بازسازی-ساختمان

بازسازی ساختمان در تهران

در ایران معمولا عملیات نوسازی و بازسازی ساختمان در تهران پس از گذشت چند سال از عمر خانه انجام می شود. در صورتی که در کشورهای پیشرفته به گونه ای خانه ها را می سازند که حدود ۱۰۰ سال عمر کند و نیاز به تخریب کامل نداشته باشد. در این کشورها بیشتر خانه ها را بازسازی می کنند تا نوسازی. اما در ایران اینگونه نیست و به همین دلیل باید بازسازی ساختمان ها در فاصله زمانی کمتری انجام پذیرد.

هزینه-بازسازی-ساختمان

هزینه-بازسازی-ساختمان

یکی از علت های بازسازی ساختمان در تهران نگهداری و تعمیر بناهای قدیمی و اجرای سبک جدید دکوراسیون داخلی است. در ساختمان هایی که در آنها فرسودگی ایجاد شده اگر به موقع اقدامی صورت نگیرد به ساختمان آسیب های جدی و خطر آفرین وارد می گردد. در ساختمان های قدیمی، بازسازی شامل تعویض سیستم لوله کشی آب و فاضلاب، تعمیر سیستم های سرمایش و گرمایش و عایق کاری سقف و … می باشد.

در پاره ای موارد مالکان ساختمان دوست دارند در نمای خارجی ساختمان تغییرات جدی ایجاد گردد یا دکوراسیون داخلی خانه از نو طراحی و اجرا شود. بازسازی دکوراسیون داخلی می تواند شامل تعویض کابینت های آشپزخانه، کاشی و سرامیک حمام و دستشویی، رنگ آمیزی دیوارها، اجرای کاغذ دیواری، تعویض کفپوش اتاق پذیرایی و … باشد. اگر نمی خواهید با هزینه هنگفت نوسازی خانه روبرو شوید هر چند سال یک بار با صرف هزینه ای اندک خانه خود را بازسازی نمایید. برای بازسازی ساختمان خود با کارشناسان گروه معماری و دکوراسیون دکولند تماس بگیرید.

نوسازی و بازسازی ساختمان در تهران

به یاد داشته باشید که هر گونه تغییر در ساختار ساختمان در زمان بازسازی به طور مثال ایجاد تغییر در دیوارها نیاز به مشاوره متخصصان دارد. چنین رویکردی هنوز در ایران جا نیفتاده و مالکان تصور می‌کنند خود صلاحیت نظر دادن درباره ماندن یا برداشتن یک دیوار درون خانه را خواهند داشت و در مواردی دیده شده که بازسازی به مقاومت سازه لطمه وارد کرده است. فرهنگ بازسازی بدون مشورت با متخصصان دقیقا مشابه خوردن قرص و دارو بدون تجویز پزشک است.

ممکن است مشکل حادی پیش نیاید یا ممکن است مشکل در آینده خود را نشان دهد اما آنچه مسلم است دستکاری در کلیات و ختی بعضا جزئیات خانه باید توسط متخصصان انجام شود. حتی کار ساده‌ای مانند نصب کابینت در صورتی که افراد در این زمینه کار بلد نباشند ممکن است ایمنی آشپزخانه به مخاطره بیفتد.

همچنین بخوانید : دکوراسیون داخلی منزل

مراحل-بازسازی-ساختمان

مراحل-بازسازی-ساختمان

تعمیرات ساختمان

منظور از تعمیر ساختمان چیست؟ مجموعه اقداماتی که انجام می‌دهیم تا ساختار و امکانات تمامی اجزای ساختمان به بهترین راندمان خود برسند، آسیب نبینند و استانداردهای بالاتری را رعایت کنند. این اقدامات برای حفظ ارزش ساختمان ضروری است. معمولا اصطلاح تعمیر و نگه‌داری با استفاده می‌شود. بحث نگه‌داری اهمیت فراوان دارد. یک مثال ساده آن در مورد لوله‌کشی‌های ساختمان است.

زمانی که تاسیسات گرمایشی نصب می‌شود در صورتی که ساکنین خانه در نگه‌داری این تاسیسات همت کنند عمر کارکرد تمامی اجزا چندین برابر خواهد شد به طور مثال اگر از فیلتر جذب رسوب استفاده کنند نیاز به تعمیر به حداقل می‌رسد، به طور کلی الزاماتی که می‌بایست برای افزایش داوم اجزای ساختمان رعایت شود در بخش نگه‌داری باعث خواهد شد که هم هزینه بازسازی کاهش یابد و هم دوره زمانی که نیاز است بازسازی انجام شود طولانی‌تر باشد.

در سال های اخیر شاهد تنوع و گسترش فراوان در طراحی و نحوه اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان ها، دفاتر تجاری و فروشگاه ها بوده ایم. برای بازسازی ساختمان در تهران باید آگاهانه و با هوشیاری کامل اقدام نمود. انتخاب و بکارگیری گروهی از افراد حرفه ای و متخصص در امر بازسازی ساختمان می تواند دستیابی به نتیجه دلخواه را برای شما تضمین نماید. همچنین انتخاب شرکت های معتبر که کل فرآیند بازسازی را برعهده می گیرند می تواند به روند کار سرعت ببخشد و فرآیند آن را تسهیل نماید.

تعمیرات مدرن ساختمان

گروه معماری و دکوراسیون داخلی دکولند با برخورداری از یک تیم حرفه ای و مجرب کلیه خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان را از صفر تا صد ارائه می دهد. گروه دکولند آماده است تا خدماتی چون طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه، گچبری، طراحی و اجرای سقف و دیوار کناف به همراه نورپردازی، تعمیر و نوسازی تاسیسات ساختمان، اجرای پارکت، لمینت، کاغذ دیواری، رنگ آمیزی و … را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

بازسازی ساختمان اداری

در زمینه بازسازی ساختمان‌های اداری در تهران اغلب کم کاری می‎شود. افراد هیچ توجهی به شرایط داخلی ساختمان‌ها ندارند و حاضر نیستند برای وضعیت خارجی شرکت‌ها نیز هزینه کنند در حالی که مستقیما به پرستیژ ماری شما بازمی‌گردد. افرادی که برای بستن قرارداد به شرکت شما می‌آیند، مراجعین و مشتریان همگی اولین برخوردشان با شرکت شما نمای ساختمان و حتی آیفون یا زنگ در است! شکسته بودن کاشی یا نما، ریختن بخشی از دیوار یا کهنه بودن در رنگ و رو رفتگی حفاظ اولین مواجهه مشتری با شماست و اولین قدم در راه بی‌اعتمادی.

دکوراسیون داخلی نیز نقش چشمگیری در بالا بردن پرستیژ کاری شما دارد و حتی تا حدودی بازتاب دهنده شخصیت کاری شماست. بازسازی ساختمان اداری را جدی بگیرید. شکل سازه در روحیه و عملکرد کارمندان نیز تاثیر بسزایی دارد. به یادداشته باشید هزینه‌هایی که بابت بازسازی می‌کنید باعث رونق کسب و کارتان می‎شود.

دکوراسیون داخلی و فضاسازی محیط کار با افزایش بهره وری کارمندان و رضایت شغلی آنها ارتباط مستقیم دارد. اگر یک محیط کاری راحت می خواهید که به شما آرامش دهد و بتوانید بر روی کار خود تمرکز بیشتری داشته باشید باید نکاتی را در طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان اداری در نظر بگیرید.

همچنین بخوانید : هزینه بازسازی منزل

بازسازی انواع ساختمان اداری

هر سازمان تعدادی کارمند دارد که می توان با تقسیم بندی مناسب فضای ساختمان اداری محیطی امن و آرام برای آنها فراهم نمود. طبق تحقیقاتی که در سال های اخیر انجام شده است بیشتر کارکنان از محیطی که در آن مشغول کار و فعالیت هستند احساس رضایت نمی کنند. اصلی ترین علت این نارضایتی عدم داشتن حریم خصوصی در فضای کار می باشد.

دفاتر کاری که حریم خصوصی در آنها رعایت نمی شود کسب و کار را با یک چالش بزرگ روبرو می کنند. اگر محیط کار به گونه ای طراحی گردد که حریم خصوصی افراد حفظ شود موجب بالا رفتن بهره وری، تعامل و تمرکز کارمندان می گردد. اگر دکوراسیون محل کار با فضای کاری سازگاری داشته باشد آرامش کارکنان را افزایش داده و باعث می شود آنها وظایف خود را به نحو احسنت به پایان برسانند.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

بازسازی ساختمان اداری مدرن

در بازسازی ساختمان در تهران حتما باید به سیستم سرمایش و گرمایش توجه شود. همچنین از عایق های رطوبتی و صوتی مناسب در محل کار استفاده گردد. همچنین برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری می توان از پارتیشن ها برای جداسازی فضاهای گوناگون استفاده نمود. دکوراسیون طراحی شده باید جلوه ای خاص داشته باشد تا چشم هر مراجعه کننده ای را به خود جلب نماید. می توان از رنگ هایی برای مبلمان اداری استفاده کرد که جنبه رسمی به محیط بدهند. برای دیوارها قاب های مناسبی در نظر گرفت و در گوشه و کنار دفتر کار گلدان های گل طبیعی قرار داد. این کار باعث شادابی بیشتر کارکنان خواهد شد.

لازم است که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان با طراحان خبره در این زمینه همراه شوید. طراحانی که علاوه بر سنجش موقعیت مکانی و تطبیق آن با استانداردها و ایده‌های جذاب و هنری طراحی شخصیت و نیازهای شما را در طراحی لحاظ کنند. طراحان حرفه‌ای زمان زیادی را صرف می‎کنند تا با مشتری در مورد علایق و نیازهایش صحبت کنند زیرا معماری هنری است که از وجود آدمی سرچشمه می‌گیرد و برای آنکه بهترین نتیجه حاصل شود شناخت روحیات و افکار مشتریان در ارائه طرح نهایی ضروری خواهد بود.

همچنین بخوانید : طراحی کابینت آشپزخانه

قیمت-بازسازی-ساختمان

قیمت-بازسازی-ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان در تهران

هزینه بازسازی ساختمان یکی از موضوعات مهم و دغدغه های اصلی مالکان می باشد. بخشی از هزینه، مربوط به مصالح و تجهیزاتی است که در طول عملیات بازسازی استفاده می شود که با توجه به کیفیت آن و کارخانه تولید کننده قیمت های متفاوتی دارند. اما بخش دیگر دستمزد طراحان و مجریان پروژه بازسازی ساختمان است. طی توافق انجام شده و قراردادی که مالک با تیم بازسازی امضا می کند مبلغی را بابت اجرت طراحی و اجرای پروژه به آنها پرداخت می نماید.

برای بدست آورده هزینه بازسازی ساختمان باید نقشه دقیق ساختمان را تهیه کنیم و جاهایی که قرار است تخریب و بازسازی شوند مشخص نمایید. این کار نیاز به دقت و حوصله فراوان دارد. قیمتی که توسط مجری پروژه به شما اعلام می شود تخمینی از مصالح مورد نیاز و دستمزد اجراست و نرخ ثابتی ندارد.

برای کاهش هزینه بازسازی ساختمان بهتر است هرچند سال یکبار بخشی که اولویت دارد را بازسازی کنید و نگذارید همه کارها روی هم جمع شود تا یکجا مجبور به پرداخت هزینه گزاف شوید خصوصا با شرایط فعلی که هر ماه ممکن است هزینه‌ها نسبت به کاه قبلی زیاد شود بهتر است همین امروز کارهایی که واجب است را شروع کنید و بازسازی را با برنامه ریزی هوشمندانه برای مدیریت هزینه‎ها انجام دهید به این ترتیب می‌توانید در هزینه‌ها مدیریت کنید.

کمترین هزینه بازسازی ساختمان

پیش از شروع بازسازی برای مدیریت هزینه‎ها باید آینده را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید به طور مثال اگر در فکرتان است که سیستم گرمایش ساختمان را تغییر دهید یا گرمایش از کف برای چند سال آینده اجرا کنید در برنامه‌های بازسازی، ایجاد تغییر در کف پوش را عقب بیندازید و سایر تغییرات را در اولویت قرار دهید. سعی کنید در شیوه بازسازی طوری عملی کنید که هزینه تعمیر و نگهداری آن کم باشد و تا مجدد هزینه روی دستتان نگذارید. تمامی این تصمیم‌گیری‌ها می‎تواند با مشورت تیم مجرب در زمینه بازسازی و نوسازی ساختما‌ن‌ها انجام شود، متخصصان برای کاهش هزینه ایده‎های جذاب و خلاقانه‌ای پیش پای شما قرار خواهند داد.

یکی از روش های برآورد هزینه بازسازی بر اساس متراژ ساختمان است. طبق این روش پیمانکار برای بازسازی خانه با توجه به میزان فرسودگی و خرابی آن، مبلغی را به ازای هر متر مربع ساختمان پیشنهاد می دهد. شاید اگر از چند پیمانکار بخواهید قیمت مشخصی برای بازسازی ساختمان به شما بدهند با اعداد و ارقام متفاوتی روبرو شوید زیرا هر کدام نسبت به آنچه در ذهن شماست درک متفاوتی دارند. پس سعی کنید آنچه را که برای بازسازی خانه در ذهن خود دارید به صورت دقیق و شفاف برای آنها توضیح دهید. گروه معماری و دکوراسیون دکولند با استفاده از بهترین متریال روز دنیا، پایین ترین هزینه بازسازی ساختمان را به شما پیشنهاد می دهد.

همچنین بخوانید : مراحل بازسازی ویلا

بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی-ساختمان-اداری

روش های بازسازی ساختمان

اگر بخواهیم روش های بازسازی ساختمان را بررسی کنیم دو روش کلی وجود دارد:

روش اول بازسازی حفاظتی است و برای مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که ساختمان فرسوده شده و در بخش های مختلف مانند سیستم لوله کشی آب و فاضلاب، سیستم سرمایش و گرمایش، دیوارها و سقف دچار آسیب جدی است. در این شرایط بخش هایی که قابل تعویض هستند باید با متریال نو و درجه یک جایگزین شوند و بخش هایی مثل دیوار یا سقف باید به بهترین شکل تعمیر گردند. انجام بازسازی حفاظتی امری ضروری است زیرا علاوه بر این که فرسودگی به ساختمان آسیب می رساند، ممکن است جان ساکنین خانه نیز به خطر بیفتد بنابراین باید سریعا اقدام شود.

روش دوم با نام بازسازی سبکی شناخته می شود و همانگونه که مشخص است در این روش تغییر سبک دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان مد نظر قرار دارد. در روش بازسازی سبکی شما تصمیم می گیرید که طراحی داخلی خانه خود را به روز رسانی کرده و دکوراسیون قدیمی را به دکوراسیون مدرن و جدید تبدیل نمایید. مثل کابینت آشپزخانه، کاشی و سرامیک مورد استفاده در بخش های مختلف ساختمان، کاغذ دیواری، کناف کاری، نورپردازی و بسیاری تغییرات دیگر.

نکات مهم در روش های بازسازی ساختمان

این روش بازسازی کاملا بر اساس سلیقه و خواست مشتری انجام می پذیرد البته جاهایی هم نیاز است شرکت مجری پروژه طبق اصول مهندسی به مشتری مشاوره دهد. هر زمان تصمیم به بازسازی ساختمان خود در تهران گرفتید برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه با کارشناسان گروه معماری و دکوراسیون داخلی دکولند تماس حاصل فرمایید.

به طور کلی می‌توان انواع بازسازی را به ۴ دسته عمده تقسیم کرد:

تعمیر معمول و روتین ساختمان

تمامی اجزا و امکانات ساختمان برای آنکه بتوانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند نیاز به بازسازی و نگهداری اصولی دارند. ایمنی حرف اول را می‌زند و در درجه دوم بهبود عملکرد اجزای ساختمان است که باید مد نظر قرار گیرد. کارکنان نگهداری ساختمان با بازرسی های منظم مناطقی را که نیاز به بازسازی دارند را تعیین می‌کنند و برنامه‌ریزی برای مناطقی که ممکن است در آینده به بازسازی احتیاج پیدا کند را می‌شخثص می‌کنند. تعمیرات و بازسازی می‌تواند از یک جزء بسیار کوچک مانند دستگیره در یا روغن‌کای لولای در باشد تا بازسازی کف‌پوش آسیب‌دیده.

گاهی تغییرات جزئی در بخش‌های آسیب‌دیده ساختمان در بهبود آسایش ساکنین تاثیر زیادی خواهد داشت. حتی لازم است لامپ‌های مناطق مختلف ساختمان چک شود، فیلترهای سیستم تهویه مطبوع بررسی شود، عملکرد قفل در خانه بررسی شود تمامی این بررسی‌ها و نظارت‌های پی‌در‌پی متخصصان که بر اساس اصول علمی و تجربه صورت می‌گیرد شاید به نظر ساده باشد اما هم از نظر ایمنی، هم از نظر ظاهری و هم از بهبود آسایش و آرامش ساکنین بسیار تاثیرگذار است. همانطور که هر سال ماشین خود را برای چکاپ پیش مکانیک می‌برید تا عیب یابی شود لازم است هر سال خانه خود را به دست متخصصان بسپارید.

تعمیر و نگهداری تاسیسات برق

از اجزای مهم و بسیار تاثیر گذار ساختمان است که نیاز به نظارت و مراقبت دوچندان دارد. این بخش در صورت خرابی یا عدم رعایت ایمنی می‌تواند خطر ساز باشد. لازم است که به صورت دوره‎ای چکاپ سیستم برق‌رسانی ساختمان انجام شود و آزمون earthing هر سال و بررسی‌های عایق‌بندی در دو سال و بررسی‌های Polarity هر پنج سال یک بار انجام شود.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه

تعمیرات پیشگیرانه نیاز به متخصصان زبده دارد. بازرسی‌های فنی انجام شده از ساختمان ریسک آسیب‌پذیری برخی از اجزای ساختمان را روشن می‌کند. خدماتی که به منظور پیشگیری از وقوع حادثه انجام می‎شود ممکن است بسیار ساده و کم هزینه و یا در مواردی اساسی و زمان‌برد باشد. نظر کارشناس در مورد اقدامات پیشگیرانه ملاک است.

برای آنکه از تخریب ساختمان جلوگیری شود کوچکترین نشانه‌ای از وجود حشرات یا کپک یا قارچ مورد بررسی قرار می‌گیرد، آسیب‌هایی که ناشی از نشت آب است یا آسیب‌هایی که در اثر استفاده نادرست از بخشی از ساختمان ایجاد شده و یا نقصی که در طراحی وجود دارد که ممکن است باعث تخریب شود همگی مورد بررسی قرار می‌گیرد. تیرهای نگه‌دارنده، پایداری ساختمان و درب و پنجره‌ها و همه اجزا چک می‎شود تا با اقدامات پیشگیرانه از تخریب و آسیب و هزینه اضافی جلوگیری شود.

اقدامات حفاظتی

بعضی اجزا نیاز بیشتری به بازسازی و زیباسازی دارند مانند کار نقاشی ساختمان. سطوح فولادی از جمله پله ها، راهروهای ورودی، سایبان ها و سایر نقاط تزئینی نیاز به حفاظت از اجزا و پوشش مناسب برای جلوگیری از زنگ زدگی و خرابی دارند. اجزای سازنده مانند تیر و ستون ها نیاز به بررسی منظم و پوشش های محافظتی دارند تا انعطاف و دوام آن‌ها حفظ شود و مقابل بارگذاری دوام داشته باشند.

بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی-و-نوسازی-ساختمان

بازسازی ساختمان‌های قدیمی

یکی از کارهای که از زمان های گذشته انجام میشده بازسازی ساختمان های قدیمی بوده است. نمی توان برای همه ساختمان ها عمر یکسانی در نظر گرفت و هر کدام دارای طول عمر متفاوتی هستند و پش از گذشت چندین سال نیاز به بازسازی دارند. بازسازی ساختمان های قدیمی باید طبق اصول مهندسی انجام پذیرد زیرا این خانه ها استحکام ساختمان های امروزی را ندارند و باید تدابیر ویژه ای برای مقاوم سازی آنها در نظر گرفته شود.

عدم مقاومت این ساختمان ها در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله باعث می گردد اولین کاری که هنگام بازسازی ساختمان های قدیمی به آن توجه شود مستحکم سازی آن باشد. توصیه ما این است که هیچگاه به تنهایی و بدون مشورت با افراد متخصص و با تجربه که در این زمینه فعالیت می کنند اقدام به بازسازی ساختمان های قدیمی نکنید زیرا این ساختمان ها دارای شرایط خاصی هستند و بدون محاسبات دقیق و اصول مهندسی نمیشود عملیات بازسازی را آغاز نمود.

شاید یکی از حوادث تلخ ایران در زمینه تخریب سازه‌های کهن زلزله‌ی بم باشد که بزرگ‌ترین بنای خشتی جهان را ویران کرد. با وجود اینکه زلزله عامل این ویرانی بود اما تنها زلزله نیست که ساختمان‌ها و بناهای قدیمی را تهدید می‌کند. متاسفانه در ایران با وجود تعداد بیشماری از ساختمان‌های ارزشمند که چه از نظر تاریخی و معماری و چه از نظر فرهنگی و گردشگری اهمیت بالایی دارند به راحتی رها شده و به مرور تخریب می‎شوند تاجایی که بازگرداندن ساختمان  و نجات آن غیرممکن می‎‏شود.

بازسازی انواع ساختمان‌های قدیمی

بی توجهی به ساختمان‎های قدیمی به طرز هولناکی به رویه عادی بخشی از مردم و مسئولان تبدیل شده و به جای آنکه بازسازی ساختمان‌های قدیمی و حفظ میراث این کشور را در اولویت قرار دهند به راحتی ساختمان را رها کرده یا حتی تخریب می‌کنند و با ساختمان‌های بی‌قواره و بی هویت چهره شهر را مخدوش می‎کنند.

در بسیاری از کشورها برای زنده نگه‌داشتن ساختمانی که شاید قدمت چندانی نیز نداشته باشد تمام تلاش خود را می‌کنند اما این کوشش‌ها در ایران کمتر جای خود را باز کرده تا جایی که حتی متخصصان بازسازی و نوسازی کمتر برای احیا و یا بازسازی بناهای قدیمی به کار گرفته میشوند اما این رویه باید تغییر کند.

در ۶۰ سال اخیر شاهد احداث مجتمع‌ها و شهرک‌های عظیم در شهرهای بزرگ بودیم که برخی از این ساختمان‌ها به عمر ۴۰ سال نزدیک می‌شوند. زین پس مردم و شهرداری‌ها مجبور خواهند شد که بین تخریب و بازسازی و نوسازی گزینه‌ی مناسب را انتخاب کنند و با توجه به ساختار بسیار محکم برخی از این ساختمان‌ها بازسازی و نوسازی گزینه بهتری خواهد بود.

بازسازی حرفه ای ساختمان های قدیمی

بنابراین روند نگه‌داری از ساختمان‌های قدیمی در ایران جای خود را باز می‌کند و توجه مردم به سمت خانه‌ها و بناهای مهم شهری که هویت شهر را تشکیل مید‌هند جلب می‌شود. مقاوم‌سازی و بازسازی ابنیه قدیمی یکی از مهم‌ترین اقدامات برای حفظ هویت شهری است.فرسودگی دیوارها و سقف و نشست زمین از جمله عواملی هستند که استحکام یک بنا را تضعیف می کنند و باید هرچه زودتر اقدامات لازم در این راستا انجام گردد. بهتر است برای بازسازی ساختمان های قدیمی مراحل زیر را دنبال کنید:

مشاوره با شرکت ها و گروه هایی که عملیات بازسازی ساختمان را انجام می دهند

تهیه نقشه از ساختمان و مشخص نمودن جاهایی که نیاز به تعمیر و بازسازی دارد

تخریب قسمت های فرسوده

تعمیر و نوسازی بخش های تخریب شده با مصالح و متریال با کیفیت

تمامی این مراحل البته با توجه به نوع ساختمان و نظر کارشناس ممکن است کمی دچار تغییرات شود و بر زمان و شیوه بازسازی تاثیرگذار باشد.

بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی-ساختمان-مدرن

تخمین قیمت بازسازی ساختمان

تخمین قیمت بازسازی ساختمان بر  اساس زمان و حجم عملیات مشخص می شود. در قیمت اعلام شده پیمانکار علاوه بر هزینه مصالح مورد نیاز برای بازسازی مبلغی را به عنوان دستمزد تیم اجرایی در نظر می گیرد. در پروژه بازسازی ساختمان های بزرگ پیشنهاد قیمت معمولا به صورت فهرست وار ارائه می شود و هزینه بازسازی هر قسمت مشخص می گردد.

تخمین قیمت بازسازی ساختمان بر اساس درکی است که مجری طرح از نقشه بازسازی و شرایط موجود در ساختمان دارد. در تخمین قیمت همه هزینه ها شامل دستمزد و متریال مورد استفاده در پروژه مشخص می گردد. البته در حین اجرای عملیات بازسازی ممکن است لازم باشد در نقشه اجرایی تغییراتی صورت پذیرد و در این صورت با توافق طرفین مبلغ قرارداد تغییر می کند.

کمترین قیمت بازسازی ساختمان

تعیین دقیق هزینه بازسازی ساختمان نیاز به جزئیات دقیق دارد و برای همین شاید در ابتدای کار نشود قیمت معینی برای آن در نظر گرفت و  مبلغی که مشخص می شود، در حد تخمین قیمت بازسازی ساختمان است. هر شرکت یا گروه بازسازی روش و ابزار مخصوص به خود برای تخمین هزینه بازسازی و ارائه قیمت پیشنهادی را دارد. ولی با همه این ها مالکان بهتر است قبل از هر گونه اقدام، از حدود قیمت بازسازی ساختمان خود آگاه شوند. کارشناسان گروه دکولند آماده اند تا با بازدید از ساختمان مورد نظر شما یک تخمین واقعی از هزینه بازسازی ارائه دهند.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

فرآیند بازسازی ساختمان

ممکن است از خود بپرسید فرآیند بازسازی ساختمان در تهران شامل چه مواردی می گردد. البته هر ساختمان با توجه به موقعیت و شرایطی که دارد روند بازسازی متفاوتی برای آن در نظر گرفته می شود ولی در حالت کلی این فرآیند به صورت زیر است:

  • برنامه ریزی بازسازی ساختمان

داشتن یک برنامه مشخص و دقیق در طول پروژه باعث می شود تا روند کار کمتر دچار اشکال و تاخیر گردد. در این مرحله مشتری نیازها و خواسته های خود را برای بازسازی ساختمان به پیمانکار ارائه می دهد و پیمانکار بر اساس نیاز مشتری و شرایط ساختمان راهکارهایی را به او پیشنهاد کرده و در نهایت دو طرف با یکدیگر توافق می نمایند.

  • اندازه گیری بازسازی ساختمان

در عملیات بازسازی ساختمان در تهران، راهکارهای پیشنهادی باید دقیق باشد تا بتوان پروژه را به بهترین شکل اجرا نمود. در این مرحله فضاهای مختلف ساختمان اندازه گیری می شود تا دکوراسیون متناسب با این فضاها طراحی گردد.

  • طراحی بازسازی ساختمان

پس از مرحله اندازه گیری، پیمانکار طرحی را بر اساس شرایط ساختمان و همچنین خواسته و سلیقه مشتری به او پیشنهاد می دهد. در این طرح سعی می شود کلیه نیازهای واقعی منعکس گردد ولی با این حال می توان با نظر مشتری و طبق اصول مهندسی تغییراتی در آن ایجاد نمود. این طرح ها باید بر اساس ساختار و عمر ساختمان تهیه شود و در آن نوآوری و بهینه سازی کافی وجود داشته باشد.

  • اجرا بازسازی ساختمان

در این مرحله طبق طرح آماده شده که مورد موافقت قرار گرفته عملیات بازسازی آغاز می گردد و یک تیم اجرایی حرفه ای با بکارگیری تجهیزات و مصالح با کیفیت اقدام به بازسازی و تعمیر بخش های فرسوده و نوسازی دکوراسیون داخلی خانه می نمایند.

در زمینه نگه‌داری و بازسازی نیز می‎‌توان به صورت خلاصه به نکات زیر اشاره کرد:

نکات مهم در بازسازی ساختمان

  • تعمیر و نگه‌داری سیستم آبرسانی و تامین آب شرب بهداشتی، نظارت و کنترل عملکرد صحیح لوله‌کشی‌های آب و بررسی سلامت لوله‌های آب شرب و سیستم فاضلاب. بررسی‌های سالانه و اقدامات لازم برای بهبود وضعیت فاضلاب ساختمان.
  • نظارت و تعمیر و نگهداری سیستم برق رسانی و انجام آزمون‌های سالانه و همچنین سیستم‌های مربوط به آسانسور، کنترل آسانسور و بررسی ایمنی آن که از ضروریات هر ساختمانی است. واجب است که در این زمینه کارشناسان زبده به کار گرفته شوند. تعمیر و نگهداری آسانسور باید شامل موارد زیر باشد: همه تجهیزات مکانیکی درب اتوماتیک درب اتوماتیک، انتخابگرهای طبقه، سوئیچ‌های آسانسور، اتصالات مکانیکی، قفل ایمن زمانی که درب بسته است. بررسی برق آسانسور، طناب های حامل و بررسی سایش و زنگ زدگی.
  • . تعمیر و نگهداری دیوارها برای جلوگیری از ترک و شکست ناشی از ورود رطوبت و ایجاد خوردگی. هنگامی که رطوبت مصالح ساختمانی می‌شود باید انتظار انواع پوسیدگی و تخریب را داشته باشیم علاوه بر این شرایط برای ایجاد کپک و قارچ فراهم می‌شود و دردسرهایی که نشت رطوبت خواهد داشت اغلب باعث می‌شود هزینه‌های زیادی صرف تعمیر ساختمان شود.
بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی-ساختمان-قدیمی

مراحل بازسازی ساختمان در تهران

  • حفاظت از اجزای چوبی خانه در برابر پوسیدگی، آسیب به مبلمان و وجود موریانه و …
  • انجام اقدامات حفاظتی از قبیل برخی از انواع رایج تعمیرات شامل: ۱. رفع نقص ترک گچ‌ها. ۲. تعمیر درب ها، پنجره ها، جایگزینی شیشه های معمولی با شیشه‌های سکوریت. ۳. بررسی و تعمیر سیم کشی برق. ۴. بررسی و تعمیر لوله های گاز، لوله های آب و لوله کشی. ۵. بازسازی دیوارهای غیر باربر، بررسی دودکش‌ها ۶. بررسی سقف خانه

گروه دکولند پیشرو در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی ساختمان در تهران از صفر تا صد، مفتخر است به شما در رسیدن به نتیجه دلخواه یاری رساند. تلاش ما تامین خواسته مشتریان می باشد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. استفاده از بهترین و باکیفیت ترین متریال همراه با تضمین پایین ترین قیمت و مهم تر از همه برخورداری از یک تیم حرفه ای و متعهد باعث شده تا گروه دکولند بتواند لبخند رضایت را بر لبان مشتریان خود بنشاند.

برای مشاهده نمونه کار های دکولند می توانید به صفحه اینستاگرام ما به آدرس dekolandnet یا به صفحه نمونه کار بازسازی و طراحی دکوراسیون مراجعه کنید.