طراحی دکوراسیون

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی توسط طراح داخلی قابل انجام است . علاقه انسان به انجام تزئینات محل زندگی اش تازگی ندارد ، حتی این امکان وجود دارد که با دوران غارنشینی ارتباط داشته باشد . دکوراسیون داخلی به هماهنگ سازی و طراحی هنرمندانه به منظور جلوه دادن به رنگ ها ، اثاثیه ها و سایر اشیاء موجود در محل مورد نظر گفته می شود . دکوراسیون داخلی مانند سایر هنرها دارای سبک و ریزه کاری های مختص به خود است که براساس سلیقه و نیاز هر فرد متفاوت می باشد .

اصول چیدمان در دکوراسیون هنر طراحی و خلاقیت برای ایجاد فضایی زیبا با کاربری مناسب می باشد .در طراحی دکوراسیون باید نکاتی را همیشه در نظر داشته باشیم و با توجه به آن اقدامات لازم را انجام دهیم. این نکات شامل نقشه طراحی داخلی،نورپردازی مناسب و رنگ آمیزی، چیدمان وسایل و استفاده از لوازم جانبی همگی از موارد مهم در دکوراسیون می باشند.اولین گام در طراحی دکوراسیون داخلی داشتن اطلاعات کافی از سبک های مختلف طراحی داخلی است که می توان با مراجعه به وبسایت های معتبر طراحی این اطلاعات را کسب کرد .

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

هم چنین می توان با مشاوره از کارشناسان و متخصیص امر در زمینه طراحی دکوراسیون تمامی اطلاعات و نکات لازم را در این زمینه کسب کرد .طراحان داخلی در حقیقت هماهنگ سازی و چیدمان صحیح وسایل را با توجه به فضا ، بودجه و سلیقه افراد انجام می دهند.از وظایف اصلی طراحان دکوراسیون می توان به ارائه ایده جهت ایجاد فضایی زیبا با توجه به بودجه و سلیقه مشتریان ، برنامه ریزی و ایجاد زمانبندی و تخمین هزینه پروژه ، نظارت و مدیریت پروژه ، مشاوره با مشتریان جهت آگاهی از پیشنهادات و نظرات آن ها و تهیه لوازم و چیدمان آن ها با توجه به فضا اشاره کرد.

جدیدترین سبک دکوراسیون

جدیدترین سبک دکوراسیون

هدف از طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان یک دانش به حساب می اید و با استفاده کردن از آن در مکان های مختلف می توان اهداف مهمی را دنبال کرد. به عنوان مثال طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ها و فروشگاه ها می تواند موجب جلب و جذب بیشتر مشتری خواهد شد. طراحی دکوراسیون داخلی محیط های اداری موجب ایجاد کردن یک فضای امن برای کارمندان می‌گردد و با احساس راحتی که در آنها ایجاد می‌کند موجب بالا رفتن راندمان بالای کار می گردد .طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان ها موجب کاربردی تر شدن فضا، ایجاد کردن یک محیط آرام برای کادر درمانی و بیماران می‌گردد و طراحی دکوراسیون داخلی منزل یک فضای راحت، گرم و پر از آرامش و صمیمیت را ایجاد می کند. در مکان های عمومی مثل مترو و اتوبوس و ……می‌توان موجب رفع نیاز افرادی باشد که از این موارد استفاده می کنند.

ترفندهای چیدمان دکوراسیون داخلی منازل

برای اینکه طراحی دکوراسیون داخلی منزل به بهترین صورت ممکن انجام شود، بایستی فاکتورهای مختلفی لحاظ گردد تا در نهایت با کمترین مشکل، سریع ترین و در کوتاه ترین زمان و با هزینه های کم بهترین و تغییرات را در فضای دکوراسیون داخلی منازل انجام گیرد.

یکی از این فاکتورها مبلمان است که نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارد. زیراکه  مبل ها در دکوراسیون داخلی خانه ها نقش مهم و اصلی را ایفا می کنند و عضو جداناپذیر دکوراسیون ‌داخلی هستند. بنابراین باید در انتخاب آنها دقت زیادی کرد تا با هماهنگی سبک و همخوانی روکش و طرح مبل با رنگ دیوارها و وسایل دیگر منزل هماهنگی بیشتری در منزل ایجاد کند.

انواع سبک دکوراسیون داخلی

اولین قدم برای شروع طراحی دکوراسیون داخلی داشتن اطلاعاتی در زمینه سبک های دکوراسیون میباشد . سبک های دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارد که هر کدام از سبک ها با توجه به ویژگی هایی که دارد می تواند برای هر فردی خوشایند باشد . سبک های اصلی و پر رونق در دکوراسیون عبارتند از :

سبک مدرن

یکی از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون سبک مدرن می باشد . در این سبک به ایجاد فضا و کاربردی بودن آن و لوازم توجه می شود . در نهایت می توانید به بهترین شکل از فضا استفاده کنید . سبک مدرن اغلب در آپارتمان هایی که به صورت فضای باز ساخته شده اند قابل اجرا می باشد .

سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک مینیمال

یکی دیگر از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون سبک مینیمال است . در واقع سبک مینیمال ساده شده ی سبک مدرن است . هیچ فضای شلوغی در این سبک وجود ندارد و مبلمان بسیار ساده در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد . در سبک مینیمال فضای خالی مورد توجه قرار می گیرد و هر وسیله غیر ضروری از فضا حذف می شود .

سبک کلاسیک

سبک دکوراسیون کلاسیک ریزه کاری ها و جزئیات بسیار زیادی دارد . در این سبک از مبلمان و لوازم حکاکی و منبت کاری شده استفاده می شود .

سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک مراکشی

یکی از سبک های منحصر به فرد ، جذاب و شور انگیز سبک مراکشی می باشد . معمولا رنگ های آبی ، سبز ، سفید و فیروزه ای در این سبک مورد استفاده قرار می گیرند . استفاده از کاشی در این سبک بسیار متداول است .

سبک ژاپنی

از خصوصیات بارز سبک ژاپنی مرتب کردن و کم کردن جزئیات و سادگی می باشد . همه چیز در این سبک بسیار ساده و کاربردی است .

سبک چینی

رنگ های اصلی و کاربردی در سبک چینی زرد ، قرمز ، مشکی و طلایی است . سه اصل مهم در سبک چینی وجود دارد ، سادگی ، انرژی و طبیعت .

سبک مصری

در دکوراسیون مصری وجود طاقچه هایی پر از اشیاء تزئینی و مجسمه و… دردل دیوار ها جلوه خاصی به این سبک بخشیده است .

سبک فرانسوی

سبک فرانسوی ترکیبی از دو سبک روستیک و سلطنتی است و طرفدار نشاط ، سرگرمی و دلفریبی است .

بهترین طرح دکوراسیون

بهترین طرح دکوراسیون

سبک سوئدی

رنگ های سفید و آبی در سبک سوئدی مورد استفاده قرار می گیرند .

سبک اسپانیایی

عناصر مهم در سبک اسپانیایی مبلمان چوبی ، فرش های رنگی ، تابلوهایی از رنگ روغن و… می باشد . در این سبک تجمل و سادگی در کنار هم جلوه ای متضاد و منحصر به فرد به فضا می دهد .

اصول چیدمان در دکوراسیون داخلی

همان طور که ذکر شد دکوراسیون داخلی هنر طراحی و ایجاد فضاهای داخلی با توجه به زیبایی و کاربری فضا است . در طراحی دکوراسیون داخلی باید به نکات ریز و درشت زیادی توجه نمایید که در ادامه مطلب به بررسی آن ها می پردازیم :

 1. نقشه داخلی
 2. نورپردازی محیط
 3. تفکیک پلان ها
 4. پوشش دیوارها سقف و کف
 5. مبلمان و سایر لوازم جانبی

  انواع سبک دکوراسیون

  انواع سبک دکوراسیون

وظایف طراح دکوراسیون داخلی

 • مشورت با مشتریان برای آگاهی از نیازها و نظرات آن ها
 • ارائه ایده هایی برای زیباسازی و استفاده بهینه از فضا
 • تخصیص، سازماندهی و تنظیم فضا با توجه به عملکرد آن
 • ایجاد طرح ها متناسب با نیاز و بودجه مشتری
 • ایجاد تصاویر و تفاسیر
 • طراحی روشنایی
 • تهیه طرح اولیه برای نشان دادن به مشتری
 • توسعه اسناد و مشخصات مطابق با فضاهای داخلی
 • تعیین زمان بندی و تخمین هزینه پروژه
 • ایجاد طرح های ساختمانی قابل اجرا و امنیتی
 • نظارت و مدیریت در پروسه های ساخت و راه اندازی
 • بازدید و بررسی پروژه برای اطمینان از رضایت مشتری
 • طراحی و مدیریت ساخت مبلمان سفارشی و جزئیات داخلی
 • تهیه لوازم مورد نیاز مانند مبلمان ، مواد ، کف پوش ها ، پوشش دیوارها ، پارچه ها ، رنگ ها

 مجموعه دکولند با بیش از ۱۰ سال تجربه کاری در زمینه بازسازی خانه های ویلایی و آپارتمانی، آماده کمک به شما عزیزان برای بازسازی منزلتان است. همواره می توانید با شماره گیری شماره ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۰۲ از مشاوره رایگان همکاران ما در مجموعه دکولند بهره مند شوید.همچنین می توانید ما را در اینستاگرام با آدرس dekolandnet دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *