طراحی ویترین فروشگاه

زمانی که شما میخواهید لباس و یا محصولی را خریداری نمایید در نگاه اول آنچه توجه شما را جلب می نمایید ویترین مغازه می باشد. در واقع اگر شما بتوانید مدل های جذابی را در طراحی ویترین فروشگاه پیاده نمایید در این صورت شما خواهید توانست با کاربران ارتباط برقرار نموده و آنها را به سمت فروشگاه خود بکشانید. طرح شما بایستی جذاب باشد و به گونه ای ماهرانه پیاده شود؛ که سبب توقف افرادی شود که از جلوی فروشگاه شما عبور می نمایند.

ویترین فروشگاه شما نشان دهنده محصولات است که در فروشگاه خود ارائه می کنید. در طی چند سال گذشته این مسئله به قدری اهمیت پیدا کرده است؛ که فروشگاه های بزرگ و کوچک برای فروش بیشتر و رقابت تمام تلاش خود را می کنند تا یک ویترین جذاب و زیبا طراحی نمایند. به دلیل اهمیت این مسئله ما در این مطلب از دکولند تمایل داریم تا در رابطه با طراحی ویترین فروشگاه برای شما عزیزان مطالبی را شرح دهیم.

ارتفاع مناسب ویترین فروشگاه

محصولات بایستی به نحوی در ویترین مغازه چیده شوند که مخاطبان به خوبی آن را مشاهده نمایند. برای اطمینان از این مسئله بهتر است مثل  یک رهگذر از جلوی فروشگاه خود رد شویید. سپس در این صورت بهتر خواهید توانست محصولات را در جای درست و ارتفاع مناسب قرار دهید. شاید در نگاه اول ساده به نظر آید ولیکن همین موضوع یعنی توجه به ارتفاع ویترین به خوبی میتواند ایده های جذابی را در چیدمان محصولات در ذهنتان شکل دهد. ویترین شما معرف مفهوم فروشگاه شما می باشد.

در برخی از موارد حتی نیازی نیست که شما به صورت مستقیم محصول خود را به نمایش بگذارید. بلکه تنها با کمی خلاقیت و ایده پردازی میتوانید فروشگاه خود را به بهترین نحو ممکن به نمایش بگذارید. برای مثال اگر میخواهید ویترین فروشگاه زنانه را طراحی کنید. میتوانید با استفاده از خطوط و منحنی ظریف و همچنین رنگ های ملایم و شاد یک ویترین ایده ال که بانوان را به سمت فروشگاه شما جلب می نماید طراحی کنید.

همچنین بخوانید : دکوراسیون کافه

ارتفاع مناسب ویترین فروشگاه

منحصر به فرد بودن ویترین فروشگاه

ما به شما در دکولند توصیه می کنیم که به هیچ وجه از رقبای خود تقلید نکنید. ایده خود را در طراحی فروشگاه داشته باشید. برای مثال اگر رقبای شما از بادکنک و یا روبان استفاده کرده اند؛ شما از استند های چوبی استفاده کنید.

همچنین بخوانید : طراحی داخلی کلینیک

تزئین ویترین فروشگاه های متعدد

در تزئین فروشگاه بایستی همواره یک نکته را رعایت کنید و آن این است که به هیچ وجه بیش از اندازه فروشگاه خود را شلوغ نکنید. سپس در گام دوم پیش از تزئین یک ایده کلی در ذهنتان و یا بر روی کاغذ داشته باشید. در این صورت به خوبی خواهید توانست کار را بدون مشکلی پیش ببرید. اکنون که این موارد را رعایت نمودید زمینه برای شروع  طراحی ویترین فروشگاه مهیا می باشد.

یک ایده ناب که میتوانیم به شما پیشنهاد دهیم این است که با تغییر هر فصل تم ویترین فروشگاه خود را بر طبق آن منطبق نمایید. با انجام این کار به خوبی ویترین خود را با دیگر فروشگاه ها متمایز خواهید نمود و سبب جذب مشتری خواهید شد.

همچنین بخوانید : بازسازی ساختمان در تهران

تزئین ویترین فروشگاه های متعدد

نکته

مهم ترین نکته و مسئله ای که باید به آن توجه کنید رنگ پس زمینه ویترین فروشگاه می باشد. حتی اگر شما بهترین محصول را انتخاب نمایید ولیکن نتوانید رنگ درستی در پس زمینه اجرا کنید. در این صورت محصولات شما به درستی دیده نخواهند شد و ویترین شما نمای زیبایی نخواهد داشت. چنانچه که ویترین مغازه شما بزرگ می باشد در این صورت میتوانید از مانکن استفاده نمایید.

مورد بعدی که بایست آن را در لیست اولویت های خود جای دهید. نور پردازی فروشگاه می باشد. نور سبب می گردد اجناس شما بهتر دیده شده و در نتیجه مخاطبان بیشتری را به خرید ترغیب نماید. رنگ نور و زاویه تابش نور بایستی سبب بهتر و جذاب دیده شدن ویترین گردد.

همچنین بخوانید : دکوراسیون اتاق خواب

کلام پایانی

همانگونه که مشاهده کردید اگر شما تمایل دارید فروش خود را بالا ببرید و افراد بیشتری را به سمت فروشگاه خود بکشانید بایست به طراحی درست ویترین فروشگاه دقت نمایید. امیدواریم توانسته باشید با مطالعه این مقاله (طراحی ویترین فروشگاه) از دکولند ایده های خاص و جذابی را در طراحی ویترین فروشگاه خود پیاده نمایید. در بیشتر موارد برای برخورداری از یک ویترین زیبا نیازی نیست که هزینه بسیاری نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *