراسیون داخلی به گونه ای انجام می شود، که فضای داخلی کوچک تر از فضای اصلی به نظر می رسد . طراحان دکوراسیون داخلی با توجه به فضای مورد نظر طراحی اولیه را انجام می دهند و طبق آن چیدمان را انجام می دهند .

 

تفاوت میان بازسازی با نوسازی چیست؟

واژه‌های بازسازی و نوسازی ممکن است در ظاهر شبیه هم باشند ولی در اصل با هم تفاوت‌هایی دارند. بازسازی به معنی تعمیر، رفع نقص فنی و بهبود یافتن شرایط پایداری سازه است ولی نوسازی به کارهایی مانند نقاشی کردن دیوارها و سقف، اجرای کاغذ دیواری و …… را شامل می‌شود. در بازسازی ممکن است دیوارهای غیرباربر کم یا اضافه گردند ولی کاربری فضاها تغییری پیدا نمی کنند. از طرف دیگر در بعضی از بازسازی‌ها نیاز است از شهرداری مجوز بازسازی بگیرد اما در نوسازی اینگونه نیست

 

هزینه بازسازی آپارتمان کوچک

یکی از مهم ترین مکان هر شخص خانه اون می باشد . در بازسازی آپارتمان کوچک از فضاهای کوچک نهایت استفاده برده می شود . با اینکه آپارتمان های کوچک مساحتی کمتر از ۶۰ متر مربع دارند ، اما هر کدام از آن ها می توانند هویت منحصر به فرد خود را داشته باشند . اگر قصد خرید و بازسازی آپارتمان کوچک را دارید و می خواهید از فضای آن نهایت استفاده را ببرید ، در این مقاله با ما همراه باشید . ما شما را راهنمایی می کنیم تا ببینید چطور محدودیت ها می توانند موجب موفقیت های بزرگ و تاثیرگذار شوند .

امروزه برخی افراد که توانایی خرید آپارتمان بزرگ را دارند با خرید خانه های کوچک تر به دنبال فضاهای صمیمی ، دلنشین و دنج می باشند و قصد بهبود بخشیدن به سبک زندگی خود را دارند . دلیل این افراد برای خرید آپارتمان کوچک می تواند سلیقه مینیمال ، حمایت از محیط زیست و یا کنجکاوی باشد.

میزان هزینه بازسازی آپارتمان کوچک بستگی به چه عواملی دارد؟

مهم‌ترین عامل برای میزان و حجم بازسازی، متراژ آپارتمان ها و متریال جدید آنها هستند. هر چه آپارتمان بزرگ‌تر باشد، اگر حجم بازسازی بیشتر و متریال جدید مورد استفاده مرغوبت‌تر باشد مطمعنا هزینه بازسازی بیشتری خواهد داشت. به عنوان مثال اگر در بازسازی نیاز به خراب کردن یک دیوار غیرباربر، ساختن یک دیوار جدید، تعویض لوله کشی‌ها، تعویض کفپوش‌ها و دیوارپوش‌ها، نوسازی سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه باشد هزینه زیادی را دربرمی­گیرد. هر چه متریال جدیدی که مورد استفاده قرار می گیرد مانند شیرآلات، سینک ها، رادیاتورها، روشویی، وان، کاغذدیواری و کفپوش مرغوب‌تر، باکیفیت تر و لوکس‌تر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود

بازسازی آپارتمان و خانه شامل چه قسمت هایی می‌شود؟

خانه یا آپارتمان بسته به متریال مورد استفاده در ساختن آن‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ سال بعد از استفاده از آن‌ها، به بازسازی  نیاز دارد. غالبا در ایران بعد از ۴۰ سال خانه بایستی مجددا ساخت شود. البته در کشورهای پیشرفته گاهی اوقات به بیشتر از یک قرن می‌رسد. به طور کلی بخش‌هایی مثل کابینت و سینک آشپزخانه، دیوارپوش‌های آن، سبک آشپزخانه، کف‌پوش ها و دیوارپوش‌های سرویس‌های بهداشتی، کفپوش خانه، کمد های دیورای‌، لوله کشی های آب، فاضلاب، برق‌کشی، سقف منزل، نمای بیرونی منزل، حیاط و فضای سبز نیاز به بازسازی دارند

نکات مهم در بازسازی خانه های کوچک

در بازسازی آپارتمان تصمیم بر اجرا و نوع پوشش دیوار در طراحی داخلی با در نظر گرفتن میزان فضای داخلی ساختمان و مشاوره با طراحان دکوراسیون داخلی انجام خواهد شد .می توانید با مشاوره در بازسازی و ایجاد تغییرات داخلی ساختمان بهترین تصمیم و انتخاب را برای ساختمان خود داشته باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین مجموعه ما در ارتباط باشید و از ایده و طراحی مناسب مشاورین ما بهره مند شوید .

نکته بسیار مهم در بازسازی ساختمان این است که پیش از انتخاب و اجرای طراحی مورد نظر ،نمونه کار اجرا شده آن را مشاهده کرده و با تایید آن تصمیم به اجرا و نصب آن داشته باشید. به طور کلی در بازسازی آپارتمان های کوچک که فضای کافی برای اجرای طراحی مختلف ندارند ،نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنیم.

بازسازی خانه کوچک

بازسازی خانه کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک به روش خلاقانه و جالب

بازسازی آپارتمان کوچک که امروز با آن آشنا می شوید از جمله پروژه هایی که است به دلیل تبدیل آپارتمان های کوچک به محیطی مدرن و کاربردی زبانزد خاص و عام است . همان طور که گفته شد خانه محلی است که هر فردی پس از آشوب ها و دغدغه های روزانه به آن پناه می برد . به همین دلیل بزرگ یا کوچک بودن آن اهمیتی ندارد . امروزه با توجه به زندگی شهرنشینی و افزایش جمعیت ، خانه ها بزرگ نیستند و امکان مانور بیش از حد برای افراد وجود ندارد . در بسیاری از موارد بازسازی آپارتمان کوچک روشی برای افزایش فضای قابل استفاده و کارایی بیشتر آن می باشد .

در دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک به چهار عنصر اصلی توجه می شود

 • مبلمان و میز ناهارخوری
 • رنگ
 • محدوده
 • نور و نورپردازی

متاسفانه در برخی موارد طراحی داخلی خانه های آپارتمانی به گونه ای انجام می شود که فضای داخلی کوچک تر از آن چیزی که هستن به نظر می رسد . متاسفانه تنها دلیل چنین مشکل بزرگی طراحی بد پلان یا چیدمان نامناسب است .

دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه

ایده یک طرح بازسازی آپارتمان کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک معمولا با یک طرح اولیه در ذهن صاحب آن آغاز می شود . گاهی اوقات فضای خانه برای ساکنین خسته کننده و یک نواخت می شود و یا آپارتمان های قدیمی به تعمیرات نیاز پیدا می کنند . در چنین شرایطی برای نوسازی و بازسازی آپارتمان کوچک باید طبق یک برنامه ریزی دقیق پیش بروید .

امروزه زندگی شهر نشینی و زندگی در آپارتمان های کوچک فضای خانه را برای ساکنین دلگیر کرده است . با انجام یک سری تغییرات و بازسازی آپارتمان می توان فضای خانه را دلبازتر نمود . به علاوه استفاده از رنگ های روشن و لوازم کوچک در طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک بسیار مناسب می باشد . به عنوان مثال در صورتی که آشپزخانه شما کوچک باشد بهتر است از کابینت های جادار، مناسب ، سفید و روشن استفاده کنید و باید برای کابینت سازی از حداکثر فضای دیوار استفاده نمایید .

بازسازی آپارتمان کوچک در قسمت های مختلفی مانند آشپزخانه ، سرویس بهداشتی  و حمام ، اتاق خواب ، سالن پذیرایی و نشیمن قابل انجام است . بازسازی آپارتمان کوچک ، بازسازی خانه های قدیمی ، طراحی دکوراسیون داخلی و… از جمله خدماتی است که توسط این مجموعه ارائه می شود .

 مراحل بازسازی خانه های کوچک

تصمیم گیری و اجرای بازسازی در آپارتمان های کوچک با توجه به بخش طراحی داخلی انجام می شود. با مشاوره و در نظر گرفتن فضای داخلی آپارتمان می توانیم بهترین بازسازی را داشته باشیم.البته این نکته نیز در زمان بازسازی ساختمان و آپارتمان های کوچک وجود دارد ،قبل از انتخاب و اجرای کار بهتر است یک نمونه از کار نصب شده را مشاهده و پس از آن تصمیم به اجرای آن داشته باشید.

در بازسازی آپارتمان های کوچک به نوع نورپردازی توجه کنید و از نور مصنوعی برای قسمت های مختلف ساختمان استفاده کنید .انتخاب فرش بزرگ برای آپارتمان های کوچک گزینه مناسبی محسوب نمی شوند بهتر است برای بزرگ جلوه دادن فضای داخلی از فرش های کوچک یا موکت های بدون طرح و رنگ در طراحی داخلی استفاده کنید .رنگ پرده را با توجه به ابعاد ساختمان بهتر است انتخاب کنید رنگ های خنثی مناسب ترین رنگ برای فضاهای کوچک با سقف کوتاه می باشند .

قیمت نوسازی آپارتمان کوچک

قیمت نوسازی آپارتمان کوچک

در بازسازی آپارتمان خود از افراد حرفه ای و با تجربه کمک بگیرید.با مشاوره مناسب می توانید تمام کارهای مربوط به بازسازی آپارتمان خود را انجام دهید و از هزینه های اضافی جلوگیری کنید .در پروژه های بزرگ بازسازی با کمک گرفتن از معماران داخلی می توانید روند تعمیرات را بسیار اقتصادی تر انجام دهید .اگر خانه قدیمی را خریداری کرده اید و نیاز به انجام بازسازی دارید بهتر است با یک معمار و طراح داخلی حرفه ای صحبت هایی داشته باشید.

معماران می توانند با بررسی دقیق آپارتمان تغییرات لازم را بدون تخریب و با توجه به قوانین و مقررات موجود انجام دهند و طراحی مناسب و شیکی را برای خانه شما با توجه به بودجه مورد نظر داشته باشند .

طراحی و چیدمان وسایل خانه

طراحی و نوع چیدمان ،انتخاب رنگ مناسب دیوار و سقف از موارد بسیار مهم در بازسازی خانه می باشد که باید به آن توجه کنیم .طراحی و نوع چیدمان وسایل خانه یکی از مهم ترین نکات در بازسازی آپارتمان های کوچک می باشد .در بازسازی آپارتمان کوچک هرچه قدر هزینه برای طراحی کرده باشید زمانی که چیدمان از هماهنگی و هارمونی خاص پیروی نکند،زیبایی خانه به چشم نخواهد آمد.

ارزش طراحی و بازسازی خانه و هم چنین هزینه ای که برای خرید وسایل خانه کرده اید با چیدمان نادرست بی ارزش خواهد شد و زیبایی خانه به چشم دیگران نخواهد آمد . برای چیدمان وسایل بهتر است از یک مشاور باتجربه در زمینه بازسازی ساختمان مشورت و کمک بگیرید.

نکاتی برای بازسازی آپارتمان کوچک

 • دیوارهای اصلی و حمال را مشخص کنید و در بازسازی آن ها را تخریب نکنید .
 • از مصالح مناسب در بازسازی آپارتمان کوچک استفاده کنید .
 • در به روز و مدرن بودن زیاده روی نکنید.
 • در آپارتمان های مسکونی ، قبل از شروع کار از همسایه های خود اجازه بگیرید .
 • از یک مهندس بازسازی و یک دکوراتور کمک بگیرید تا فضای خانه دلباز تر شود .
 • در آپارتمان های کوچک ، سعی کنید دیوارهای اضافی را بردارید .
 • در طراحی دکوراسیون داخلی که آخرین مرحله بازسازی آپارتمان است ، توجه کنید که راحتی و کاربردی بودن خانه فدای زیبایی آن نشود .
 • هنگام بازسازی آشپزخانه ، از نورهای طبیعی و مصنوعی استفاده کنید . تا حد امکان و تا آن جایی که فضای آشپزخانه اجازه می دهد ، از نورهای طبیعی بهره ببرید .
 • برای بازسازی آپارتمان کوچک نباید هزینه‌های زیاد شود .

  طراحی دکور خانه کوچک

  طراحی دکور خانه کوچک

طراحی و بازسازی آشپزخانه

مهم ترین بخش خانه که سهم زیادی در زیبایی خانه ایفا می کند، آشپزخانه می باشد.امروزه در طراحی و بازسازی خانه از آشپزخانه های جزیره دار استفاده می کنند . در این نوع از طراحی به دلیل باز بودن فضای داخلی آشپزخانه در معرض دید خواهد بود و چیدمان و طراحی آن اهمیت زیادی دارد.

در بازسازی این بخش از خانه تعویض کفپوش ،تخریب دیوار ،تعویض کابینت و رنگ آمیزی سقف و دیوار یا کاشی کاری ،تعویض شیرآلات و سینک انجام می شود .در این میان روش های هوشمندانه ای برای ایجاد تغییرات مهم در آشپزخانه وجود دارد که به آن می پردازیم .

در بازسازی آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کنیم :

 • تعویض کابینت و ارتفاع مناسب آن ها
 • تعویض و نوسازی کفپوش مناسب برای آشپزخانه
 • خرید وسایل و ابزار آشپزی مدرن که مناسب با طراحی داخلی آشپزخانه باشد

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

برای بازسازی ساختمان سرویس بهداشتی و حمام ابتدا باید از کارشناس جهت بررسی و کنترل اساسی شیرآلات و تاسیسات لوله کشی استفاده کنید تا با تشخیص این افراد در صورت نیاز تعویض یا تعمیر آن انجام شود. در بازسازی سرویس های بهداشتی اولویت انجام کارها با توجه به حساسیت هر بخش انجام می شود .مهم ترین و اصلی ترین بخش بازسازی سرویس های بهداشتی و حمام عایق کاری کف و دیوار سرویس بهداشتی می باشد.

تعمیر و تعویض لوله کشی و تاسیسات سرویس بهداشتی ، بازسازی و تعویض کفپوش و تعویض و تعمیر شیرآلات در مرحله بعدی بازسازی قرار می گیرند .مهم ترین نکته در طراحی و چیدمان سرویس های بهداشتی که امروزه در دکوراسیون داخلی ساختمان انجام می شود ، اشتفاده از گیاه طبیعی در فضای داخلی سرویس بهداشتی می باشد.مشاورین ما دراین زمینه می توانند شما را راهنمایی کنند .

 مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال تجربه کاری در زمینه بازسازی خانه های ویلایی و آپارتمانی، آماده کمک به شما عزیزان برای بازسازی منزلتان است. همواره می توانید با شماره گیری شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ از مشاوره رایگان همکاران ما در مجموعه دکولند بهره مند شوید.همچنین می توانید ما را در اینستاگرام با آدرس dekolandnet دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *